Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziekuję

Czy w/g Was długosc stopnia 25 nie jest problematyczna za ktrótka ?

mam w projekcie wymiary 20 x 28 i probuję cos zrobic aby miec 17-18- lub 19 x 28 - 29 marzy mi sie 30 cm

tylko u mnie jest spocznik nie zabieg.

jeszcze jedno pytanko korzystając z uprzejmosci

http://images38.fotosik.pl/1934/412d8841d06862a4med.jpg

jakiej długosci jest wneka na schody , jaka wysokosc pietra razem ze stropem czyli od podłogi do podłogi na piętrze.

czy jak wchodzisz to ile masz + - cm nad głową do stropu ?

pozdrawiam radek

 

Podaję wymiary otwór ma jest długi 330 cm a szeroki 100 cm. Od posadzki do sufitu 265 cm a strop ma 47 cm. Osoba 195 wchodzi swobodnie a dalej nie mierzyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podaję wymiary otwór ma jest długi 330 cm a szeroki 100 cm. Od posadzki do sufitu 265 cm a strop ma 47 cm. Osoba 195 wchodzi swobodnie a dalej nie mierzyłem

Dzięki za szybką odpowiedz:)

Twoj otwor długośc 330 moj otwor 300 oj jak brakuje mi tych Twoich 30 cm.

szerokosc moja podobna 127 cm ale jest w zasadzie w tym przypadku nieistotna - nie wpływa na komfort.

Raz jeszcze dziekuję pozdrawiam radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

mam pytanie do specjalistow chce zrobic schody bolcowe mam deski debowe 50 mm grubosci i teraz chce kupic bolce te miedzy deskami i teraz pytanie ile centymetrow musza miec otwory wywiercone na te bolce i 2 pytanie czy bolce idzie dostosowac do wysokosci czyli odleglosci miedzy deskami schodowymi prosze o pomoc

 

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zmagam się od dłuższego czasu z umieszczeniem schodów w naszym przyszłym domku....nie wiem, czy dobrze zrobię, gdy zostawię schody tak jak mamy w projekcie ?

 

[ATTACH=CONFIG]165553[/ATTACH]

sugerowaliśmy się tym zdjęciem

avalon - Kopia.jpg

 

Po przesunięciu o jakim myślę wyglądałoby to mniej więcej tak

 

[ATTACH=CONFIG]165769[/ATTACH]

 

Odległość schodów od wiatrołapu to 124 cm wydaje mi się, ze chyba są za blisko?

(Korytarz mamy 125cm x 6m nie będzie za wąski? )

I myślę również, że jadalnia będzie za mała przez te schody 395cmx 365cm ( w tym jest przejście do salonu 155cm) więc zostaje240cm X 365cm

 

 

Może schody umieścić w całkiem innym miejscu? Ale gdzie :confused:

Szczerze,to teraz wolałabym schody jednobiegowe..... może już przesadzam i tak jest dobrze (ups) ?

 

Pokaze przekroje budynku tak w razie czego

schody 002.jpg

schody 001.jpg

 

 

Proszę o jakiekolwiek uwagi i sugestie, bo ja jestem komputerowym laikiem i dopiero sie tego wszystkiego uczę.

Edytowane przez anawii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zmagam się od dłuższego czasu z umieszczeniem schodów w naszym przyszłym domku....nie wiem, czy dobrze zrobię, gdy zostawię schody tak jak mamy w projekcie ?

 

U nas jest prawie dokładnie tak samo i takie trójbiegowe schody są bardzo wygodne. Są tez bezpieczne (jeśli po domu mogą kręcić się dzieci) i fajne wizualnie.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest prawie dokładnie tak samo i takie trójbiegowe schody są bardzo wygodne. Są tez bezpieczne (jeśli po domu mogą kręcić się dzieci) i fajne wizualnie.

 

Pozdrawiam!

 

Tak, wiem....ale Twoje schody wyglądają rewelacyjnie :) A u mnie chyba będą przeszkodą w dostaniu się do salonu :/

 

U nas w projekcie jak zauważyłeś wejście z wiatrołapu jest wprost na schody i wynosi tylko 124cm , a u Ciebie jak to wygląda, też masz tak blisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem....ale Twoje schody wyglądają rewelacyjnie :) A u mnie chyba będą przeszkodą w dostaniu się do salonu :/

 

U nas w projekcie jak zauważyłeś wejście z wiatrołapu jest wprost na schody i wynosi tylko 124cm , a u Ciebie jak to wygląda, też masz tak blisko?

 

150cm tutaj. 124cm też nie powinny być problemem jeśli nie będą wystawały te dwa schody u Ciebie. Muszą? Porozmawiaj z architektem/fachowcami od schodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150cm tutaj. 124cm też nie powinny być problemem jeśli nie będą wystawały te dwa schody u Ciebie. Muszą? Porozmawiaj z architektem/fachowcami od schodów.

 

Dziekuje Jacław za odzew :)

 

A o tych wystających stopniach ani mi nie wspominaj, na spotkaniu już zwracaliśmy uwagę architektom na to, ale widocznie nie wzięli sobie tego do serca :/ albo nie można inaczej....chociaż nasz majster mówił, że to naprawi, mam taką nadzieję.

 

Mnie jednak przeszkadza to wchodzenie na wprost schodów....i o to mi chodzi...że są za blisko drzwi.

 

 

 

Ps. Jaki szeroki masz korytarz? Przepraszam,że tak wypytuje ;)....u nas ma 125szer na 6m dł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...chociaż nasz majster mówił, że to naprawi, mam taką nadzieję.

Tylko nie daj "naprawiać" pierwszemu lepszemu majstrowi. To trzeba dokładnie przeliczyć - wymiary schodów, wysokości (docelowych!) posadzek na parterze i piętrze - żeby wszystko ze sobą grało.

 

Mnie jednak przeszkadza to wchodzenie na wprost schodów....i o to mi chodzi...że są za blisko drzwi.

Ps. Jaki szeroki masz korytarz? Przepraszam,że tak wypytuje ;)....u nas ma 125szer na 6m dł

 

Pytaj! :)

 

U nas jest nieco inny układ - przedsionek jest tam gdzie u Ciebie gabinet, więc z niego droga jest prosta do salonu (a po drodze po lewej kuchnia), nie wychodzi się na schody. Jeśli chodzi o ten korytarz między schodami a ścianą z drzwiami (u nas drzwi nie ma) do przedsionka - 147cm szerokości.

 

Myślę, że wychodzenie na schody nie musi być problemem. Jeśli schody będą ładne, to może być fajny efekt. A drzwi do przedsionka będą? Jeśli tak, to jak będą się otwierały? Może szerszy otwór poprawiłby sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

 

dawno nie zaglądałem...praca, praca, ale jak jest praca to później widać efekty :)

 

[ATTACH=CONFIG]163332[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]163333[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]163334[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]163335[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]163336[/ATTACH]

 

KAISER , a do skrzynki mailowej zagladasz czasem ?????? :yes:......

To zagladnij :bash::bash::bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...