Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Budowa schodów to zawsze spory koszt. Jeśli chcemy żeby wyglądały ładnie i nowocześnie, dobrze dołożyć do ogólnej ceny kilka złotych i pomyśleć nad oświetleniem schodów. Ostatnio będąc przejazdem obok, postanowiłem odwiedzić wujka, u którego nie byłem wieki. Zauważyłem, że ma oświetlone schody. Nie pamiętał ile dokładnie wydał pieniędzy, ale nie była to jakaś duża suma. Mówił, że brał pod uwagę oświetlenie schodów przy pomocy taśmy led, jednak kolega polecił mu zestawy do samodzielnego montażu zamiast kupowania poszczególnych komponentów (taśma LED, profil LED, zasilacz) i robienia tego samemu. Jeśli ktoś lubi majsterkować to na pewno by coś zaoszczędził robiąc to samemu. Z tego co mówił montaż gotowych zestawów oświetlenia schodów nie zajął mu dużo czasu, a efekt świecenia wygląda naprawdę ciekawie. Sam zainteresowałem się tym tematem i znalazłem stronę, na której są opisane różne warianty takich zetawów. Temat nie jest drogi, a ponieważ to oświetlenie led, nie wpływa to w dużym stopniu na wysokość rachunków za prąd. Efekt warty wydania dodatkowej gotówki. Polecam. Edytowane przez Elfir
usunięto reklamę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Teraz i tak już schody wylane więc nie da rady zmniejszyć ilości stopni,napewno wygodniej byłoby wchodzić gdyby na zakecie było ich mniej.Na zdjęciu twój ostatni stopień(ten na piętro) wydaje sie tej samej wysokości co reszta,a przecież dojdzie styropian wylewka?

 

No to jestem już w domu z zasianym przez Ciebie ziarenkiem wątpliwości co do wysokości ostatniego stopnia. Jest wszystko tak jak być powinno :) co widać na zdjęciach :)

Zdj%u002525C4%2599cie0728.jpg

Zdj%u002525C4%2599cie0729.jpg

Zdj%u002525C4%2599cie0731.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dusza to przestrzeń pomiędzy biegami schodów. W miejscu gdzie stopnie zabiegowe schodzą się w jeden punkt trzeba zawsze mocno pokombinować, żeby to ładnie wykończyć, na tym etapie przeważnie nikt nie zwraca na to uwagi, ale jak przychodzi czas wykonania stopni to zaczynają się schody :)

 

schody nie muszą mieć duszy.. poszukaj w necie i popatrz, jak ludzie mają powykańczane.

Mnie natomiast zastanawia jeden ze schodków przy samym zabiegu - a właściwie jego kształt (na obrazku zaznaczony kółkiem):

Zdjecie0724.jpg

 

jak zamierzasz go obrobić? wykończyć? to ścięcie czubka dziwnie wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tam jest uszczerbione hmmm może nie będzie źle przy wykańczaniu... ? ale porozmawiam z wykonawcą i dopytam więc jeśli trzeba będzie to jakoś poprawić no to będzie musiał się namęczyć :) tak więc dziękuję :)

 

a to pozostałe zdjęcia schodów w innych ujęciach

Zdj%u002525C4%2599cie0730.jpg

Zdj%u002525C4%2599cie0734.jpg

Zdj%u002525C4%2599cie0732.jpg

Zdj%u002525C4%2599cie0733.jpg

Zdj%u002525C4%2599cie0726.jpg

Edytowane przez Ladybird76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schody nie muszą mieć duszy.. poszukaj w necie i popatrz, jak ludzie mają powykańczane.

Mnie natomiast zastanawia jeden ze schodków przy samym zabiegu - a właściwie jego kształt (na obrazku zaznaczony kółkiem):

[ATTACH=CONFIG]192037[/ATTACH]

 

jak zamierzasz go obrobić? wykończyć? to ścięcie czubka dziwnie wygląda...

 

Oczywiście, że nie muszą, całkowicie się z tym zgadzam, stwierdziłem tylko, że w tym przypadku jej nie ma i na dodatek zabiegi schodzą się w jeden punkt co powoduję, ze trzeba trochę pokombinować. Co do tego ścięcia to osobiście w takiej sytuacji własnie tak załamuję stopnie, ponieważ następnę stopnie są pod tak ostrym kątem, że potrafią wyjść poza nosek poprzedniego stopnia, a jeżeli schody są z podstopniami umieszczonymi w kanałach to nie ma opcji, żeby to wykończyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schody nie muszą mieć duszy.. poszukaj w necie i popatrz, jak ludzie mają powykańczane.

Mnie natomiast zastanawia jeden ze schodków przy samym zabiegu - a właściwie jego kształt (na obrazku zaznaczony kółkiem):

[ATTACH=CONFIG]192037[/ATTACH]

 

jak zamierzasz go obrobić? wykończyć? to ścięcie czubka dziwnie wygląda...

 

Z tym wykończeniem u ludzi to różnie bywa tak jak różne są techniki wykonania i montażu. Nie tak dawno były wrzucone zdjęcia wykończenia stopni zabiegowych i było to sytuacja o wiele łatwiejsza od tej, tez zostało JAKOŚ zrobione https://lh4.googleusercontent.com/-nw9zxbLYwdI/UT9jSL8MdjI/AAAAAAAANys/iLLLZnUy9cA/s640/DSC02323.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tam jest uszczerbione hmmm może nie będzie źle przy wykańczaniu... ? ale porozmawiam z wykonawcą i dopytam więc jeśli trzeba będzie to jakoś poprawić no to będzie musiał się namęczyć :) tak więc dziękuję :)

 

a to pozostałe zdjęcia schodów w innych ujęciach

[ATTACH=CONFIG]192043[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]192044[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]192045[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]192046[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]192047[/ATTACH]

 

sprawdz czy twoje schody mieszcza sie w normach ( szerokosc stopnia na srodku)

 

http://www.schodydrewniane.wroclaw.pl/normy-prawne

 

i zmierz czy wymiary z projektu sa zgodne z wykonaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
[ATTACH=CONFIG]194065[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]194066[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]194067[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]194069[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]194070[/ATTACH]

 

 

Wrzucam do obejrzenia

 

schody fajne, zastanawiam się tylko jak klient wymieni tapetę kiedy się zniszczy?:o

zdemontuje schody aby przykleić nową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czego nie można powiedzieć o barierce:no:

 

Mogę wiedzieć dlaczego :)? Lubię konstruktywne uwagi... jeśli chodzi o to, że szyba powinna być wycięta w zetkę jak schody to już się tłumaczę, że taka była zamontowana, ale klientka zmieniła zdanie i ostatecznie zostało to co na zdjęciach. Więc ja jestem czysty :) ale swoją drogą zetka byłaby lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...