Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Karolina ja mam tyle oświetlenia, że możnaby 3 domy wyposażyć- nierówne gniazdko będzie dosunięte wyżej.:mad: Elektryk robił tak jak ja mu mówiłam plus to co on uważa:mad: - tak to jest jak się bierze "znajomych rodziców"...

Sorrki, za wypowiedź nie do tematu schodowego:D

no dobra, ale masz aż 6 puszek - co Ty będziesz tym włączać??

pytam bo może ja o czymś zapomniałam, a jestem na etapie elektryki to mogę dołożyć coś :)

 

UPS, zaskoczyłaś mnie. Nie przypuszczałam, że Do Ciebie będą pasować. Chyba poszukam reszty tego domku na Houzz, żebyś zobaczyła całość.

 

A może wstaw w klatkę schodową takie i zrób tylko jedną ścianę z cegły, a pozostałe 2 białe. Oczywiście powyżej tego co tworzy poręcz drewnianą. I o ile pamiętam to u Ciebie jest beton wylany, więc dywanowe, może :)

u mnie nie ma jeszcze wszystkich ścian dookoła schodów, mamy na dole tylko chudziaka - ale schody mają być betonowe wylewane... czymś je obłożyć trzeba będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ależ piękne schody tu wrzucacie:jawdrop::jawdrop::jawdrop: Teraz to jeszcze bardziej nie lubię swoich. :(

Jak narazie najgorsza wtopa wykończeniowa -na dobry poczàtek :p

 

Owieczko, ja bym na nie nie narzekała, chociaż dla mnie są zbyt ciemne w tym miejscu. Przypuszczam, że zrobisz tym schodom piękne ściany i od razu pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko chroniczny brak czasu :) na oglądanie , planowianie , spanie , jedzenie ,itd itd.

dlatego patrząc na zapodawane przez Was wizualizację patrzę ogolnie na sciany , schody , podlogi, oswietlenie i probuje wyobrazic to sobie u siebie.

 

wiem w jakich kolorach czuję sie dobrze ale czy schody jasne będą tak dobrze wyglądały jak ciemne to moje dylematy na tą chwilę

http://images63.fotosik.pl/348/8dd91d4edcb44aebmed.jpg

 

te sa piekne - pasuja mi w 100 % ale czy tak samo bedą mi sie podobac z ciemnymi stopniami i ciemnym matowym policzkiem ??? :)niekoniecznie :)

 

W dzień

_Radek-f.5_2013-konstrukcja_stal_nierdzewna+balustrada_szklana1.jpg

i wieczorem

_Radek-f.5_2013-konstrukcja_stal_nierdzewna+balustrada_szklana2.jpg

 

I nie wiem czy przypadkiem nie przesadziłam z przyciemnianiem :(

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne są :). Zostawiłabym bez balustrady. Teraz reszta w rękach inwestorki. Mam nadzieję, że jeszcze zyskają po wykończeniu wnętrza.

Pewnie zyskają,chociaż czy aby na pewno w oczach inwestorki?

Pani A. powiedziała,że najchętniej zostawiłaby tą ścianę w takim stanie jak jest, nawet z tymi kablami,bo lubi takie klimaty:)

Serio:yes:

 

f.5 po lewej stronie schodów to jest poręcz/pochwyt

a nie balustrada

To tak gwoli ścisłości:)

Edytowane przez LasekD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisałam sobie w ulubionych. Uważam, że materiał wart zainteresowania. Mam na to mnóstwo czasu ;)

Tu całe wnętrze sklejkowe

1330680724-stairs.jpg

1330680743-stairs2-1000x749.jpg

To akurat portugalskich architektów. Też u nich popularne.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Radku, dałam pochwyt na wszelki wypadek, ale wg mnie lepiej jest bez:

_Radek-f.5_2013-konstrukcja_stal_nierdzewna+balustrada_szklana3.jpg

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie ma jeszcze wszystkich ścian dookoła schodów, mamy na dole tylko chudziaka - ale schody mają być betonowe wylewane... czymś je obłożyć trzeba będzie

 

A jest specjalny powód, że betonowe?

Widziałam piękne schody drewniane położone na betonowej płycie-rampie, tzn. bez uformowanych z betonu stopni. Nawet miałam Laska spytać co sądzi o możliwości zrobienia schodów w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

f.5 po lewej stronie schodów to jest poręcz/pochwyt

a nie balustrada

To tak gwoli ścisłości:)

aaa dzięki dzięki -troszkę duzo nowych pojęc jak na 1 raz policzki noski rotule

Radku, dałam pochwyt na wszelki wypadek, ale wg mnie lepiej jest bez:

[ATTACH=CONFIG]224322[/ATTACH]

 

jakos bardziej podoba mi sie z poręczą/pochwytem moze dlatego ze wiem jak tam jest wysoko.

Jutro wydrukuje sobie fotki A4 z tymi zdjeciami wezme na budowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest specjalny powód, że betonowe?

Widziałam piękne schody drewniane położone na betonowej płycie-rampie, tzn. bez uformowanych z betonu stopni. Nawet miałam Laska spytać co sądzi o możliwości zrobienia schodów w ten sposób.

a no jest - by zatrzymać ciepło z dołu...

u nas schody będą schowane, nie będą reprezentacyjne, służą do wchodzenia na górę w celach rekreacyjno/hobbystycznych jedynie... więc nie muszą być spektakularne... dlatego też na górze będą drzwi i tym sposobem klatka zamknięta... a że schody są proste pomiędzy dwiema ścianami, to obawiam się że będzie klaustrofobicznie dość - więc zastanawiam się co zrobić by były one przyjemniejsze choć trochę

na szybko namalowałam: schody.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]224175[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]224173[/ATTACH]

 

 

 

Wyglądają jakby były fornirowane, wykonawca się postarał podczas selekcji materiału na stopnie i podstopnie

 

 

Nie znam się na pojęciach "stolarskich" dlatego proszę o wyjaśnienie: "jakby były fornirowane". Czy chodzi o to, że ich kolor jest ujednolicony? Kolor bardzo mi się podoba :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no jest - by zatrzymać ciepło z dołu...

u nas schody będą schowane, nie będą reprezentacyjne, służą do wchodzenia na górę w celach rekreacyjno/hobbystycznych jedynie... więc nie muszą być spektakularne... dlatego też na górze będą drzwi i tym sposobem klatka zamknięta... a że schody są proste pomiędzy dwiema ścianami, to obawiam się że będzie klaustrofobicznie dość - więc zastanawiam się co zrobić by były one przyjemniejsze choć trochę

na szybko namalowałam: [ATTACH=CONFIG]224366[/ATTACH]

 

Faktycznie nie ma co szaleć. Ale warto, żeby gdy ktoś zajrzy, nie odwracał się z niechęcią. Wszystko możecie teraz wymyślić i zrobić skoro jeszcze w budowie.

 

Może wobec tego pójdziecie w ciekawie obłożone stopnie.

19-dba-holman-peter-bennetts-0014_4e0d954329c8a-projectImage.jpg

STAIRS-Clifton-View-7-Apartment3a.jpg

 

Dobre też byłoby podświetlenie stopni.

STAIRS-Haus-am-Weinberg-08ab.jpg

Wooden-Staircase-Interior-DesignA.jpg

Masz na dwa sposoby to podświetlenie.

 

A tu pochwyt we wnęce i podswietleniem

Under-the-stairs-contemporary-furniture-gallery-4.jpg

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na pojęciach "stolarskich" dlatego proszę o wyjaśnienie: "jakby były fornirowane". Czy chodzi o to, że ich kolor jest ujednolicony? Kolor bardzo mi się podoba :-)

 

Dokładnie, chodzi o jednolitość koloru i usłojenia

Bardzo ładnie ułożony materiał na stopnie dał taki własnie efekt, jednak na zdjęciu pokazującym boczna krawędź stopni (sztorc drewna)widać, że elementy schodów wykonane są z litego drewna

Edytowane przez artuditu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamontowane

Tak jak pisałem wcześniej,na razie stan roboczy,więc szału nie ma

Podobno do świąt,inwestorka ma zrobić coś z tą ścianą,więc na gotowo z balustradą szklaną,będzie lepiej to wyglądać:)

[ATTACH=CONFIG]224283[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]224284[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]224285[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]224286[/ATTACH]

 

W takim razie jeszcze ja z technicznym pytaniem.

Czy masz zdjęcia od dołu tych schodów ?

zdaję sobie sprawę ze stopnie są trzymane przez jakieś kątowniczki niewielkie i przykręcone od dołu srubami - dobrze sobie to rozumiem ?

 

jeszcze jedno

kręcąc szybę do boku mozna rotule dac w pionie lub poziomie rozumiem?

zawsze myslałem ze rotule trzymają tez stopnice ale sie pomyliłem

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć od dołu nie mam bo na razie na prośbę kilku osób pstrykąłem tylko kilka fotek

Stopnie od dołu wyglądają identycznie jak z góry

Żadnych kątowniczków czy płaskowniczków nie widać

Nie widać żadnego mocowania

A jak to zamocowałem to już tajemnica służbowa;)

Co do rotuli to nie rozumiem pytania

Będą one przykręcone z boku do blachy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, chodzi o jednolitość koloru i usłojenia

Bardzo ładnie ułożony materiał na stopnie dał taki własnie efekt, jednak na zdjęciu pokazującym boczna krawędź stopni (sztorc drewna)widać, że elementy schodów wykonane są z litego drewna

 

Dodam od siebie że nie każdemu klientowi podoba się taki efekt

bo wygląda to trochę "sztucznie"

Z drugiej strony każdy robi wg własnego upodobania

i nie musi to wszystkim odpowiadać

Edytowane przez LasekD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to inspirujmy :D

Najpierw coś jeszcze dla Kasi [ATTACH=CONFIG]224230[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]224231[/ATTACH]

 

 

dziękuję Pestko, ale poproszę jeszcze. a czemu to ja się pytam o schody dywanowe w wykładzinie???? ;-)

prozaiczność chce zwyciężyć- ja nie lubię odgłosu jaki się wydobywa po wchodzeniu schodami drewnianymi, zwłaszcza niewypełnionymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...