Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

20 marca podpisalam umowe na wykonanie schodow i balustrad szklanych z ......... firma KAISER :)....

wymiana kilku maili , wizualka balustrad i schodow zrobiona przez Pania Bozenke , wizyta KAISERA w domu z probkami koloru przesla i stopni , kilka fotek ktore przeslal mi brat .... wybor i podpisanie umowy .... przelanie zaliczki , sprawnie i na temat tak jak lubie , a teraz czekam ... na moje piekne schody.

Bo beda piekne KAISER prawda ???? ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Parę fotek dla miłośników stylu angielskiego w wersji na beton

Jeszcze ciepłe:)

[ATTACH=CONFIG]175154[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]175155[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]175156[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]175157[/ATTACH]

 

Wygląda ładnie :) Pytanie - jaka grubość górnej okładziny?

 

Planuję schody dywanowe, betonowe + okładzina drewniana. Czy w takim rozwiązaniu grubość okładziny 3 cm będzie wystarczająca.

 

Dla porównania pytam właśnie jak w przypadku prezentowanych schodów wygląda sprawa grubości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepska jakość fotek bo późno już było i nie było czasu na doświetlenie

ale może coś dojrzysz :)

[ATTACH=CONFIG]176427[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]176429[/ATTACH]

 

Sliczne te schody, bardzo w moim stylu, a jak macie zrobione oswietlenie schodow? Jakies kinkiety czy lampa u gory? I co to z aplytki/panele na podlodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podłodze jest fazowany parkiet dębowy olejowany na orzech

Na klatce schodowej sa kinkiety

Do każdego stopnia był wyprowadzony kabel

bo miała być taśma led pod noskami

ale klienci zadecydowali że noski mają być od dołu mocno podfrezowane

i nie było już miejsca na taśmę

Wg mnie to i lepiej bo do tego typu schodów nie pasuje podświetlenie pod każdym noskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schody ladne, ale bardzo razi mnie jak podłoga jes w innym kolorze niz schody. Przecież schody traktuje się jako częśc podłogi, dlaczego robicie taki kontrast?

a co w przypadku, gdy schody sa biale, stalowe lub szklane ??

jak to wg Ciebie ma sie kolorystycznie do podlogi ??

 

wiele osob robi schody w kolorze drzwi lub okien, a czasem zupelnie innym

trendow kolorystycznych w kwestii schody-podlogi jest wiele

ile domow tyle pomyslow i realizacji ;)

i naprawde trudno zgrac, by kazdy (nawet ogladajacy ;) ) byl zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schody ladne, ale bardzo razi mnie jak podłoga jes w innym kolorze niz schody. Przecież schody traktuje się jako częśc podłogi, dlaczego robicie taki kontrast?

żona m czepasz się :rolleyes:, akurat w tym przypadku wydaje mi się, że schody sa po prostu umyte w przeciwieństwie do podłogi, która jest bardzo jasna przez pyl.

Ale ja też nie lubię łączenia podłogi ze schodami na bazie więcej niż jednego rodzaju drewna. I chyba to miała na uwadze zona m :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\

 

 

http://imageshack.us/a/img9/4369/p1040212g.jpg

 

 

no proszę cię, chyba nie sądzisz, ze to ten sam kolor? A przecież mozna było dobrać panele kolorem do schodów, lub wybrawic schody pod kolor paneli.

 

Nie chodzi mi o materiał typu: szkoło, stal, bo to inna sprawa, ale o drewno/panele/deski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się trochę zona m się czepia;)

Po pierwsze tak jak napisała Aleksandryta podłoga jest nie umyta

Po drugie schody są bejcowane na orzech i lakierowane

a podłoga olejowana na orzech

Schody miały być też olejowane ale najpierw zrobili podłogę

i olejowanie nie przypadło im do gustu

więc schody są lakierowane

Wygląd niebo a ziemia

Może narażę się miłośnikom olejów ale ten rodzaj zabezpieczania drewna

i mnie się nie podoba

nie wspominając o bujaniu się z meblami w tą i tamtą co 2-3 lata

podczas odnawiania powłoki

Na lakierze nawet jak jest kurz jakoś to wygląda

Kurz na oleju to jest koszmar

Z resztą kurz bardzo lubi oleje;)

I na koniec mnie też się nie podoba jak w chałupie są kolory każdy z innej parafii

ale nie oznacza to że wszystko ma być na jedno kopyto

bo mdle to wygląda

Ważne aby było w jednej tonacji

tzn np nie łączyć mahoniu z orzechem itp bo to zypełnie inna gama kolorów

Każdy ma inne gusta/wymagania

i niech robi tak jak jemu się podoba

a nie tak bo tak musi być

W koncu to on bedzie patrzył na to na codzień

a nie architekt/projektant

Edytowane przez LasekD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele osob robi schody w kolorze drzwi lub okien,

 

Mam schody pod kolor okien, i podłoga tez jest identyczna, dało się odpowiednio wybrawić dębinę. O wiele lepiej to wygląda. Pewnie właścicielka na parterze, mam kolejny kolor podłogi w postaci gresu, choćby w holu. Powstaje wówczas takie masło maślane. I tu nie chodzi o oglądajacego, bo nam to wisi, tylko o ogólny look. Generalnie każdy robi jak tam chce, ale czasami na tym etapie budowy, człek jest tak umęczony , ze mu wszystko zwisa. Po pół roku otrząśnie się i myśli...boszszsz jak to wygląda, a przecież można było tak a tak to rozwiązać.

 

Lasek D czy oby na pewno patrzymy na tę samą fotkę schodów? bo widzę schody z litego ciemnego drewna a podłoga jasna jak naturalny klon .

Edytowane przez żona m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żona m piszemy o dwóch różnych fotkach. Ja pisałam o fotce LasekD, a jesli chodzi o zdjęcie agusi to też czepiasz się :rolleyes: Panele dopasowane do schodów praktycznie idealnie, choć orzech to nie moje klimaty. Przecież jakby zrobiła podłoge ciemną jak schody pewnie miałaby problem z wejściem na górę, bo wszystko zlałoby się w jeden odcień ..;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no proszę cię, chyba nie sądzisz, ze to ten sam kolor? A przecież mozna było dobrać panele kolorem do schodów, lub wybrawic schody pod kolor paneli.

 

Nie chodzi mi o materiał typu: szkoło, stal, bo to inna sprawa, ale o drewno/panele/deski.

 

pierniczysz farmazony. U mnie też kontrast, tyle, że odwrotnie. Schody z buczyny tylko lakierowane półmatem, a na podłogach woodentic brown. Nie chce mi się fotek robić, ale efekt według nas i wszystkich, którzy nasz domek widzieli, super.

Nie wyobrażam sobie schodów i podłogi w jednym kolorze/odcieniu. Nudy jak flaki z olejem aż do zrzygania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pionan dlatego, ze mam inne zdanie niż ty? znajomi z reguły zawsze mówią, ze super, bo co maja powiedzieć.;) Schody to jakby nie patrzeć, część podłogi więc to naturalne, ze powinny mieć taki sam kolor. no ale niektórych to przerasta jak widać. Zresztą ja mówię o dobraniu kolorów drewna a nie gresu imitującego drewno.

 

żona m piszemy o dwóch różnych fotkach. Ja pisałam o fotce LasekD, [/b Przecież jakby zrobiła podłoge ciemną jak schody pewnie miałaby problem z wejściem na górę, bo wszystko zlałoby się w jeden odcień ..;)

 

żartujesz?, proszę powiedz, ze tak.

 

Parę fotek dla miłośników stylu angielskiego w wersji na beton

Jeszcze ciepłe:)

[ATTACH=CONFIG]175154[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]175155[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]175156[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]175157[/ATTACH]

jeśli chodzi o te schody, to są piękne. Kolory idealne, proporcje takoż. Bardzo udana realizacja.

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam schody pod kolor okien, i podłoga tez jest identyczna, dało się odpowiednio wybrawić dębinę. O wiele lepiej to wygląda. Pewnie właścicielka na parterze, mam kolejny kolor podłogi w postaci gresu, choćby w holu. Powstaje wówczas takie masło maślane. I tu nie chodzi o oglądajacego, bo nam to wisi, tylko o ogólny look. Generalnie każdy robi jak tam chce, ale czasami na tym etapie budowy, człek jest tak umęczony , ze mu wszystko zwisa. Po pół roku otrząśnie się i myśli...boszszsz jak to wygląda, a przecież można było tak a tak to rozwiązać.

 

Oczywiście, że na parterze mam inną podłogę, jasnoszary gres polerowany. I nigdy w życiu by mi do głowy nie przyszło robić podłóg pod schody czy na odwrót. Nie wyobrażam sobie na piętrze ciemnej podłogi. Na korytarzu byłoby jak w grobowcu, ciemne drzwi, ciemne schody, ciemna podłoga, brak okna.

Zresztą pierwszy raz spotykam się z takim zarzutem. A oglądało mój dom wiele osób, nie tylko znajomych. I mimo, że mieszkam już dłużej niż pół roku nie zmieniłabym ani koloru schodów ani koloru podłóg. Więc bardzo Cię proszę, nie uogólniaj, bo w moim domu nie ma nic nieprzemyślanego i nic z przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...