Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

f.5 schody nasze juz przezyly tynki na gorze i wylewke anhydrytowa.. i nic sie im nie stalo :)

stopnie maja po 9cm i tak jak piszesz, beda sie licowac z podloga :)

 

Zatem na podłogę na stropie musieliscie dac styropian ????

bo jesli schody maja 9 cm wylewka anhydrytowa jakies 3-4 cm cm to styro 5 cm ????

dobrze myslę ?

 

jesli Cie mogę prosic to jeszcze podaj długosc stopnicy i wysokosc stopnia !!!

u mnie pan od płytek zostawił miejsce na ostatni stopnien a ze też podobają mi się schody dywanowe to fachowiec od schodow bedzie musiał to jakos obrobic.

http://images64.fotosik.pl/103/0c503861343b2c05med.jpg

 

http://images62.fotosik.pl/103/74ebb7dd54220aa1med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem na podłogę na stropie musieliscie dac styropian ????

bo jesli schody maja 9 cm wylewka anhydrytowa jakies 3-4 cm cm to styro 5 cm ????

dobrze myslę ?

 

jesli Cie mogę prosic to jeszcze podaj długosc stopnicy i wysokosc stopnia !!!

u mnie pan od płytek zostawił miejsce na ostatni stopnien a ze też podobają mi się schody dywanowe to fachowiec od schodow bedzie musiał to jakos obrobic.

 

U nas styrodur mial 2cm, chcielismy welne polozyc ale nie bylo jej na skladziei bysmy musieli czekac na zamowienie... Styrodur u nas nie sluzy do ocieplenia tylko jako warstwa oddzielajaca (mam na mysli, zeby nie bylo slychac halasu przez strop)

 

dlugosc stopnicy ma 29cm, a wysokosc stopnia 15cm. (ksiazkowo powinno byc 17cm /33cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas styrodur mial 2cm, chcielismy welne polozyc ale nie bylo jej na skladziei bysmy musieli czekac na zamowienie... Styrodur u nas nie sluzy do ocieplenia tylko jako warstwa oddzielajaca (mam na mysli, zeby nie bylo slychac halasu przez strop)

 

dlugosc stopnicy ma 29cm, a wysokosc stopnia 15cm. (ksiazkowo powinno byc 17cm /33cm)

 

nie wiem dlaczego daliscie styrodur wystarczyło styropian akustyczny ale juz mniejsza o to napewno spełni zadanie.

dziekuje za wymiary sachody musza byc bardzo wygodne stopien 29 jest idealny wysokosc 15 cm tez .

u mnie bedzie znacznie gorzej czyli 27 dlugosc ztopnia i 18 - 19 wysokosc ale to wyjdzie w praniu.

konsekwencje podnoszenia parteru :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my tez ;) i gdy tylko zobaczylismy te zaslepki u nas, kazalismy je pozdejmowac:p (tzn moj M, bo mnie na montowaniu nie bylo) :)

Zapytam z ciekawości

A gdzie te zaślepki u Was były skoro nie ma jeszcze balustrady

Wiem że bardzo wielu osobom nie podobają się one w tym i mnie:yes:

ale nie przy każdym typie balustrady da się ich uniknąć

Jak schody są bejcowane takiej zaślepki nie da się zrobić tak aby nie wystawała poza płaszczyznę słupka

bo trzeba by było to przyszlifować zabejcować i zalakierować

co odpada bo będzie plama

albo montować schody w surowym stanie u klienta i dopiero bejcować i malować

ale chyba nikt tego nie praktykuje

Niby można zrobić na sam czop w poręczy i wkleić w słupek bez przykręcania

ale taka balustrada z biegiem czasu będzie bardziej narażona na "obruszanie"

no i nie przy każdym typie balustrady da się taką poręcz na same czopy zamocować

Także albo śruby z zaślepkami i z poręczą spokój na całe życie

albo bez śrub i zaślepek i po 5-10 latach ruszająca się balustrada:cry:

Jest rzeczą oczywistą że nie musi tak być

ale zdarzyć się może:)

Balustrada to nie tylko element dekoracyjny

ale też element ułatwiający chodzenie po schodach

o bezpieczeństwie już nie wspomnę

Widziałem juz nie jedne schody po których chodząc

trzeba było trzymać balustradę aby się nie przewróciła;)

O tym żeby przytrzymała ona człowieka mowy nie było:lol:

Edytowane przez LasekD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

 

mam pytanie do fachowców zaglądających do tego wątku. Będę miała robione schody dywanowe na betonie, proste, nowoczesne, bez nosków. Jakie powinny być wymiary stopni żeby wszystko miało ręce i nogi. W tej chwili stopnie mają wysokość 18cm z wyjątkiem pierwszego który ma mniej i ostatniego który ma 26cm. Problemem jest ten ostatni. Schodziarz który ma robić schody twierdzi ze ostatni stopień jest za wysoki o 4cm i należny pozostałe schody nadlać żeby zgubić te 4cm a schody mają być u góry wykończone taką listwą jak przy balustradzie. Dodam że na podłodze mają być położone panele a schody będą drewniane.

Poprzedni fachowcy nie widzieli takiego problemu tylko proponowali ostatni stopień wkuć w podłodze i zrobić na wysokości podłogi. O ile dobrze widzę to Mmelisa ma coś takiego.

Nadlanie schodów nie jest dużym problemem tylko jak się okaże że nie było to potrzebne to wtedy pojawią się problemy. Powiedzcie proszę kto ma rację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...