Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeżeli podstopnie nie były przykręcane do tyłu stopnia (a pewnie nie były bo chyba już nikt tak nie robi) tylko siedzą w kanałach to trzeba usunąć podstopień nad stopniem, który ma być wymieniony, usunięcie tego podstopnia jest równoznaczne z jego zniszczeniem. Potem zostaje już tylko, albo aż :) zerwanie stopnia, bo nie jest to takie proste.

ps. mówiąc delikatnie trochę to brzydko wyszło, głównie na tych stopniach zabiegowych, takie sprawy powinno się zawczasu przewidywać

pozwolę sobie ponownie wrzucić moje wykonania oraz rozwiązania w takich miejscach

[ATTACH=CONFIG]219955[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]219956[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]219957[/ATTACH]

 

dodam jeszcze, że nie da się później zamontować tych stopni z podstopniami tak jak robi się to podczas montażu jeden za drugim

 

Dziękuje za odpowiedź

Co oznacza ostatnie zdanie?Że podstopnie nie będą tak ładnie już przylegać do stopni? OMG żeby nie było więcej szkód niż to warte!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chodzi o to, ze nie możliwe jest późniejsze zamontowanie stopnia razem z podstopniem tak aby podstopień umieszczony był w kanałach, poza tym podstopień podpiera stopień i po takiej "dewastacji" najprawdopodobniej nie będzie już go podpierał, a to wiążę się z tym, że stopień będzie trzeszczał podczas stawania na niego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana stopnia to ostateczność, według mojej opinii powinno się podjąć każdej próby naprawy aby tylko uniknąć wymiany stopnia.

Jest szansa na powtórne zamontowanie solidnie takiego stopnia ale bez 100 % powodzenia, no i poprzez pisanie nie jestem w stanie tego wytłumaczyć ( za bardzo skomplikowana operacja)

ps. jeżeli stopnie są lakierowane spod pędzla to naprawa tego stopnia na miejscu będzie łatwiejsza niż wymiana

Edytowane przez artuditu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. jeżeli stopnie są lakierowane spod pędzla to naprawa tego stopnia na miejscu będzie łatwiejsza niż wymiana

 

Dokładnie

Też pisałem że wymiana stopnia w środku biegu,to demolka schodów

Jeśli nie ma innego wyjścia,to trzeba to zrobić,ale jeśli chodzi o wgniecenie po "słoniu"

to lepiej jest tak jak kolega napisał,przyszlifować cały stopień i zalakierować

Jeśli dobrze to zrobi,to nie będzie śladu

Te doklejone noski na zabiegu bym zostawił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłam dzisiaj sesję zdjęciową w naszym mieszkaniu wystawianym na sprzedaż i pomyślałam, że się pochwalę osobiście zaprojektowanymi schodami na antresolę z miejscem na TV i szufladami :)). Są wykonane z jesionu, zrobił je stolarz spod Żyrardowa i przez trzy lata nic się nie zestarzały :)

http://images65.fotosik.pl/308/7a67c6059510bd12m.jpg

 

http://images65.fotosik.pl/308/d56aae39a5a969bbm.jpg

 

http://images63.fotosik.pl/307/ef2ecfb9e20a8c3bm.jpg

 

http://images63.fotosik.pl/307/1dd1c9a3b837b14dm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

etap realizacji schodów jeszcze daleko przede mną ale już oglądam Wasze schody, poszukuję inspiracji na swoje. Tymczasem nurtują mnie dwie kwestie.

1) Na parterze podłoga jest już zrobiona(płytki) a na górze planuję położyć panele. Co powinno być najpierw wykonane- schody czy panele aby ładnie wyszedł poziom?

2) Podobają mi się białe podstopnice, z czego one są wykonane i czy nie brudzą się od butów? Niestety nie wiem jaką mam głębokość stopnia, musiałabym sprawdzić.

Macie może zdjęcia schodów z białymi podstopnicami + stopnie z jesiona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoga na parterze zrobiona i dobrze- podstopień będzie stabilnie stał na płytce. Co do podłogi na pietrze to lepiej jest ją wykonać po schodach, a dokładnie po zamontowaniu tzw. noska czyli opaski krawędzi stropu. Wykonawcy schodów mają różne rozwiązania co do wykonania takiej opaski, niemniej jednak łatwiej i lepiej jest dopasować panel do istniejącego już noska niż na odwrót, zwłaszcza, że nosek leży równolegle nad ostatnim stopniem, a stopnie nie zawsze mogą być ustawiane względem krawędzi stropu. Wynika to z betonów, które nie zawsze pozwalają na ustawienie biegu schodów równolegle do krawędzi stropu.

Jedyną słuszną :) koncepcją na wykonanie białych podstopnic jest płyta MDF, można polakierować ją w wybranym kolorze (bardzo dużo odcieni bieli), my używamy do tego dwuskładnikowego lakieru poliuretanowego ( stosowanego przy lakierowaniu frontów meblowych) , powierzchnia jest gładka i elegancko się czyści w razie zabrudzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej komfortowa sytuacja to taka kiedy ostatni bieg schodów jest pomiędzy ścianami, wtedy z reguły bez problemu stopnie można ustawić tak aby nosek (opaska stropu) leżała równolegle do ścian w pomieszczeniach na pietrze. Unikamy wtedy sytuacji w, której gdzieś pojawi się klin z paneli o ile będą układane wzdłużnie do noska.

Jeszcze coś odnośnie pytania czy podstopnie nie będą się brudzić od butów, sugerowałbym nie chodzić po schodach w butach, każde ziarenko piasku działa na powierzchnie jak papier ścierny

Edytowane przez artuditu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej stronie na końcu schodów będzie ściana a z drugiej już nie. Panele lepiej układać prostopadle czy równolegle do ostatniego stopnia?

Wiem ,że lepiej nie chodzić w butach ale chodziło mi o brudzenie się np od pantofli, tenisówek bo w takim obuwie po schodach będę chodzić ja lub dzieci :-)

Tak orientacyjnie co jest tańsze- schody z płytą czy całe z drewna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy układzie ze ścianą z jednej strony ustawiając stopnie pod podłogę może być tak, że boczna krawędź stopni odejdzie lub wejdzie na boczną krawędź (policzka) betonu, wynika to z poprawności geometrycznej, jeżeli stopnie mają bok wykończony pod kątem prostym, jeden za drugim będą równolegle i wszystkie zewnętrzne krawędzie stopni będą ustawiane w pionie to gdzieś linia biegu schodów może własnie odejść lub wejść na beton, oczywiście może, ale nie musi, wszystko zależy od tego czy w budynku są równoległości i kąty proste, np. biegu sch. względem ścian, krawędzi stropu.

Według mnie lepiej podłoga wygląda jak jest ułożona równolegle do stopni, ale o ile się nie mylę to jest coś takiego jak ustawianie podłogo pod katem okien/ światła.

Ceny podstopni z płyty lakierowanej, a z litego drewna są zbliżone, różnica raczej nie powinna mieć wpływu na decyzje. Oczywiście stopnie z litego drewna :)

Edytowane przez artuditu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK:) to usiądź;)http://img10.imageshack.us/img10/6256/dsc0220br.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://img204.imageshack.us/img204/1811/dsc0219cq.jpg

Uploaded with ImageShack.us

pytanie brzmi - czy trzeba je wyrównać, wylać jakąs masę wyrównującą czy coś? Bo mi stolarz mówi że mam nie tykac on sobie poradzi. I niby dobrze mu ze ślepiów patrzy ale wiecie "strzeżonego..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje mi tylko potwierdzić jego opinię

Każdy stolarz sobie z tym poradzi,bo schody kładzie się na pianę

a nie na klej jak parkiet,więc jakość wylewki ma tu drugorzędne znaczenie

Powiem więcej,jak coś tam dolejecie,to będzie jeszcze gorzej

bo tak cienka warstwa,nie będzie dobrze trzymać się tego betonu

A tak przy okazji,to dlaczego jest taka powierzchnia,były skuwane?

bo jakoś nie mogę pojąć że były od razu tak wylane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mamy:)

[ATTACH=CONFIG]220229[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]220230[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]220231[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]220232[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]220233[/ATTACH]

Sorry za kiepską jakość,ale tak to jest,jak się robi w nocy po robocie,bez odpowiedniego doświetlenia

Bardzo ładne te schody.

Zauważyłam, że stopnie są zrobione jakby z deski a podłoga w klepki. Czy jest możliwość zrobienia też schodów na ten sam wzór co panele, tzn w klepkę? Tak myślałam zrobić u siebie ale nie wiem, może się tak nie robi?

Druga rzecz, którą zwróciła moją uwagę to tak okładzina na ścianie przy każdym stopniu (nie wiem jak sie to fachowo nazywa). Myślałam, żeby zrobić taką równoległą deskę wzdłuż schodów a nie wycinać ją tak jak idą stopnie. Można to zrobić po mojemu, robi sie tak teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga rzecz, którą zwróciła moją uwagę to tak okładzina na ścianie przy każdym stopniu (nie wiem jak sie to fachowo nazywa). Myślałam, żeby zrobić taką równoległą deskę wzdłuż schodów a nie wycinać ją tak jak idą stopnie. Można to zrobić po mojemu, robi sie tak teraz?

 

Oczywiście że tak też się robi

PIC02608.JPGPIC02611.JPGPIC02433.JPGPIC01161.JPGPIC00498.JPG

PIC02608.JPG

PIC02611.JPG

Edytowane przez LasekD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...