Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ten stolarz nie należy do najtańszych,a widział mój dom ,że nie ma wystroju rustykalnego...

 

A mnie ten stolarz zapytał, czy spocznik będzie w płytkach :D Aż mnie zapowietrzyło, że coś takiego przychodzi do głowy stolarzowi, którego zaprosiłam na pomiar schodów. Wszak spocznik wg mnie do nich należy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam schody mojej koleżanki ,które on robił i nie było mowy o selekcjonowaniu,a tego nie ma.

Oczywiście nie jest regułą że ten błyszcz występuje w każdej desce

W większości przypadków go nie ma i dlatego u koleżanki schody były pozbawione tego rodzaju usłojenia

Wykonawca nie pytał o selekcję pod tym względem bo tak jak napisałem jest to pełnowartościowy materiał

Sęków bieli czy zgnilizny Ci nie wsadził

95% klientów nie zwraca na to uwagi i dlatego nigdy nie pytam czy to ma być selekt czy rustikal

Być może te stopnie które kazałaś wymienić były do przesady zabłyszczone więc miałaś niewątpliwie rację

Dodam tylko że we wszystkich składach skąd biorę tarcicę czy klejonkę

nie tolerują odrzucania desek ze wzgledu na błyszcz

Trzeba brać jak leci (albo cena kosmos) i potem trzeba ten błyszcz jakoś zagospodarować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra jak dokończy schody to je pokażę.Od czwartku się nie odzywał, kiedy będzie.Widocznie jak je wziął bez gadania to uznał,że przesadził z tym błyszczem:)

Myśmy ciężko się dogadywali,bo raz chciałąm bez podstopni,potem białe podstopnie,potem w kolorze stopnic,potem bez cokolików,ale mnie na nie namówił( bo mu wygoodniej przy montażu) na koniec zrezygnowałam z cokolików.Ma mi robić jeszcze szafkę umywalkową i blat,ale tutaj wyrażnie zaznaczę ,że nie chcę błyszczu.

Żona m tu nie chodzi o usłojenie,gdybyś na żywo ten błyszcz zobaczyła,to sama być krzyknęła " co to do cholery jest"tak jakby ktoś podziurawił stopień,a potem go zaszpachlował.I dodam ,że nawet na koniec dniówki, jeszcze raz kazałam wyjąć te stopnice i położyć na schodach,no i byłam pewna ,że tak nie może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu właśnie myłam swoje schody , oglądałam je ze wszystkich stron i powiem ci, ze mimo , iż mam podobne słoje w niektórych miejscach, do głowy by mi nie przyszło traktować to jako wadę. Z tego co wyczytałam w necie jest to dowód na to, ze drzewo było ''stare''/dorosłe. Znaczy szlachetne. to dla drzewa linie papilarne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Edyta M

 

"W skali twardosci poszczegolnych gatunkow drewna orzech amerykanski jest zblizony do debu .... roznica miedzy nimi to jedyne 0,3 MPa z tego wynika , ze na debowych tez latwo moga pojawic sie wgniecenia .."

 

1 .Skala twardości publikowana w mediach jest wartością uśrednioną. IMHO dąb jest zdecydowanie lepszym materiałem na posadzki niż orzech.

2. Orzech orzechowi nierówny. Jest kilka odmian handlowych "orzecha amerykańskiego" . Różne gatunki i różne pochodzenie geograficzne.

3. Wg skali twardości Monina dąb ma średnią twardość na poziomie 4,2 , orzech brazylijski (Cariniana legalis i pięć innych podgatunków) 3,6 , orzech włoski (Juglans regia) 3,2, orzech amerykański ( Juglans nigra ) 3,2, jesion 5,1 .

 

 

@pestka56

"Brak urody to w przypadku stopni poważna rzecz, ale jeśli to na dodatek wada drewna, to już tragedia." Oczywiście masz rację.

Kwestie technologiczne wyjaśniono już w : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?197937-Panowie-fachowcy-%E2%80%9EM%C3%B3%C3%B3%C3%B3j-jest-ten-kawa%C5%82ek-pod%C5%82ogi%E2%80%9D-(Mr-Zoob)&p=5849835#post5849835

Kwestie estetyki i zgodności z umową to kwestia pomiędzy barbara74 a jej wykonawcą.

 

żona m

Nie wierz we wszystko, co piszą w necie. Promienie rdzeniowe są w drewnie od samego początku wzrostu drzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się wlączyc do dyskusji bo dawno nie zaglądałem, ale praktycznie wszystko zostało powiedziane :)

 

My również nie traktujemy tego jako wady, ale z doświadczenia wiem, że błyszcz budzi mieszane uczucia, więc taki materiał odkaładamy na elementy których nie widać, od czasu do czasu robimy schody w kryjących kolorach więc jest jak znalazł :)

 

Autorus: A nie możesz puścić schodów od początku po ścianie? Najlepiej bez balustrady, ewentualnie z pochwytem przy ścianie. Balustradę zawsze można zamontować, a bez niej efekt jest wyraźniejszy.

DSC_0211.jpgDSC_0216.jpgDSC_0218.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:):):)

Oczywiście, że nie.

Ale z kontekstu można domniemywać, że tylko stare drzewa mają promienie rdzeniowe - "jest to dowód na to, ze drzewo było ''stare''/dorosłe"

To tylko taka dywagacja na temat Twojego wpisu :)

pozdrawiam

 

KAISER

Atomowe schody.

Edytowane przez subfosylny
uzupełnienie treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...