Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A na sląsk w poblize Katowic sie czasami wybierasz tak przypadkiem od niechcenia ?

 

Na razie nie mam żadnego interesu na śląsku, żeby przyjechać przy tak okazji, ale najlepszym pretekstem jest zapewnienie o współpracy :)

 

Tak czy inaczej ten tydzień mam strasznie zabiegany, od jutra targi, później wypłaty a w sobotę ślub i wesele..dodam, że własne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak czy inaczej ten tydzień mam strasznie zabiegany, od jutra targi, później wypłaty a w sobotę ślub i wesele..dodam, że własne :)

Też przyłączam się do gratulacji:yes:

Szkoda tylko że nie trafiłeś (chyba) z pogodą wg meteorologów

Miniony weekend był przecudny na wesele:yes:

 

Witajcie, mam problem z nowymi schodami:

schody dywanowe na beton, z litej klejonki dębowej gr. 4 cm, wilgotnosc mierzona przed polozeniem - 9,5%-10,5%.

 

Schody zostaly polozone 4 tygodnie temu i wygladaly super. Niestety minely 3 tygodnie i pojawily się szczeliny na łączeniu niektorych podstopnic ze stopniami. Poniżej kilka zdjęć. Doradźcie proszę jakiego sposobu naprawy wymagać od mojego wykonawcy.

 

[ATTACH=CONFIG]211013[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]211014[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]211015[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]211016[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]211017[/ATTACH]

Jeszcze czarniej to widzę po uruchomieniu C.O jeśli już dzieją się takie rzeczy

no chyba że źle sklejone to może więcej nie pójdzie w okresie zimowym

Edytowane przez LasekD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam problem z nowymi schodami:

schody dywanowe na beton, z litej klejonki dębowej gr. 4 cm, wilgotnosc mierzona przed polozeniem - 9,5%-10,5%.

 

Schody zostaly polozone 4 tygodnie temu i wygladaly super. Niestety minely 3 tygodnie i pojawily się szczeliny na łączeniu niektorych podstopnic ze stopniami. Poniżej kilka zdjęć. Doradźcie proszę jakiego sposobu naprawy wymagać od mojego wykonawcy.

 

[ATTACH=CONFIG]211013[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]211014[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]211015[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]211016[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]211017[/ATTACH]

 

Czyli jedyna opcja naprawy, to akrylowanie? Ale przecież takie akrylowanie będzie widoczne i będzie szpeciło schody? Czego wymagać od wykonawcy, żeby to zostało porządnie naprawione? I jaka może być przyczyna powstania takich szpar w tak krótkim czasie od montażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u kfiaton jest inna sytuacja, szczeliny pojawiły się na połączeniach drewno-drewno, a nie powinny się pojawić. W przypadku łączenia drewna z betonem/gipsem i innymi tego typu materiałami sprawdzony wykonawca ma racje, po jakimś czasie w w miejscu łączeń pojawią się ślady w rodzaju pęknięć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wstępnym spotkaniu z wykonawca schodów. Zaproponował schody bez nosków. Niezaokrąglane tylko delikatnie frezowane. Stopień 4 cm grubości dąb jednak wizualnie będzie wyglądał jak 1 cm, z podstopnicą z białego gresu. Do tego szklana balustrada na rotulach i poręcze inox. Wydaje się ok. Schody mają być lekkie nowoczesne i na betonie.Czy ktoś już widział tak wykonane stopnie bo szukam w necie przykładu ale nie mogę znaleźć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję Dziekuję :)

 

faktycznie....pogoda to jedyna rzecz, której nie zamówimy :)

 

ANKAg podeślij mi te rzuty, mamy fajny pomysł ale potrzebuję wymiarów.

 

A warszawskie targi wnętrz nie powaliły mnie swoim rozmiarem, za to na pewno ceną wejściówek.. 50zł sobie liczą...porażka

Wychodzi na to, że w Polsce warto się wystawić tylko na Budmie w Poznaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witajcie, mam problem z nowymi schodami:

schody dywanowe na beton, z litej klejonki dębowej gr. 4 cm, wilgotnosc mierzona przed polozeniem - 9,5%-10,5%.

 

Schody zostaly polozone 4 tygodnie temu i wygladaly super. Niestety minely 3 tygodnie i pojawily się szczeliny na łączeniu niektorych podstopnic ze stopniami. Poniżej kilka zdjęć. Doradźcie proszę jakiego sposobu naprawy wymagać od mojego wykonawcy.

 

[ATTACH=CONFIG]211013[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]211014[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]211015[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]211016[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]211017[/ATTACH]

drewno wyschło i to jest tego efekt. Stolarz nie zrobi nic więcej tylko zaszpachluje szczeliny. Unas też tak sie zrobiło w jednym miejscu. Przestałam zwracać uwagę. W zimę jak zaczniecie grzać wyjdą inne kwiatki. Może szpachla do drewna była stara, lub źle położona?

Edytowane przez żona m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie bo jak widać to moja pierwsza wypowiedź na tym forum

Widzę że dużo straciłam ponieważ mamy już stan deweloperski

a widzę że tu jest skarbnica wiedzy nt budowy domu

Ale do rzeczy

Trafiłam tutaj bo wygooglowałam takie oto schody

P1040189.jpgP1040204.jpg

Moim marzeniem są takie same:yes:

Google przekierowuje mnie na to forum ale tylko na te zdjęcia bez podania linka do konkretnej wypowiedzi

Może wiecie czyje to schody bo miałabym kilka pytań do ich szczęśliwego posiadacza:)

Z góry dziękuję i jeszcze raz szacunek za takie wspaniałe forum

Do tej pory Muratora znałam tylko z wersji papierowej

którą tak a'propos niejednokrotnie się posiłkowałam:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie bo jak widać to moja pierwsza wypowiedź na tym forum

Widzę że dużo straciłam ponieważ mamy już stan deweloperski

a widzę że tu jest skarbnica wiedzy nt budowy domu

Ale do rzeczy

Trafiłam tutaj bo wygooglowałam takie oto schody

[ATTACH=CONFIG]213496[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]213497[/ATTACH]

Moim marzeniem są takie same:yes:

Google przekierowuje mnie na to forum ale tylko na te zdjęcia bez podania linka do konkretnej wypowiedzi

Może wiecie czyje to schody bo miałabym kilka pytań do ich szczęśliwego posiadacza:)

Z góry dziękuję i jeszcze raz szacunek za takie wspaniałe forum

Do tej pory Muratora znałam tylko z wersji papierowej

którą tak a'propos niejednokrotnie się posiłkowałam:yes:

 

Absolutnie przecudne!!!!!

Lasek-gratuluje!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...