Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

f.5 a cóż to masz za fachowca od schodów który nie wie jak wyliczyć bieg

i który nie wie jak zakończyć podłogę:confused:

Myślałem że sam będziesz robił te schody i dlatego pytasz o takie szczegóły:)

nie nie :) narazie schody to temat tabu u mnie i prawdę mowiąc wogole nie szukałem w swoim rejonie firmy zajmujacej sie tematem schodów.

Projekt mam developerski ze tak to okreslę i nie ma wzmianki o schodach bo dół jak i górę mozna było aranzowac w dowolny sposob.

 

Prawdę mowiac nie wiem co mi sie podoba na ile mnie stac a o kolorze to juz wogole nie mówie więc straszna kiszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radku, musisz zrobić wywiad :yes:

Lasek działa na Mazowszu, więc jeśli jesteś stąd, to powiem Ci, że ma na forum bdb. opinię.

 

Jeśli chodzi o kolor, to ja trzymałabym się koloru drewnianych podłóg w Twoim domku. To jest bezpieczne podejście – nie mnożyć kolorów drewna. W ogóle im bardziej oszczędnie zakolorujesz dom, tym łatwiej będzie go potem urządzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam na slasku Tychy a zeby było smiesznie to na naszym osiedlu z tego co sie orietuje monopol ma jedna firma.

Kazdy goscia poleca i tak to leci.....

co do kolorow sciany Pestko to bedzie najlepszy kolor biały :) najlepszy z najlepszych.

troszke cegły nie wiele 1 sciana i podłoga taka

http://images37.fotosik.pl/1831/3b3fe71bc38c03e8med.jpg

http://images41.fotosik.pl/1812/ea205ccf8c3c7268med.jpg

 

Dlaczego biel bo zawodowo mam duzo wspolnego z kolorami i po pracy muszę odpocząc od nich.

a poza tym biały jest bezpieczny.

Tak to widzę na tą chwilę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz właściwie najważniejsze szczegóły rozpracowane.

Kolory na jednej fotce są zimniejsze, a na drugiej przyżółcone. Chyba te zimne, to te właściwsze, prawda?

 

Radku, my już mieszkamy parę lat, a za właściwe schody zabraliśmy się dopiero w zeszłym roku i... ciągle leżą zeskładowane w garażu. Nadal więc na piętro biegamy po młynarkach, które mój zrobił sam. Po skonstruowaniu tych młynarek wyszło nam, że nie taki diabeł straszny te schody. Temat schodów gryzłam strasznie długo i uważam, że jeśli będziesz miał dobrze zrobiony i rozrysowany projekt, to pozostaje stanąć nad głową temu fachowcowi i twardo domagać się dokładnego trzymania projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaiser, rozumiem tryskacie ten lakier u siebie, zanim elementy schodów pojadą do klienta?

 

A używacie oleju lub olejo-wosku?

 

Oczywiście, na budowie nigdy nie będzie takich warunków jak w lakierni, chodzi o sterylność oraz równa temperaturę przez cały okres lakierowania i schnięcia lakieru. Przy niższej temperaturze niż zalecana lakier może się wcale nie utwardzić i mimo, że teoretycznie będzie suchy to z wlaściwą twardością nic to nie ma wspólnego.

 

Co do wykańczania otworu najlepiej jest zrobić listwe kątową w kolorze podłogi, podłogę kończymy 3 cm od krawędzi otworu i firma wykonująca schody powinna się zając właściwa obróbką i wykończeniem otworu. My tak przynajmniej robimy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam na slasku Tychy a zeby było smiesznie to na naszym osiedlu z tego co sie orietuje monopol ma jedna firma.

Kazdy goscia poleca i tak to leci.....

co do kolorow sciany Pestko to bedzie najlepszy kolor biały :) najlepszy z najlepszych.

troszke cegły nie wiele 1 sciana i podłoga taka

http://images37.fotosik.pl/1831/3b3fe71bc38c03e8med.jpg

http://images41.fotosik.pl/1812/ea205ccf8c3c7268med.jpg

 

Dlaczego biel bo zawodowo mam duzo wspolnego z kolorami i po pracy muszę odpocząc od nich.

a poza tym biały jest bezpieczny.

Tak to widzę na tą chwilę

 

 

Zdjęcia ściany jaką wybrałeś , w realu fajnie wygląda, Pracochłonna ale efekt chyba w porządeczku :)

DSC_0276.jpgDSC_0277.jpgDSC_0284.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....właściwe schody zabraliśmy się dopiero w zeszłym roku i... ciągle leżą zeskładowane w garażu.

Mam nadzieję że macie ogrzewany ten garaż

 

A tak btw dzisiaj przejeżdżałem przez Sobików

i pomyślałem że wpadnę do Ciebie na kawę

bo jesteś wielką miłośniczką schodów:)

ale czas mnie trochę gonił i odpuściłem;)

Edytowane przez LasekD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo, Lasek, a co Ciebie w tym kierunku przyniosło? :)

 

Bardzo lubię schody. Uważam je nie tylko za ważną część komunikacji w domu, ale za niemal rzeźbę. Stwarzają klimat, są obok kominka i okien najważniejszym elementem. Ciągle jednak są przez architektów traktowane po macoszemu, spychane do funkcji i wyglądu klatki schodowej nawet gdy są warunki by zaprojektować coś ciekawego. Nie ważne, że właściciele domów i budowniczowie schodów próbują jak mogą ratować tę sytuację. Krzywda już się stała, bo ktoś wstawił element pt. schody tylko po to by zastąpić niewygodną drabinę. A przecież jeśli powiąże się ich kształt z architekturą i wykończeniem ścian efekt może zapierać dech.

Oglądam ciekawe realizacje w nowoczesnych domach na świecie i serce mi krwawi, że to nie u nas. Przecież z każdego materiału można stworzyć cudeńko. Wyobraźnia może wszystko, więc czemu jest tak mało niebanalnych schodów w naszych domach?

Zaraz ktoś powie, że to kwestia kasy. To też oczywiście i tu piłeczka po stronie producentów i budowniczych schodów :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem trochę pomiarów w okolicy Góry K.

Nie wiem czy mamy na myśli ten sam Sobików ale domyślam się że tak:)

 

Co do aranżacji schodów masz zdecydowaną rację

Większość projektów to ugliźmany żelbeton

Chałupa 300mkw a schody szerokości 80cm schowane w jakiejś dziupli

ze ścianami po obu stronach

Ludzie potem próbują to ratować bo naoglądają się zdjęć w necie

ale jak to mówią z gówna bata nie ukręci (przepraszam za wyrażenie ;) )

Powoli zaczyna się to zmieniać bo mamy nową armię architektów

i jak ma ktoś trochę wyobraźni albo spapuguje coś z sieci

to i żelbeton może mieć serce

ale jest jeszcze b.dużo projektów żywcem z PRL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem trochę pomiarów w okolicy Góry K.

Nie wiem czy mamy na myśli ten sam Sobików ale domyślam się że tak:)

 

Co do aranżacji schodów masz zdecydowaną rację

Większość projektów to ugliźmany żelbeton

Chałupa 300mkw a schody szerokości 80cm schowane w jakiejś dziupli

ze ścianami po obu stronach

Ludzie potem próbują to ratować bo naoglądają się zdjęć w necie

ale jak to mówią z gówna bata nie ukręci (przepraszam za wyrażenie ;) )

Powoli zaczyna się to zmieniać bo mamy nową armię architektów

i jak ma ktoś trochę wyobraźni albo spapuguje coś z sieci

to i żelbeton może mieć serce

ale jest jeszcze b.dużo projektów żywcem z PRL

 

Sobików jeden, ale rozciapciany po okolicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje trepy mają 120, ale dziura na górze już tylko 110. Nie udało mi się przewalczyć z Moim, żeby wyciąć kawałek stropu ;)

czyli sie jak by zwężaja ku gorze ?

120 to bardzo szerokie schody chyba ?

bedac u sasiada z tego co pamietam ma 90 ?

 

wyglada to troszke przerazająco jak stałem na gorze i mialem taki tunel w dół.

po pierwsze strome po drugie wąskie.

 

u mnie dziura jest na 130 cm jutro mam spotkanie wstępne z gosciem od schodów zobaczymy co przedstawi jaką wizje ma w czym doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwężają tylko do wysokości stropu mają 120cm

a na grubości stropu czyli pewnie ostatnie dwa albo jeden mają 110cm

Tak się domyślam:)

120cm to są już dość szerokie schody

ale duże znaczenie ma też wielkość pomieszczenia w jakim się znajdują

Czym większe pomieszczenie tym schody powinny być szersze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli sie jak by zwężaja ku gorze ?

120 to bardzo szerokie schody chyba ?

bedac u sasiada z tego co pamietam ma 90 ?

 

wyglada to troszke przerazająco jak stałem na gorze i mialem taki tunel w dół.

po pierwsze strome po drugie wąskie.

 

u mnie dziura jest na 130 cm jutro mam spotkanie wstępne z gosciem od schodów zobaczymy co przedstawi jaką wizje ma w czym doradzi.

 

Nic mi się nie zwęża. Tylko 2 ostatnie stopnie wypełniają całą szerokość, więc mają 110. Wszystkie niżej wchodzą na 10 cm szerokością pod strop.

Moje schody z góry na dół to jeden ciąg i wąskie odpadają.

 

Zazdroszczę Ci tych 130. Szkoda, że zamiast 10, nie dodałam 20 cm.

 

Wpadło mi kilka inspiracyjek balustradowych. Warto o tym pomyśleć zanim się zacznie wymyślać kształt schodów.

contemporary-staircase.jpg enclosed-stair-railing.jpg glass-wood-and-metal.jpg led-handrail.jpg modern-metal-handrail.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...