Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Światło w przejściu tutaj to nie problem.

Nie wiem czy dobrze rozumiem:

1. wkuwasz się w poziomie strop tak jak leżą deseczki, czyli ile?

2. a w pionie, czy możesz podkuć tyle, żeby była wysokość jednego stopnia = 18–19 cm?

 

mogę do 30 cm potem leci rurka z ogrzewania

w pionie mogę 10 spokojnie bo to wylewka czyli bez problemu a dodatkowo pewnie też mogę tylko jak to technicznie wygląda nie wiem

 

jak bym skuł 18-10 centow to zostało by mi 10 cm stropu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Szukam złotego środka odnośnie rodzaju schodów do mojego mieszkania.

Problem chyba widać na planach. Mieszkanie jest dwupoziomowe, gdzie developer przewidział schody kręcone.

parter.jpgpiętro.jpg

Ze względu na to że góra prawdopodobnie będzie robiona w późniejszym terminie (a na pewno łazienka na górze), chciałbym uniknąć schodów opartych

na słupie centralnym - bo mogę później nie wnieść np jacuzzi.

Myślałem o schodach takich jak na te:

http://www.4dom.eu/uploads/images/okna_schody/dixi.jpg

Unikam słupa centralnego a i schody są dość spokojne.

Mogę jeszcze developerowi zmienić plany i zlikwidować ściankę półokrągłą pod schody, ale co wtedy.

Proszę zauważyć, że salon jest naprawdę mały (powiększę go trochę przesuwając ściankę od małego pokoju i być może zostawiając tylko słup komina pomiędzy przedpokojem a salonem (dodatkowe przejście).

Zastanawiam się czy dałoby się puścić schody proste po ścianie w przedpokoju tak aby kończyły swój bieg właśnie do słupa komina, lub zakręcały koło niego.

 

Proszę o fachową pomoc, bo muszę powiedzieć developerowi co ma budować a czego nie, od wyboru schodów będzie zależał układ parteru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę do 30 cm potem leci rurka z ogrzewania

w pionie mogę 10 spokojnie bo to wylewka czyli bez problemu a dodatkowo pewnie też mogę tylko jak to technicznie wygląda nie wiem

 

jak bym skuł 18-10 centow to zostało by mi 10 cm stropu

 

U mnie mówili, że można spokojnie skuć strop, ale żelbet w tym miejscu nic nie trzyma. To jest tylko wisząca nad salonem podłoga. Może u Ciebie w tym miejscu to samo. Nie ma żadnej ściany po prawej od dziury. Za to pod spodem jest podparte ścianką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mówili, że można spokojnie skuć strop, ale żelbet w tym miejscu nic nie trzyma. To jest tylko wisząca nad salonem podłoga. Może u Ciebie w tym miejscu to samo. Nie ma żadnej ściany po prawej od dziury. Za to pod spodem jest podparte ścianką.

 

to co jest pod spodem to zwykły ytong 11,5 cm czyli nic

własnie tam niedaleko jest podpora całego stropu.

zdjecie jak było na początku 100 lat temu

dodam ze własnie zerknęłem w projekt i architekt przyjął

15 schodów x 18,5 wysoksc x 24,5 długosc stopnia - MASAKRA

dodatkowo podwyzszyłem parter o 20 cm

http://images40.fotosik.pl/1865/9401d962b8f12d1fmed.jpg

musial bym tu konsultowc temat z gosciem co liczyl obciazenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co jest pod spodem to zwykły ytong 11,5 cm czyli nic

własnie tam niedaleko jest podpora całego stropu.

zdjecie jak było na początku 100 lat temu

dodam ze własnie zerknęłem w projekt i architekt przyjął

15 schodów x 18,5 wysoksc x 24,5 długosc stopnia - MASAKRA

dodatkowo podwyzszyłem parter o 20 cm

http://images40.fotosik.pl/1865/9401d962b8f12d1fmed.jpg

musial bym tu konsultowc temat z gosciem co liczyl obciazenia

 

Radek, myślę, że nie masz wyjścia. Musisz odpytać konstruktora od obciążeń.

Inaczej te schody spać Ci nie dadzą.

Ja rano porysuję i pomyślę jak je można ustawić zgodnie z tym co mówił Lasek. Zobaczymy co mi wyjdzie i skonfrontuje się to z oceną pana od obciążeń. Wg. mnie dobrze, że w tym miejscu ten kawałek stropu nic nie podtrzymuje. Bedzie jednak trzymał schody!

 

Jak Ci architekci robią te projekty??? Jeszcze nie spotkałam osoby, u której nie byłoby problemu ze schodami. Powinni poza rysunkami przedstawiać też modele w skali i to nie wirtualne, a klejone. Chociaż... u nas to nie pomogło. Dopiero jak sami zrobiliśmy model z pianki, to wyszło kilka rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci architekci robią te projekty??? Jeszcze nie spotkałam osoby, u której nie byłoby problemu ze schodami. Powinni poza rysunkami przedstawiać też modele w skali i to nie wirtualne, a klejone. Chociaż... u nas to nie pomogło. Dopiero jak sami zrobiliśmy model z pianki, to wyszło kilka rzeczy.

 

U nas to była szybka piłka

3 w 1

aby kupic działkę uzbrojoną i w dobrej lokalizacji trzeba było zwiazac sie z tym projektem architektem i firmą wykonawczą.

Problem polegał na tym ze niezbyt się zastanawiając nad domem kupilismy inwestycję z uwagi własnie na miejsce pod lasem.

Zeby było smiesznie nikt z sasiadow nie narzeka na schody - moze dlatego ze są nizsi odemnie heheheh.

No nic Pestko zaczynam zapraszać firmy od schodów na wyceny moze komus cos wpadnie do głowy.

 

1 wycena juz padła policzkowe 2 k tansze niz dywanowe lecz balustrada do dywanowych prawie tyle co policzkowe reasumujac dywanowe ze szklana balustradą 2X policzkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Chyba dobrze trafiłam, bo błądzę po forum.....a potrzebuję waszej opinii, sugestii i co tylko możliwe....w sprawie moich jeszcze nie schodów ;)

 

Proszę spójrzcie i pomóżcie mi..... :(

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?211562-Pomocy!!!!!-Gdzie-umie%C5%9Bci%C4%87-schody&highlight=anawii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Oto moje schody -dębowe,jeszcze bez szkła niestety

http://lh4.ggpht.com/_rFlo-8dsfU0/S4FAVihEKbI/AAAAAAAAAWU/oNDx7j5jlic/s512/schody.JPG[/img][/code]

 

Czy ktoś ma schody dębowe w naturalnym kolorze, takim jak te i wie jakim lakierem były lakierowane?

Chciałabym osiągnąć jak najbardziej naturalny efekt, czy w tym wypadku wybrać lakier MAT czy Satyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma schody dębowe w naturalnym kolorze, takim jak te i wie jakim lakierem były lakierowane?

Chciałabym osiągnąć jak najbardziej naturalny efekt, czy w tym wypadku wybrać lakier MAT czy Satyna?

 

Jak chcesz naprawdę naturalnie to olej, albo olejo-wosk bo twardszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale czytałam o oleju i ze względu na częste odnawianie jednak zdecyduję się na lakier.

Z polecanych tu na forum i ogólnie to doczytałam że Remmers lub Bona Traffic są trwałe.

Czy ktoś ma polakierowane tymi lakierami schody? Czy jeżeli chcę aby nie zmieniły naturalnego koloru muszę czymś je zaimpregnować wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma schody dębowe w naturalnym kolorze, takim jak te i wie jakim lakierem były lakierowane?

Chciałabym osiągnąć jak najbardziej naturalny efekt, czy w tym wypadku wybrać lakier MAT czy Satyna?

 

ja mam podłogi dębowe lakierowane Bona matowym - jakiś najnowszy teraz, super twardy - wieczorem mogę sprawdzic dokładnie nazwę. wygląda bardzo naturalnie. Schody-stopnie tez beda nim lakierowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

 

dawno nie zaglądałem...praca, praca, ale jak jest praca to później widać efekty :)

 

[ATTACH=CONFIG]163332[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]163333[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]163334[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]163335[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]163336[/ATTACH]

 

a czy mogłabym się dowiedzieć jak te schody zostały zamontowane ?czy przed położeniem płytek zostały umieszczone specjalne profile zaontowane na podłodze (płytkach?) i później na to nałożona konstrukcja samych schodów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 i 25 nie licząc grubości 8 cm

Dziekuję

Czy w/g Was długosc stopnia 25 nie jest problematyczna za ktrótka ?

mam w projekcie wymiary 20 x 28 i probuję cos zrobic aby miec 17-18- lub 19 x 28 - 29 marzy mi sie 30 cm

tylko u mnie jest spocznik nie zabieg.

jeszcze jedno pytanko korzystając z uprzejmosci

http://images38.fotosik.pl/1934/412d8841d06862a4med.jpg

jakiej długosci jest wneka na schody , jaka wysokosc pietra razem ze stropem czyli od podłogi do podłogi na piętrze.

czy jak wchodzisz to ile masz + - cm nad głową do stropu ?

pozdrawiam radek

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...