Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

na forum. Bardzo proszę o namiary na dobrego, sprawdzonego stolarza z kujawsko-pomorskiego i nie tylko. Mój adres [email protected]. Planujemy schody jednobiegowe, dywanowe, samonośne z drewna. Trudno znaleźć dobrego wykonawcę. Boję się, że takie schody mogą być niestabilne, drżeć przy wchodzeniu itp. Nie każdy też chce się podjąć takiej realizacji. Z góry dziekuję za wszelkie podpowiedzi i kontakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z pełni zgadzam z żoną m.

Łączenie drewna o tak drastycznie różnych odcieniach na podłogach i na schodach nie wygląda ładnie.

Zasadą powinno być dopasowanie odcieni drewna - o ile okna są drewniane, powinny pasować do drzwi i podłogi.

W przeciwnym razie jest chaos. Ewentualnie w takim domu człowiek czuje się jakby oglądał gazetę - inna kolorystyka co stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie w takim domu człowiek czuje się jakby oglądał gazetę - inna kolorystyka co stronę.

 

Ewentualnie w takim domu człowiek czuje się jak w grobowcu. Bo ja bym się tak czuła gdyby zrobila wszystkie te elementy w jednym kolorze, w moim przypadku w ciemnym orzechu.

 

Łączenie drewna o tak drastycznie różnych odcieniach na podłogach i na schodach nie wygląda ładnie.

Zasadą powinno być dopasowanie odcieni drewna - o ile okna są drewniane, powinny pasować do drzwi i podłogi.

 

 

Ale kto wymyslił takie zasady?? Czy Ty budując swój dom trzymasz się sztywno tych wszystkich zasad, bo tak trzeba, mimo że coś Ci się nie podoba? Ja wybudowałam dom dla siebie, nie dla innych. I w moim domu wszystko mi się podoba, i dla mnie wszystko wygląda tak jak powinno wyglądać. I nie będę robić czegoś, bo ktoś wymyślił takie zasady.

 

Macie prawo wyrażać swoje opinie, pisać że się Wam coś nie podoba, ale nie wmawiajcie innym że zrobili źle, bo zgodnie z zasadą,... ble ble ble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poprosimy parę fotek na potwierdzenie waszych racji:)

Jako że wątek o schodach to chętnie zobaczymy połaczenie schodów z podłogą

zarówno na dole jak i na górze

 

LasekD a mie sie odbija czkawką twoj post o podłodze drewnianej olejowanej i sni mi sie to po nocach

nie wiem na co mam sie zdecydowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz przestawiać meble co dwa lata to olejuj:D

Co do wyglądu to sprawa subiektywna

zależy co kto lubi

Mnie na ten przykład olej się nie podoba

zwłaszcza po kilku miesiącach

ale jak klient prosi o olej to nie widzę przeciwwskazań

W końcu to on będzie latał wkółko z mopem a nie ja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z pełni zgadzam z żoną m.

Łączenie drewna o tak drastycznie różnych odcieniach na podłogach i na schodach nie wygląda ładnie.

Zasadą powinno być dopasowanie odcieni drewna - o ile okna są drewniane, powinny pasować do drzwi i podłogi.

W przeciwnym razie jest chaos. Ewentualnie w takim domu człowiek czuje się jakby oglądał gazetę - inna kolorystyka co stronę.

Rozumiem, że jak okna masz PVC, to wewnętrzną stolarkę też robisz w tym materiale? Dla jasności u mnie schody dębowe w ciemnym i ciepłym brązie, podobnym zresztą do wewn. stolarki, ale podłoga na parterze, jak i poddaszu na zasadzie kontrastu białe płytki imitujące deski Venus Petrified Forest Golden Beige. Stolarka zewnętrzna meranti w brązie odcień czerwony/pomarańcz. Kawalątek schodów dla ciekawskich na str. 898 wątku kuchennego. Co prawda wiele nie widać, ale kontrast wg mnie jest ciekawszy niż tzw. jednolitość/monotonia kolorystyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gryf pc, mowimy o kolorach naturalnego drewna schodów i podłóg a nie czegoś co imituje drewno, czytaj ze zrozumieniem. Jednolitość zdecydowanie bliższa sercu memu, niz zbieranina w jednym pomieszczeniu 10 kolorów drewna. Bllllllleeeeeeee jak w komisie mebli uzywanych.

Zbyt duzy kontrast na lini schody podłogi z drewna, meble, okna wprowadzają chaos i uczucie bałaganu.

Moje schody też wstawiałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żono m, ja czytam ze zrozumieniem, tylko nie rozumiem Waszego toku myślenia. Domyślam się, że w takim razie zarówno stolarka zewn., jak i wewn. ma ten sam kolor/odcień, co podłogi i schody, a na dokładkę wszystkie meble drewniane również... Brednie. Znowu próbuje się tu forsować "jedyne i słuszne" zasady doboru kolorów, czy ogólniej mówiąc urządzania wnętrz. Akceptuję Wasz styl, choć nie jest mi bliski, ale daleki jestem od tak daleko idącej krytyki czegoś, co mi się nie podoba. Ja lubię dobór kolorów na zasadzie kontrastów, Ty wolisz stonowane barwy, zsynchronizowane ze sobą i to jest piękne.

Podałem przykład moich schodów i podłogi i wcale nie chybiłem. Lasek prosił o przykłady. Nie zaznaczył, że podłoga ma być drewniana, myślę, że bardziej chodziło o dobór barw. Zresztą, skoro płytki udają (a robią to naprawdę nieźle) deski, w czym problem?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy na etapie wyboru płytek na poddasze i prawie jesteśmy zdecydowani na ROVERE CENERE drewnopodobne.Czytając ten temat naszły mnie znów wątpliwości ,bo piszecie tutaj ,że podłoga na piętrze ma nie odbiegać kolorem od schodów. U nas schody będą drewniane w kolorze orzech lub coś zbliżonego do złotego dębu czyli w kolorze stolarki i listew przypodłogowych.Na całym dole będzie gres polerowany zbliżony kolorem do tych płytek drewnopodobnych na poddaszu.Myślicie ,że schody w takim wypadku powinny być jasne? Wszystkie płytki drewnopodobne w cenie do 100 zł. za metr,które obejrzałam w realu nie spełniają naszych oczekiwań.Albo wyglądają jak pomalowane ławkowcem (woodentic) albo za bardzo się błyszczą.Dlatego nasz wybór padł na płytki doskonale imitujące drewno z pięknym usłojeniem tylko ,że one są jasne! Podoba nam się również propozycja ich ułożenia deska wąska-deska szeroka z przesunięciem. Cena też nam odpowiada, bo zaproponowano nam 97zł. za metr.Co robić Panowie i Panie? Te wybory mnie wykończą!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.J. 13 musisz sam zdecydować, co Ci w sercu gra. Jak widzisz zdania są podzielone. Ja jestem zwolennikiem ujednolicenia kolorów drewna we wnętrzu. Gdy dojdą dodatki i kolejne barwy, wzory może być chaotycznie. Ty napisałeś, ze planujesz gres, a to już insza inszość.

 

Kaiser schody piękne i jak widać podłogi w podobnym wybarwieniu.

 

Możesz zdradzić skąd ten regał z półeczkami na pierwszej fotce? gotowy czy na zamówienie?Co planujecie pod schodami przy takim przeszkleniu? Macie jakieś konkretne pomysły?

Edytowane przez żona m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.J. 13 musisz sam zdecydować, co Ci w sercu gra. Jak widzisz zdania są podzielone. Ja jestem zwolennikiem ujednolicenia kolorów drewna we wnętrzu. Gdy dojdą dodatki i kolejne barwy, wzory może być chaotycznie. Ty napisałeś, ze planujesz gres, a to już insza inszość.

 

Kaiser schody piękne i jak widać podłogi w podobnym wybarwieniu.

 

Możesz zdradzić skąd ten regał z półeczkami na pierwszej fotce? gotowy czy na zamówienie?Co planujecie pod schodami przy takim przeszkleniu? Macie jakieś konkretne pomysły?

 

 

Regał i schody należą do naszego klienta więc nie bardzo mogę odpowiedzieć. Meble były na pewno na zamówienie.

 

GUMISIOWA - dziękuję za słowa uznania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...