Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Mam problem ze schodami na etapie stanu surowego i tego co widzę... Czy możecie je ocenić i wyrazić swoje zdanie co z nimi jest nie tak bo być może mi się tylko wydaje? Dzisiaj porobię jeszcze bardziej szczegółowe zdjęcia do oceny...

 

[ATTACH=CONFIG]191152[/ATTACH]

 

Mnie sie wydaje, że ostatni stopień masz za wysoki, ale zgaduję bo z tej perspektywy trudno ocenić.

Gdy dojdzie styropian, wylewka, płytki/parkiet to może być niejafnie z wysokością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o ilość to zgadza się ale jak widzisz na załączonym zdjęciu jeden schód jest wyjątkowo za mały w stosunku do pozostałych i to mi się nie podoba za bardzo... Mam nadzieję, że nie będzie problemu z jego poszerzeniem? :( Chodzi mi o 6 lub 5 licząc z góry w zależności jak ktoś liczy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schody sa zle rozmierzone

ja nie widze miejsca na ten stopien

wg mnie jest ich za duzo

lepiej bylo zrobic wyzsze o 0,5-1 cm i zmniejszyc liczbe stopni

 

a architekt powinien je dobrze rozrysowac jesli cos bylo niejasne

Edytowane przez Yaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o ilość to zgadza się ale jak widzisz na załączonym zdjęciu jeden schód jest wyjątkowo za mały w stosunku do pozostałych i to mi się nie podoba za bardzo... Mam nadzieję, że nie będzie problemu z jego poszerzeniem? :( Chodzi mi o 6 lub 5 licząc z góry w zależności jak ktoś liczy :)

 

Jeżeli poszerzymy ten stopień to pomniejszymy poprzedni, według mnie jest on węższy kosztem następnych, które mogłyby być prostymi, a są czymś w rodzaju stopni zabiegowych. Jest jeszcze inna sprawa- schody nie mają duszy i większość stopni zabiegowych schodzi się do zera, jeżeli stopnie maja być drewniane to stolarz będzie się musiał nagimnastykować aby to dobrze wyglądało. Co do wysokości ostatniego stopnia to wysokość betonu powinna być wyższa o różnice pomiędzy grubością trepa, a grubością podłogi, np. panel/parkiet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumie już coś niecoś :) muszę pogadać z moim wykonawcą jeszcze o schodach i ich ewentualnych poprawkach o ile będą możliwe... Jednak ciągle nie daje mi spokoju tej jeden stopień, który wg mnie powinien wyglądać a raczej być poszerzony jak na załączonym przeze mnie rysunku

Zdjęcie0725.jpg

 

no i raz jeszcze wkleję to co mam

Zdjęcie0723.jpgZdjęcie0724.jpgZdjęcie0725.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że tych stopni jest za dużo a ostatni zdecydowanie za wysoki.Ja też mam schody zabiegowe jednak ostatni ma w tej chwili 3cm+ to co dojdzie.Wymiar stopnia 26x17cm,zabieg natomiast mam mniejszy;

http://img842.imageshack.us/img842/8644/sdc12221p.jpg

http://img594.imageshack.us/img594/3310/rtyju68.jpg

Tu widac ten ostatni:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, jestem pierwszy raz a forum i jeśli się ""wcięłam komuś" z góry przepraszam. Mam duży dylemat, a mianowicie, mój stolarz zadecydował za mnie i zamówił schody z jesiona, choć bliższa byłam dębowym. No cóż, kwestia braku zrozumienia itd. Okna wewnątrz mam w orzechu, do tego salon od północy, ciemny. W jakim kolorze zrobić schody, z czego i w jakim kolorze podłogę w salonie oraz jaki kolor drzwi wewnętrznych. Dodam, że zdecydowałam się na styl nowoczesny, skandynawski, białe ściany, szary gres w jadalni i kuchni połączonej z salonem. Schody są widoczne i z jadalni i z salonu, zależy mi na jakieś spójności we wszystkim. Bardzo proszę o pomoc i radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że tych stopni jest za dużo a ostatni zdecydowanie za wysoki.Ja też mam schody zabiegowe jednak ostatni ma w tej chwili 3cm+ to co dojdzie.Wymiar stopnia 26x17cm,zabieg natomiast mam mniejszy;

http://img842.imageshack.us/img842/8644/sdc12221p.jpg

http://img594.imageshack.us/img594/3310/rtyju68.jpg

Tu widac ten ostatni:

 

http://www.ligartschody.pl/?porady,19#wysokoscstopni coś na temat wysokości pierwszego i ostatniego stopnia, poza tymi dwoma stopniami reszta powinna mieć jednakową wysokość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się wcinam, ale na ten ostatni schodek wcale się nie daje styropianu ani wylewki, tylko okładzina docelowa, czyli on powinien być kilka cm wyżej (u mnie jest to 12 cm) nad wylaną podłogą piętra. Przynajmniej u mnie tak jest zrobione, może są różne szkoły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...