Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

Lasek, także Ciebie proszę o szybką pomoc dla Basi – post, 2821. Nie wiem, kto, Ty czy Kaiser, prędzej tu zajrzy.

 

Patrzę na te dębowe trepy jej schodów i niezbyt mi się podobają. Brak urody to w przypadku stopni poważna rzecz, ale jeśli to na dodatek wada drewna, to już tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja osobiscie bede chciala zrobic schody w kolorze orzecha amerykanskiego bo takie mam podlogi w domu i powinny one wygladac tak .....

 

http://img152.imageshack.us/img152/6521/dscf8560.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

Dla mnie to cala uroda wlasnie w tym , ze deski sa tak pieknie zroznicowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam że nie ma się czego czepiać, to przecież naturalne drewno. Jak chciałaś żeby wszystkie schody wyglądały tak samo to trzeba było położyć płytki. Taka jest uroda drewna:yes:

 

Proximka i Dziewczyny, to nie chodzi o zróżnicowanie usłojenia. Oglądałam na wątku Basi (Guthouse) te stopnie i też mnie zaniepokoiły takie bardzo jasne cienkie linie.

Basia już dostała odpowiedź na wątku o drewnie. I jest prawdopodobnie OK. Jeszcze jedną ma wątpliwość, ale myślę, że ten sam forumowicz jjej pomorze to wyjaśnić.

 

Absolutnie nie chodziło o typowe słoje. Usłojenie drewna to skarb i jego piękno. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie bede chciala zrobic schody w kolorze orzecha amerykanskiego bo takie mam podlogi w domu i powinny one wygladac tak .....

 

http://img152.imageshack.us/img152/6521/dscf8560.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

Dla mnie to cala uroda wlasnie w tym , ze deski sa tak pieknie zroznicowane

 

Edyta, PIĘKNA podłoga. Ja mam nie orzechową podłogę, której starałam się nadać ten niedościgłej urody kolor ciemnego orzecha :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W planach mam taki układ. Nie mam pojęcia co z tym zrobić, może coś podpowiecie/

 

[ATTACH=CONFIG]173495[/ATTACH]

 

Napisz wymiary przestrzeni schodowej, wysokość od podłogi do podłogi. Jaka jest dziura na piętrze – rozmiar i gdzie. Czy te schody są już wylane, czy też jest tylko miejsce na nie? Czy jest też zejście do piwnicy? Wtedy mogę spróbować pomóc myśleć jakie mogłyby to być schody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to tylko miejsce na nie, prowadzą do antresoli wiec nie ma żadnej dziury na nie. Wysokość będzie ok 3m.

 

Autorus, w sobotę pozbieram z mojego archiwum inspiracji pomysły. To jest bardzo fajne miejsce. Rozumiem, że ściana jest tylko po jednej stronie, a w drugą widok... może na salon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera pracownicy czekali,a ja nie wiedziałąm ,czy to wada,czy się czepiam,więc odrzuciłam 2 ,a może powinnam więcej????????????????

Czepiasz sie

To nie jest wada a pełnowartościowe drewno

Jest to tzw błyszcz

Jeśli chciałaś selekt trzeba było o tym powiedzieć wykonawcy i by odebrał ten błyszcz ale schody byłyby o 10-20% droższe

Z resztą to samo jest w parkietach

Ja osobiscie bede chciala zrobic schody w kolorze orzecha amerykanskiego bo takie mam podlogi w domu i powinny one wygladac tak .....

http://img152.imageshack.us/img152/6521/dscf8560.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Dla mnie to cala uroda wlasnie w tym , ze deski sa tak pieknie zroznicowane

 

Uroda urodą ale orzech amerykański to bardzo drogi gips ale niestety nie wiąże się to z jego twardością

Robiłem u jednej forumowiczki takie schody bo podłogi miała też z tego orzecha

a potem był płacz bo przy byle okazji robiły się skazy i wgniecenia

Nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyta, PIĘKNA podłoga. Ja mam nie orzechową podłogę, której starałam się nadać ten niedościgłej urody kolor ciemnego orzecha :yes:

 

dzieki Pesteczko :hug:

 

 

Uroda urodą ale orzech amerykański to bardzo drogi gips ale niestety nie wiąże się to z jego twardością

Robiłem u jednej forumowiczki takie schody bo podłogi miała też z tego orzecha

a potem był płacz bo przy byle okazji robiły się skazy i wgniecenia

Nie polecam

 

LasekD tak jak napisalam we wczesniejszym poscie chcialabym , zeby schody byly w kolorze orzecha a nie z orzecha :no: ... dziwi mnie fakt , ze jesli robiles schody z orzecha amerykanskiego ( oczywiscie deska lita ) .... to w trakcie pozniejszego uzytkowania zrobily sie jakies skazy i wgniecenia na stopniach .... W skali twardosci poszczegolnych gatunkow drewna orzech amerykanski jest zblizony do debu .... roznica miedzy nimi to jedyne 0,3 MPa z tego wynika , ze na debowych tez latwo moga pojawic sie wgniecenia .... ?????

Sama zastanawiam sie nad uzyciem Jesionu lub Merbau jako materialu na stopnie .... :popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dąb, jesion, merbau, orzech to tylko drewno i możliwość zrobienia w takim materiale wgniecenia nie powinno dziwić, wszystko zależy od eksploatacji, nawet jakby były zrobione z lapacho to też można uszkodzić, pomimo tego, że jest strasznie twarde. Wracając do wątku wad w schodach Barbara74 to LasekD słusznie określił, że to naturalna uroda drewna i tzw. błyszcz. Zastanawia jedynie kolor schodów, tak jakby użyto jakiegoś "agresywnego" lakieru bez podkładu i troche poprzypalał, ale możliwe, że to wina zdjęcia lub mój stary monitor oszukuję :) Edytowane przez artuditu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lasek D,teraz wiem ,że trzeba o tym mówić,ale na etapie zamawiania nikt mnie nie pytał o to.Aczkolwiek pamiętam jak się upewniałam ,że drewno będzie bez sęków i wtedy mógł o to zapytać.Widziałam schody mojej koleżanki ,które on robił i nie było mowy o selekcjonowaniu,a tego nie ma.

Może się okazać,że ja płacę te 10-20% więcej a mam bez selekcjonowania.Zreztą jak to zobaczyłam to bez słowa jego pracownicy to wzięli,nie było ani jednego tłumaczenia ,ze trzeba było mówić,albo to taka uroda drewna.

 

Wzięli dwa stopnie jeden miał tego błyszczu ze 25% i wyglądało to okropnie,więc sorry,a drugi miał jeden pas strasznie jasny i rzucał się w oczy na tle innych.Te wszystkie co na FM pokazałam to zostawiłam.

Ten stolarz nie należy do najtańszych,a widział mój dom ,że nie ma wystroju rustykalnego...

Te część schodów ,któ®e do tej pory zrobił są piękne..

 

Aha schody są olejowane ,olejem dwuskładnikowym Pallmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...