Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Drewa żeby podoradzać, to trzeba mniej więcej wiedzieć ,jaki styl domu itp.Ale masz łądny kolor okien i dom po tej małej fotce apowiada się interesująco.

Osobiście schodó∑ zabiegowych nie lubię,aczkolwiek takie mam ,nie dało się innych .Zaproś do siebie jakiegoś schodziarza,aby obliczył czy możesz mieć ze spocznikiem,jakie wogóle masz możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barbara styl domu zdecydowanie nowoczesny. Rozmawiałam już z kilkoma stolarzami, ale trafiłam na takich, którzy owszem zrobią mi schody "wiszące", ale pod spodem postawią 4 słupki. Podziękowałam i szukam dalej. W projekcie domu mamy schody kręte (?) na słupku metalowym, w kształcie litery U, ale nie znalazłam w necie nic podobnego do projektu. Za to podobają mi się schody właśnie ze spocznikiem. Nie ukrywam, że cena jest również ważna. Takie schody wyceniono nam na ponad 35 tys.

dsc02174.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te schody podobają mi się baaardzo. Ale po 1. przytłoczyłyby hol, po 2. cena by mnie zapewne zabiła :) Może kogoś zainspirują :)

 

Drewa, chyba potrzebujesz tzw. wiszących schodów.

 

Inspiracje wybierałam nie pod kątem materiału, ale kształtu:

 

ae002.jpgae003.jpg sa013.jpg 23.-Steel-Stair-Stringer.jpg vl006.jpg

Te pierwsze (fot. 1, 2) uważam, że są wspaniałe i prawie żywcem można by je zaadaptować u Ciebie. Chociaż balustrada mi się zupełnie nie podoba.

Fot 3 – Te kształtem są podobne, ale wiszą na „taśmach” metalowych.

Fot. 4 – trepy podparte jedną belką zakręcającą w połowie wysokości schodów. Do tego lekka balustrada z giętej rurki metalowej zamocowana do schodów w 4– miejscach. Żadnych tralek, siatek, czy szkła.

Fot. 5 – pewnie zabójstwo cenowe. Wyobrażam sobie szklaną klatkę z trzech stron i zamocowane do niej schody

 

Czy schody produkcji firmy typu Rintal, brałaś pod uwagę?

http://www.rintal.pl/schody-zabiegowe-prima.html

W ofercie schodów zabiegowych mają modułowe, które dosłownie wiszą w powietrzu i wygląda to trochę jak na fot. 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zimne schody -10 stopni celsjusza :)

 

Radku, trafiłam no coś co mogłoby się u Ciebie sprawdzić i pięknie wyglądać. Balustrada to nie mój typ. Chodzi mi szczególnie o dwa pierwsze stopnie.

dla_RADKA_sa019.jpgdla_RADKA_sa020.jpg

Kształt tych stopni i ich mocowanie do ściany też są godne uwagi :yes:

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W planach mam taki układ. Nie mam pojęcia co z tym zrobić, może coś podpowiecie/

 

[ATTACH=CONFIG]173495[/ATTACH]

 

 

Autorus, poszperaj za inspiracjami na włoskiej stronie http://www.marrettistairs.com

Niektóre konstrukcje powaliły mnie na kolana, np. to:

MARETTI_modular_stairs-cd001.jpg

Myślę, że coś znajdziesz :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy się, że będzie pasowało ;)

 

Ta strona to kopalnia inspiracji. Formy schodów, sposoby konstruowania, materiały użyte. Dla mnie absolutna bomba. Można czerpać pełnymi garściami. Włosi są mistrzami dizajnu, jak widać także jeśli chodzi o schody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barbara styl domu zdecydowanie nowoczesny. Rozmawiałam już z kilkoma stolarzami, ale trafiłam na takich, którzy owszem zrobią mi schody "wiszące", ale pod spodem postawią 4 słupki. Podziękowałam i szukam dalej. W projekcie domu mamy schody kręte (?) na słupku metalowym, w kształcie litery U, ale nie znalazłam w necie nic podobnego do projektu. Za to podobają mi się schody właśnie ze spocznikiem. Nie ukrywam, że cena jest również ważna. Takie schody wyceniono nam na ponad 35 tys.

 

O schodach ze spocznikiem w układzie bez żadnej ściany zapomnij

no chyba że na słupach

ale tak jak napisałaś takie Ci się nie podobają

A szkoda bo takie schody są 3x tańsze od giętych wiszących takich

jak wkleiła pestka56 w poście nr2868

Jak nie chcesz słupów i nie chcesz wydać 35K na gięte wiszące

to pozostają Ci takie jak masz w projekcie czyli na słupie centralnym

Tylko jak się chodzi po takich schodach nie muszę chyba tłumaczyć ;)

 

Mogą być jeszcze na belce centralnej ale one tez nie należą do najtańszych

044.jpg

Edytowane przez LasekD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LasekD możesz wkleić jakiś przykład schodów o których piszesz?

 

Drewa, chyba potrzebujesz tzw. wiszących schodów.

 

Inspiracje wybierałam nie pod kątem materiału, ale kształtu:

 

[ATTACH=CONFIG]174207[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]174208[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]174213[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]174206[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]174211[/ATTACH]

Te pierwsze (fot. 1, 2) uważam, że są wspaniałe i prawie żywcem można by je zaadaptować u Ciebie. Chociaż balustrada mi się zupełnie nie podoba.

Fot 3 – Te kształtem są podobne, ale wiszą na „taśmach” metalowych.

Fot. 4 – trepy podparte jedną belką zakręcającą w połowie wysokości schodów. Do tego lekka balustrada z giętej rurki metalowej zamocowana do schodów w 4– miejscach. Żadnych tralek, siatek, czy szkła.

Fot. 5 – pewnie zabójstwo cenowe. Wyobrażam sobie szklaną klatkę z trzech stron i zamocowane do niej schody

 

Czy schody produkcji firmy typu Rintal, brałaś pod uwagę?

http://www.rintal.pl/schody-zabiegowe-prima.html

W ofercie schodów zabiegowych mają modułowe, które dosłownie wiszą w powietrzu i wygląda to trochę jak na fot. 4.

 

pestka56 dziękuję Ci bardzo za pomoc. Schody 1 musiałabym sprawdzić czy zmieściłyby się, bo polewej stronie mam wyjście na taras. Oczywiście super są schody ostatnie, ale jak napisałaś - cena...

Schody Rintal kiedyś oglądałam, ale wydały mi się mało solidne - nie wiem czy słusznie.

Uciekam na http://www.marrettistairs.com szukać inspiracji ;)

A trzeba było wybrać projekt z prostymi schodami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O schodach ze spocznikiem w układzie bez żadnej ściany zapomnij

no chyba że na słupach

ale tak jak napisałaś takie Ci się nie podobają

A szkoda bo takie schody są 3x tańsze od giętych wiszących takich

jak wkleiła pestka56 w poście nr2868

Jak nie chcesz słupów i nie chcesz wydać 35K na gięte wiszące

to pozostają Ci takie jak masz w projekcie czyli na słupie centralnym

Tylko jak się chodzi po takich schodach nie muszę chyba tłumaczyć ;)

 

Mogą być jeszcze na belce centralnej ale one tez nie należą do najtańszych

[ATTACH=CONFIG]174321[/ATTACH]

 

Lasek, ja dobrze widzę ta belka jest gięta, czy to usłojenie tak zwodniczo wygląda?

Byłyby bardzo piękne, gdyby trepy były grubsze i dałabym inną balustradę, lżejszą, bez poprzeczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...