Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ha, ha, ha - jakby to było takie łatwe - w sumie trochę mnie martwi że pewnie jeszcze będą one u nas gościły min 2,5 roku - biorąc wiek dzieci - niecałe 5, niecałe 2 i jedno w drodze :) Ale cóż dzieci są wspaniałe i kochane i czego się nie robi dla próby zapewnienia im bezpieczeństwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Justyna, zażartowałam :D Ale znacznie lepiej by wyglądały schodki z balustradą, gdyby owa balustrada była delikatniejsza i bez tych stalowych grubych patyków. Ja wiem jak ciężko podejmować decyzje szybko, gdy już chce się zamieszkać z coś musi vyć zrobione i na dodatek jeszcze pieniądze są ograniczeniem. Czasem wybieramy coś bo musi być.

Zmienisz tę balustradę kiedyś z pewnością :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przypuszczałam że żartujesz. Co do schodów - ciężki temat - wiele miesięcy dochodziłam się z stolarzem jak mają wyglądać schody, barierka i barierka antydzieciowa - strasznie standardowo podchodzi się u nas do tematu - mam wrażenie że większość stolarzy robi pewien standard i musisz walczyć o swoją wizję. Barierki przy schodach chciałam z mniejszymi rureczkami ale coś ten stolarz tłumaczy,ł że za delikatne, że te co mamy to węższe jakie oni zakładają - będzie problem z wytrwałością - te słupki (na zakrętach) co są drewniane miały być stalowe - ja tak chciałam - przy realizacji facet powiedział że on do takich to wogóle nie ma dostępu i są drewniane - masakra. Pominę ten fakt, że jak przywiózł barierki za pierwszym razem okazały się w zupełnie innym kolorze niż schody. Ja mówię że to inny kolor a oni że robili takim samym jak schody i że wg nich to to samo...

A barierka antydzieciowa miała być właśnie nie cała drewniana tylko z takimi prętami jak barierka na schodach (poręcz). Masakra - tak u nas z każdym fachowcem - droga przez ciernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lasekD jestem z zachodniopomorskiego wcześnie w postach była już mowa o schodach półkowych, mnie interesują schody półkowe drewniane bez balustrady, ewentualnie przyscienna, co mi by Pan poradził, czy ta inwestycja jest warta zachodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna, jak dla mnie piękne schody:) Zresztą obejrzałam już Twoje wnętrza w kilku watkach i wszytskie zdjęcia bardzo mi się podobają:yes:

Układ schodów masz dokładnie jak mój - przynajmniej mogę sobie wyobrazić jak to będzie wyglądało:)

 

Powiedz na jakiej wysokości od stopnia masz umieszczone lampki?

Z perspektywy użytkowania przez jakiś czas - jest to odpowiednia wysokość? Nie są za nisko?

I ostatnie pytanie: jaką wysokość mają te listwy które zachodzą na ścianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balustrada jest najbardziej standardowa z standardowych, nie wiem skąd taka krytyka. Nie jest ona specjalnie eksponowana, bo widać ją dopiero na górnym biegu. Zresztą jak całe schody w tym domu - mają swoją funkcję jaką jest przemieszczanie sie pomiedzy kondygnacjami i nie są pomyślane jako ozdoba. Co do wymiany w przyszłości to biorąc pod uwagę otwory w stopniach nie widziałbym tego w tak różowych barwach. Zresztą, jeżeli nie chcemy ze względów bezpieczeństwa balustrady z poziomym wypełnieniem a szkło też nie jest do przyjęcia, nie ma za wiele standardowych rozwiązań poza pionowymi tralkami. Jak dla mnie zupełne przyzwoite i funkcjonalne, nie wywołuje żadnych negatywnych ani pozytywnych emocji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balustrada jest najbardziej standardowa z standardowych, nie wiem skąd taka krytyka. Nie jest ona specjalnie eksponowana, bo widać ją dopiero na górnym biegu. Zresztą jak całe schody w tym domu - mają swoją funkcję jaką jest przemieszczanie sie pomiedzy kondygnacjami i nie są pomyślane jako ozdoba. Co do wymiany w przyszłości to biorąc pod uwagę otwory w stopniach nie widziałbym tego w tak różowych barwach. Zresztą, jeżeli nie chcemy ze względów bezpieczeństwa balustrady z poziomym wypełnieniem a szkło też nie jest do przyjęcia, nie ma za wiele standardowych rozwiązań poza pionowymi tralkami. Jak dla mnie zupełne przyzwoite i funkcjonalne, nie wywołuje żadnych negatywnych ani pozytywnych emocji.

 

Miałam identyczne wrażenie, nie przesadzałabym z tym negatywnym odbiorem, mój był zupełnie neutralny, a schody są naprawdę ładne. Za jakiś czas zapomnisz o barierce i nie będziesz jej zauważać, ważne aby spełniała swoją funkcję. Justyna P życzę dużo spokoju! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje,

Lukarna - ta listwa przy schodach ma wysokość - 4 cm - po czasie jak dla mnie jest ok, światełka - skofy (mamy mini stik) - górna krawędź jest 17 cm od stopnia, środek tak ok 13,5 cm. Były liczone przez elektryka na 20cm bo były zakładane przed drewnianymi stopniami. Temat schodów dla mnie bardzo obcy nigdy takiego czegoś nie miałam i nie użytkowałam - dodam że te światła są odpowiednie - nie tylko ładnie wyglądają podświetlone schody na żywo, wizualnie jest to neutralne, te mini stik podświetlają dobrze i wystarczająco schody - można swobodnie użytkować po ciemku bez konieczności świecenia górnych świateł. Nasze dzieci śpią od ok 19 więc znaczną część wieczoru przemieszczamy się przy tym świetle - jest jasno a nie bije po oczach.

Powiem tak generalnie barierka jak i ogrodzenia są dla mnie tematem najtrudniejszym bo nic mi się nie podobało - odbierałam to jak jakieś okropności - tak jak pisałam barierka miała wyglądać inaczej - choć tralki były jedynym akcpetowalnym rozwiązaniem - tylko właśnie wpuszczane w schodek (miały być węższe). Nie podobają mi się ogólnie te "ozdoby" na tralkach itp, szkło ładne ale nie dla nas na wiele najbliższych lat dzieci akurat na klatce schodowej się nieziemsko wykazują = palcują.

Ale macie racje - na początku normalnie płakałam jak patrzyłam na barierkę i barierkę zabezpieczającą - teraz przeszłam do porządku dziennego i przede wszystkim funkcjonalności tego elementu schodów i nawet doszłam do wniosku że jest ok.

Zaliczyłam już pierwszy konkretny poślizg na schodach - jakby nie było barierki to mogło się skończyć dużo gorzej.

Tu dodam że również ze ścian jestem mega zadowolona mamy taki ozdobny tynk, zabezpieczony mleczkiem, szary, gładki w delikatne maziaje - pomimo że jest naprawdę funkcjonalny i on jako jedyny na ścianach się najmniej brudzi - tzn. nie widać palców, niedoskonałości ściany - co przy farbach jest masakrą - jeszcze jak jest okno tak jak my mamy - to naprawdę na żywo ładnie wygląda i robi dużą furorę wśród oglądających na żywo nasz dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balustrada jest najbardziej standardowa z standardowych, nie wiem skąd taka krytyka.

 

Ano stąd ta krytyka,że jedynie "słusznie" lansowaną tu balustradą,jest balustrada szklana,albo brak balustrady

Wszystko inne jest be;)

Tylko to szkło,nie do każdych schodów i nie do każdego wnętrza pasuje

W tych schodach jedynie do czego można się przyczepić,to grubość tych rurek,bo na oko strzelam,że jest to rurka 20mm

Skoro inwestorka chciała cieńsze,to można było spokojnie zrobić 16mm

a nawet 12mm

Pitolenie stolarza,że cieńsze nie wytrzymają,to mydlenie oczu

Przy tego typu balustradzie całe obciążenia przenoszą słupy końcowe

Wypełnienie można dać jakie się chce

Na upartego mógłby być to nawet pręt 8mm i też spokojnie by wytrzymał

Edytowane przez LasekD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LasekD no to mnie podłamałeś - generalnie tak jak piszę przyzwyczaiłam się i jest ok. Ale faktycznie gdyby były cieńsze i z słupami salowymi (kwadratowymi) zamiast drewnianych pewnie znacznie bardziej by mi leżała. :(

Czyli wnioski - walczcie o swoje do upadłego. W razie czego przed realizacją skonsultujcie z LasekD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że padło teraz na BALUSTRADY. Moja ocena tego co widzę na fm nie jest najlepsza, chociaż pewnie patrzę subiektywnie. Zbyt łatwo inwestorzy poddają się pomysłom na ułatwienia, albo propozycjom tego co akurat pod ręką jest u rzemieślników. Poza tym trzeba też własnej wyobraźni. Proponowałabym OGLĄDANIE – internet jest pełen zdjęć mogących być podpowiedziami. W tej chwili mogę pokazać 50 propozycji różnych balustrad, bez specjalnego przeszukiwania. Tłumacz Google podpowie jak napisać „balustrada schodowa” w każdym obcym języku. Baza jest prawie nieograniczona. Potem pozostaje dogadać sprawę z fachowcem.

Justyna, kilka balustrad przyszłościowo dla Ciebie :yes: Każda z innej bajki

Coach-House-13.jpg Screen shot 2012-03-10 at 1.30.33 PM.jpg Screen shot 2012-04-24 at 4.24.32 PM.jpg Screen shot 2012-05-06 at 4.44.22 PM.jpg Screen shot 2012-06-06 at 9.11.53 PM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko chroniczny brak czasu :) na oglądanie , planowianie , spanie , jedzenie ,itd itd.

dlatego patrząc na zapodawane przez Was wizualizację patrzę ogolnie na sciany , schody , podlogi, oswietlenie i probuje wyobrazic to sobie u siebie.

 

wiem w jakich kolorach czuję sie dobrze ale czy schody jasne będą tak dobrze wyglądały jak ciemne to moje dylematy na tą chwilę

http://images63.fotosik.pl/348/8dd91d4edcb44aebmed.jpg

 

te sa piekne - pasuja mi w 100 % ale czy tak samo bedą mi sie podobac z ciemnymi stopniami i ciemnym matowym policzkiem ??? :)niekoniecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: co sądzicie o wykładzinach dywanowych na schodach. czy jest to może wnętrzarskie faux pas? jakie jest wasze zdanie?

 

Kasia, co miałoby być złego w wykładzinie na schodach? Jeśli ciekawie skomponujesz kolor, albo wzór tej wykładziny z resztą klatki schodowej – ze ścianami i balustradą, efekt może być wspaniały. Byle tylko była solidnie przyklejona do stopni i podstopni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tym razem nie zgodzę z Tobą Pesteczko :)

 

Myślę, że gdyby inwestor miał przeszukiwać internet, zdobywać informacje, przeglądać setki prospektów i wypytywać fachowców o każdy szczegół związany z budową, to większość posiadaczy domów byłaby łysa albo przynajmniej siwa :D

 

 

Schody Justyny nie są mega reprezentacyjne, ale ich usytuowanie tego nie wymaga, za to z całą pewnością są bezpieczne i praktyczne, czego niestety nie można powiedzieć o wielu modnych realizacjach.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...