Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja juz widzialem po 4-5 latach rozne schody na bialo malowane, wygladaly bardzo przyzwoicie. Starszych nie bo mody wczesniej na to za bardzo nie było.

Marchewka raczej nie robi takich schodów, mysle ze to mogła byc np duza firma na G spod Wawy ;)

A za 30 dychy to jak najbardziej takie schody z balustrada szklana sie zmieszcza, cos jeszcze zostanie na balustradę na poziom jesli jest.

Te dywanoweS1.jpgS2.jpg mają już 4 lata i wygladają bardzo przyzwoicie.

Edytowane przez Per*hod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziękuję za wszystkie wpisy i komentarze. Żona się ucieszy z tych pozytywnych. Zmieniać już nic nie będziemy. Wariant bez poręczy drewnianej rozważaliśmy, ale względy praktyczne tzn. wygoda seniorów rodu, przeważyły. Obrazki, owszem są w planach tak jak i dobranie jakiegoś dekoru panelu frontowego na parterze widocznego na jednym ze zdjęć. Obecnie sen z oczu spędza nam dobranie oświetlenia bo to jest duży przedpokój i potrzebujemy dobrać spójnie cztery kinkiety (dwa wzdłuż biegu schodów i dwa na przeciwległej ścianie), żyrandol główny na górze (lekko wysunięty przed front balkonika do którego dochodzą schody) oraz plafon zamontowany pod tym balkonikiem. Mówię wam, makabra. Tym bardziej, że oprócz tego przedpokoju została jeszcze całą reszta domu do oświetlenia. Raz jeszcze dziękuję, pozdrawiam forumowiczów i życzę samych pieknych realizacji zarówno w tych obecie budowanych jak i w tych dopiero planowanych domach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałabym aby ktoś profesjonalnym okiem spojrzał na kawałek moich schodów zabiegowych. Schody się robią ale zajeżdża mi coś fuszerkę. Fachowiec "płacze" że krzywe nierówne i ciężko wyjść ale takie coś ma być?Spójrzcie na zdjęcie "przed" i "potem" chyba sobie dokleili brakujący kawałek.Tak się robi?CAM00022.jpg

CAM00030.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie widać klejenie. Podobną sytuację z zakrętem i krzywymi stopniami miała Barbara74. Fuszerka jako żywo i to piętrowa, bo pewnie najpierw źle zrobiono wylewkę i dlatego schodowy ma teraz problemy. Tak czy inaczej przyduś niech zrobią wedle sztuki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie widać klejenie. Podobną sytuację z zakrętem i krzywymi stopniami miała Barbara74. Fuszerka jako żywo i to piętrowa, bo pewnie najpierw źle zrobiono wylewkę i dlatego schodowy ma teraz problemy. Tak czy inaczej przyduś niech zrobią wedle sztuki.

 

Czyli co nie powinny być klejone?Przepraszam ale się nie znam, mąż w delegacji i na mojej głowie dopilnować fachowców:/ Niech robią jeszcze raz schodek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być w całości,ale jak jest doklejone też się nic nie stanie

nie licząc trochę gorszego efektu wizualnego

Wymiana stopnia w środku biegu jest raczej niewykonalna

i zrobi wam więcej spustoszenia niż ta doklejka

Niech wam opuści na te fuszerki,a jak nie będzie chciał to niech wymienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Czy któryś z fachowców mógłby mi napisać jak połączyć podstopień z panelem. Mój fachowiec od schodów twierdzi że sie NIE DA a ja wiem że sie da bo widziałam takie połaczenie. Proszę jeszcze o info jakiej grubości powinnna być listwa wokół otworu na której będzie zamontowana balustrada. Ja chciałam na wysokość podłogi czyli 12mm (panel +podkład) a pan twierdzi że 15 mm to jest mininmum żeby to się trzymało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z "fachowcem" stwierdził że tak się robi i że to w niczym nie przeszkadza że przeszlifują polakierują i nie będzie widać ze coś doklejone. A generalnie się robi jak na pierwszym zdjęciu a, że nieładnie wyglądało dokleili od siebie kawałek. No i co mam im powiedzieć;]

Proszę o pomoc

 

Witam

Chciałabym aby ktoś profesjonalnym okiem spojrzał na kawałek moich schodów zabiegowych. Schody się robią ale zajeżdża mi coś fuszerkę. Fachowiec "płacze" że krzywe nierówne i ciężko wyjść ale takie coś ma być?Spójrzcie na zdjęcie "przed" i "potem" chyba sobie dokleili brakujący kawałek.Tak się robi?[ATTACH=CONFIG]218895[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]218897[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Czy któryś z fachowców mógłby mi napisać jak połączyć podstopień z panelem. Mój fachowiec od schodów twierdzi że sie NIE DA a ja wiem że sie da bo widziałam takie połaczenie. Proszę jeszcze o info jakiej grubości powinnna być listwa wokół otworu na której będzie zamontowana balustrada. Ja chciałam na wysokość podłogi czyli 12mm (panel +podkład) a pan twierdzi że 15 mm to jest mininmum żeby to się trzymało.

 

Wokół otworu stropowego powinna iść opaska,również tam gdzie się wychodzi ze schodow.

I teraz tak,jeśli podłoga ma grubość ponad 15mm,to można zrobić ją na równo z podłogą

Przy grubości 12mm,faktycznie że może być za cienka,bo potem będzie kłopot z zamocowaniem balustrady,ponieważ jest za cienka.

Zależy jaka tam będzie balustrada

Jeśli tralki montowane w opaskę to 12mm jest za mało żeby to dobrze trzymało

Jeśli do boku otworu,albo balustrada z prętami poziomymi,to słupki można zakotwić na kotwy chemiczne do betonu

i te 12mm wystarczy

My przeważnie proponujemy inwestorowi,aby przy bardzo cienkiej podłodze

wyciął posadzkę na szerokość opaski i w głąb ok 2-3cmm

albo już na etapie wylewania posadzek to uwzględnił

Wtedy można dać grubszą deskę która potem będzie się licować z górnym poziomem podłogi

Jednak jeśli klient nie jest aż tak wymagający,dajemy tą opaskę grubszą i wtedy wystaje ponad podłogę

ale nie wygląda to źle

Ma to dobre strony bo opaska od strony paneli jest zafelcowana i maskuje nam połączenie z podłogą

Jeśli byłaby w jednej płaszczyźnie z podłogą,trzeba by dawać na wierzch jakieś listwy maskujące

a to wygląda o wiele gorzej niż grubsza opaska

Inaczej z podłogą pływającą tego nie połączy

Oczywiście w miejscu wychodzenia ze schodów na podłogę,opaska nie może być grubsza niż podłoga,

bo będziemy o nią zahaczać przy schodzeniu ze schodów.

Najlepiej jak podłoga jest grubsza i klejona do podłoża,ale wiadomo że nie wszędzie tak jest

To tak po krótce:)

 

Tu jest grubsza niż panele i źle to nie wygląda

PIC02467.JPGPIC02413.JPG

 

A tutaj na równo z panelami i listwą maskującą

SDC13860.jpgPIC02616.JPG

Edytowane przez LasekD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z "fachowcem" stwierdził że tak się robi i że to w niczym nie przeszkadza że przeszlifują polakierują i nie będzie widać ze coś doklejone. A generalnie się robi jak na pierwszym zdjęciu a, że nieładnie wyglądało dokleili od siebie kawałek. No i co mam im powiedzieć;]

Proszę o pomoc

 

My robimy to tak

Nic nie jest doklejane

Ach,tylko żeby nie te zaślepki;):lol:

IMG_6003.jpgIMG_6015.jpgIMG_6016.jpg

Edytowane przez LasekD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LasekD dzieki za odpowiedź. A więc... panele + podkład maja 12mm więc taka musiałaby być opaska wokół otworu jeżeli miałaby być zlicowana z podłogą. Nie przeszkadza mi żeby miała 15mm, nawet powiem że wygląda to ładniej ale nie wiem jak rozwiązać problem na wejściu. Tak jak pisałeś jak będzie wyższa to ktoś może przez to stracić zęby. Rozmawiałam dziś z innym znajomym stolarzem i on w tym miejscu nie robi listwy tylko podstopień łączy z panelem pod kątem 45stopni. Ucina panel i łączy go na warsztacie na gotowo za pomącą kołków. Balustradę będę miała stalową z linkami montowaną właśnie na tej listwie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem

Wtedy trzeba by układać panele od tego miejsca i w praktyce nie stosuje się takiego rozwiązania

A jeśli można zacząć podłogę od tego miejsca,to lepiej zrobić opaskę grubości paneli z podkładem,

zrobić w niej zamek i przykleić do podłogi na klej do parkietu

Potem można zapiąć panel do tej opaski i profesjonalnie oraz elegancko to wygląda

ale tak jak napisałem,tylko w przypadku,kiedy jest możliwość,aby układanie podłogi można było rozpocząć od tego miejsca

W praktyce nie często się to zdarza

 

My w tym miejscu robimy opaskę grubości paneli z podkładem oraz noskiem grubości stopnia

i przyklejamy ją do betonu

Panel dochodzący do tej opaski docinamy na wymiar i przyklejamy go do tej opaski

oraz na jego części również do betonu,pozbywszy się wcześniej kawałka podkładu w miejscu gdzie ma być klej

 

Łączenie podstopnia bezpośrednio z panelem,będzie kiepsko wyglądać

no chyba że to schody dywanowe to jeszcze ujdzie:)

 

Najtrudniej jest wybrnąć z sytuacji,kiedy wcześniej jest położona podłoga na klej i polakierowana

Z reguły krawędź nie jest idealnie prosta w płaszczyźnie poziomej

bo a to cykliniarka za dużo zbierze w niektórych miejscach

a to na finish podłogach dają nie równo kleju i wychodzą fale

Potem nie w sposób jest dopasować opaskę nawet na dylatacji z korka

Niestety niektórym inwestorom nie w sposób to wytłumaczyć;)

Najlepszym rozwiązaniem jest kiedy schody są robione wcześniej

a potem podłoga,bo łatwiej ją dopasować do opasek niż na odwrót

albo jeśli podłogi są robione razem z opaskami

Wtedy jedziemy cykliniarką i mucha nie siada:)

Edytowane przez LasekD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapłac mu 50 % ceny i powiedz ze tak sie robi i to w niczym nie przeszkadza ??????

sorki tak mi sie wymysliło na poczekaniu.

wklej zdjecie całych schodow na podstawie tych zdjec ciezko ocenic ktory wariant wygląda lepiej korzystniej.

 

No właśnie nie mam za bardzo zdjęć całych schodów. Działka trochę dalej niż mieszkam i mam na telefonie jedynie takie zdjęcie przed doklejeniem:CAM00019.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam wylane schody betonowe, pozostawione 2 cm na okładzinę (pierwotnie nie brałam pod uwagę drewna), zaproponowano mi okładzinę ze sklejki, ew. z podstopnicą z płyty meblowej. Czy ma to jakąś szansę bytu? Jaka może być minimalna grubość okładziny drewnianej? Na podłodze będą panele 10 mm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...