Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Próbowałem wstawić zdj ale komputer mnie dzisiaj nie słucha..

http://www.schodykaiser.pl/pl/portfolio/category/20-rzgow-budynek-uytecznoci-publicznej.html

 

pod tym linkiem masz takie schody ze szklaną balustradą. Swoja drogą z rotulami tam przesadziłem...spokojnie mogło byc 2 razy mniej na schodach, ale z drugiej strony budynek był publiczny więc lepiej zrobić na wyrost niż niedoszacować.

 

Napisałem pochwałkę, bo wiem jak trudno jest wykończyć lane schody, tym bardziej jeśli są zrobione niedbale, nikt tego za bardzo nie docenia a szkoda

 

 

 

 

 

KAISER, szkoda że nie tak ekstrawaganckie w pozytywnym tego słowa znaczeniu jak Twoje

ale jestem stolarzem starej daty i na takich pospolitych schodach chyba dokonam żywota;)

Chociaż ostatnio próbuję coś urozmaicić i podjąłem się takiego zlecenia jak na foto z policzkami z blachy 10mm

Zobaczymy jak to wyjdzie:)[ATTACH=CONFIG]205990[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]205991[/ATTACH]

Przy okazji mam pytanie do znawców tematu

Jak byście tu widzieli szklaną balustradę na rotulach bo klientka rozważa taką opcję

Układ schodów u niej podobny z podobnymi oknami które tutaj widać w tle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAISER, szkoda że nie tak ekstrawaganckie w pozytywnym tego słowa znaczeniu jak Twoje

ale jestem stolarzem starej daty i na takich pospolitych schodach chyba dokonam żywota;)

Chociaż ostatnio próbuję coś urozmaicić i podjąłem się takiego zlecenia jak na foto z policzkami z blachy 10mm

Zobaczymy jak to wyjdzie:)[ATTACH=CONFIG]205990[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]205991[/ATTACH]

Przy okazji mam pytanie do znawców tematu

Lasku ja licze na to że u nas podobne powstaną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lasku ja licze na to że u nas podobne powstaną ;)

Proszę mi się przypomnieć (adres) na PW gdzie te schody miałyby być bo nick jakby znajomy ale nie kojarzę

Straciłem już rachubę;)

A te nie ładniejsze?

Też blacha z tym że wycinana laserowo w ZET

zeta.jpg

 

Bardzo podoba mi się sposób montażu szklanej balustrady z drugiej inspiracji eveee-jakos tak bardziej elegancko niż na tych srubach ;)

Wszystko ładnie,pięknie tylko że przy tego typu schodach szkło jest sporo grubsze niż policzki blaszane więc jak to zamocować:)

Priorytetem dla inwestorki były jak najcieńsze policzki więc dałem blachę 10mm

Z resztą z tym szkłem jeszcze się waha bo to jednak koszt no i ma duże obawy o mycie:)

 

KAISER te policzki u Ciebie to nierdzewka?

Edytowane przez LasekD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lasek-no tak klient nasz pan;)

Ja ze swojej strony mogę przekazać Pana klientce że mam pełne oszklenie przy swoich i małe dziecko i wbrew pozorom wcale nie ma takiej tragedii z myciem-przelatuje raz na dwa tygodnie-tak generalniei i zajmuje mi to 15 minut i od czasu do czasu miejscowo jak się dziecku czekoladka do szyby przyklei:rolleyes:-cała minutka i tyle-wiec z czystym sumieniem polecam;)

 

Lasek a może zaproponuj jej pochwyt na górnej części szkła-koszt szkła wtedy jest nieporównywalnie tańszy do takiego "gołego z góry" bo nie trzeba go szlifować:)

Tak było w naszym przypadku-tez chciałam taką goła szklana balustradę ,ale róznica w cenie szkła pomiędzy tym co mam teraz(z pochwytem z góry) a tym gołym to 14 500 !!!!!!

 

DSC03153.jpg

 

 

 

Szkło mam grubości 1 cm z wklejona folią dla bezpieczeństwa:)

To też jest jakaś alternatywa cenowa:)

Edytowane przez GUMISIOWA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GUMISIOWA, szlifowanie krawędzi to mały pikuś cenowy:)

Przy tego typu balustradach chodzi o wytrzymałość na zgięcie/ugięcie czy jak to zwał

Jeśli szkło jest w ramie tak jak u Ciebie wtedy większość obciążeń przenoszą pochwyt i słupy końcowe

W takim przypadku wystarczy zwykłe szkło bezpieczne 3.1.3 czy 4.2.4

Niestety niektórym marzy się goła tafla bez żadnych wspomagaczy

a wtedy cena tak jak napisałaś jest nieporównywalnie wyższa

bo szkło nie dość że bezpieczne musi być hartowane i dużo grubsze

Z drugiej strony znam śmiałków którzy robią takie balustrady z tylko szkła hartowanego np 12mm oczywiście bez foli w środku

i tu cena już jest w miarę przystępna

ale jak to będzie się sprawować w razie draki to pojęcia nie mam

Na pewno nikomu krzywdy nie zrobi bo rozsypie się w mak

ale czy wytrzyma poważniejsza próbę na większe ugięcia to się okaże już niedługo

bo ludziki montują to od niedawna

KAISER byłby bardziej kompetentny w tej materii bo "śpi" na szkle

i pewnie przeprowadził już nie jedną próbę :)

Co do estetyki czyli mycia tego szkła wypowiadał się nie będę bo to nie moja brocha;)

ale Twoje jakże miarodajne opinie na pewno przedstawię inwestorce:)

Przy okazji ma pytanie odnośnie Twoich schodów

Wanga przyścienna nie dolega do ściany?

Dlaczego

Z tego co widzę na spoczniku cokół przylega do ściany a wanga jest tak jakby odsunieta

Tak chciałaś?

No chyba że tam jest taśma led i daje ładną poświatę na ścianę:)

Edytowane przez LasekD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D;)

Ty ZDECYDOWANEI ZNASZ SIE LEPIEJ:yes:I to prawda co do ciężaru -u nas inaczej jest rozłożony:yes:

W każdym razie czekam niecierpliwie na następne m.in Twoje realizacje:yes:

 

Co do schodow-nie mam zadnej tasmy led-ja bardzo "symetryczna" jestem:)

Od sciany odchodzi 4 cm ,pomiędzy biegami 4 i od następnej sciany 4 cm:)-widać to tez pomiędzy barierkami

Generalnie te schody sa dużym optycznie "meblem" i chciałam im nadac takiej lekkości nie dociskajac ich do scian:)i biegow względem siebie:)

taki mój wymysl

 

DSC03151.jpg

 

DSC03165.jpg

Edytowane przez GUMISIOWA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje policzki to tez blacha 10mm malowana lakierem poliuretanowym metalic...to samo co samochodowy, ale da się też nabić w spray, po montażu wprawna ręka może naprawić jakieś ryski i mniejsze uszkodzenia.

 

Co do wytrzymałości szkła to pojedyncza szyba 12mm hartowana jest ma lepsze parametry na zginanie niż pakiet z dwóch szyb 6mm. Jego jedynym plusem jest to że w razie stłuczenia nie rozsypie się. Zgadza się, że dla obniżenia kosztów robi się szyby pojedyncze, wizualnie też są atrakcyjniejsze bo mamy jedną, ładnie wyszlifowana krawędź a nie "kanapkę" z dwóch szyb i folii...jednym się podoba innym nie...i całe szczęście bo wszędzie byłoby tak samo i przez to nudno.

 

Próbowaliśmy kiedyś stłuc pojedynczą 12mm hartowaną...nie było łatwo, małym młoteczkiem można sobie pukać i pukać, potrzebny był cięższy kaliber :). Dla porównania pakiet z dwóch 6 poddał się małemu młoteczkowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje policzki to tez blacha 10mm malowana lakierem poliuretanowym metalic...to samo co samochodowy, ale da się też nabić w spray, po montażu wprawna ręka może naprawić jakieś ryski i mniejsze uszkodzenia.

 

Co do wytrzymałości szkła to pojedyncza szyba 12mm hartowana jest ma lepsze parametry na zginanie niż pakiet z dwóch szyb 6mm. Jego jedynym plusem jest to że w razie stłuczenia nie rozsypie się. Zgadza się, że dla obniżenia kosztów robi się szyby pojedyncze, wizualnie też są atrakcyjniejsze bo mamy jedną, ładnie wyszlifowana krawędź a nie "kanapkę" z dwóch szyb i folii...jednym się podoba innym nie...i całe szczęście bo wszędzie byłoby tak samo i przez to nudno.

 

Próbowaliśmy kiedyś stłuc pojedynczą 12mm hartowaną...nie było łatwo, małym młoteczkiem można sobie pukać i pukać, potrzebny był cięższy kaliber :). Dla porównania pakiet z dwóch 6 poddał się małemu młoteczkowi :)

 

KAISER mam nadzieje , ze u mnie obejdzie sie bez " strat " i szyby wytrzymaja normalne uzytkowanie :p..... nie bede robila prob " mloteczkowych " ......

 

Ja nie wyobrazam sobie u siebie w domu zadnych dodatkowych zabezpieczen na szybach .... stracilyby swoj naturalny urok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorus .... slowa sa zbedne .... jak ktos z Forumowiczow ma zyczenie to zapyta ,a ja chetnie odpowiem ..... z zalozenia od poczatku moj dziennik to fotodziennik ( zapraszam do Komentarzy do Mojej Chomiczowki , zeby nie zasmiecac watku schodowego :bye:) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapanowala mala cisza, wiec moze ja sie pochwale swoimi..chociaz do dzis dnia jeszcze bez poreczy.. Mialam poczekac az beda ukonczone, ale co mi tam;) (moze kiedys sie przypomne zdjeciami z szyba) :rolleyes: chyba, ze juz zdjecia tutaj dodawalam to z gory za powtorke przepraszam

 

Moj jesion :wiggle:

 

DSC03201.JPG

DSC03140.JPG

DSC03142.JPG

DSC03165.JPG

DSC03221.JPG

DSC03130.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...