Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

prędzej od podłogi

szybka anegdota

 

zamawiam podłoge ze wzornika w sklepie

na gorę za 270 /m2 jest to tansza opcja

na dół idzie parador za 320 m2 drozsza opcja

 

przyjezdza samochod sam musze rozładowac 110 m2 podłogi i 18 wiader kleju

kręgosłup mi pękł 3 X co sie okazuje

 

ta tansza podłoga jest zupełnie inna niz to co zamowiłem - biorę deskę jadę do sklepu i pokazuje

sprzedawca całe szczescie przyznaje mi rację i dochodzimy do konsensusu ze zamawiamy za góre też ten drozszy materiał bo ten drozszy jest idealny jak na probce:)

 

o Włosy sie nie boję (ich kolor) ale o moje serce i owszem bo to nie panel za 30 zł tylko podłoga na wieki za 40 000 złociszy.

 

a temat schodów przez tez cyrk się odwleka sam rozumiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]229465[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]229466[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]229467[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]229468[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]229469[/ATTACH]

 

na przykład na tej fotce widzę ze przed malowaniem

nie zrobił bym schodów przed malowaniem

 

dlaczego ?

ano dlatego ze jak wpadnie 3 malarzy w buciorach wiadomojakich to nawet jak stopnie obkleisz tekturą to zawsze jakis zdolny najster za 8 zł/ za godzine gdzies cos uwali.

 

jakie masz zdanie o tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie nad czym boleję, gdy patrzę na te wszystkie piękne schody ?

Otóż one nie mają tzw. oprawy. Równie dobrze można je zrobić w oborze... ba, tam by chociaż skontrastowały z otoczeniem.

 

Lasek zrobiłeś wspaniałe eleganckie schody. Zazdrościć i chwalić wypada. Cóż z tego skoro to tylko schody, a ściany przy nich martwe. To jakaś choroba w naszych domach ? Brak w aranżacji tego czegoś co wydobywa urodę drewna i kształtu konstrukcji. Szkoda :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pesteczko, ja myślę, że jak już właściciel udomowi swój domek to być może będzie myślał i o ścianach. Ja mieszkam od września, schody robione dopiero w tym tygodniu. Nie mam szafy w wiatrołapie, zabudowy garderób, zabudowy spiżarki, brakuje mi części oświetlenia, biblioteka i jeden pokój na górze zastawiony pudłami - nie ma garderób, więc nie ma gdzie tego wypakować. Wczoraj dopiero zaczęłam myśleć o tym że trzeba by wyciągnąć nasze grafiki i zanieść do oprawy. A pomyślałam o tym tylko dlatego, że będę mieć gości w święta, a ściany tak smutno wyglądają.

Reasumując: kiedy jest jeszcze mnóstwo rzeczy do zrobienia to dekoracja ścian wciąż schodzi na dalszy plan - wg mnie. A większość osób pokazuje tutaj swoje schody raczej zaraz po montażu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przykład na tej fotce widzę ze przed malowaniem

nie zrobił bym schodów przed malowaniem

 

dlaczego ?

ano dlatego ze jak wpadnie 3 malarzy w buciorach wiadomojakich to nawet jak stopnie obkleisz tekturą to zawsze jakis zdolny najster za 8 zł/ za godzine gdzies cos uwali.

 

jakie masz zdanie o tym ?

 

Schody będą przykryte grubą tekturą

Na to będzie położona płyta katron-gips na wypadek jak by się do buta przyczepił jakiś kamyk

Lepsza by była płyta HDF ale wiadomo $$$$$$;)

Ja zawsze proponuję inwestorom aby ściany robili na gotowo

za wyjątkiem ostatniego malowania bo przy montażu schodów można coś uszkodzić

ale nie wszyscy chcą słuchać i robią po swojemu

Ostatnie malowanie zawsze robi się na końcu

jak są już drzwi schody i podłogi

 

Co do aranżacji ścian o których pisze pestka

to tak jak napisali poprzednicy

Niektórzy wykonawcy jeżdżą do inwestora za jakiś czas kiedy wszystko jest już zrobione

ale jeśli chodzi o mnie to nie chcę komuś zawracać gitary

i zdjęcia robię na "brudno"

Stąd taki mizerny efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie o „biżuterii” myślę :no:

Chodzi o poważniejszą rzecz niż pomalowanie ścian, montaż balustrad czy pochwytów, powieszenie obrazków.

Klatki schodowe traktuje się u nas nieco jak zło konieczne. Nie wiem, czy została nam taka skaza z mieszkania w blokach, że uważamy za wspaniałe jeśli mamy czysto i schludnie przy schodach ?

Rzadko kto, mówię przede wszystkim o architektach i wnętrzarzach, robi coś więcej z projektem niż zaznaczenie na planie, gdzie mają być schody. A potem zaczyna się budowa i właściwie rządzi przypadek, bo już nie wiele można zdziałać.

Zaglądam w wątki i obserwuję, że mało osób zastanawia się nad projektem schodów zanim zostanie skończona budowa klatki schodowej.

Radku, Ty masz problem ze zmieszczeniem schodów w przestrzeni otworu stropowego. U mnie na szczęście szlag trafił jeden z kominów i dzięki temu nie mam schodów w postaci betonowego kloca niemal w środku salonu. To sprawa urody, a są poważniejsze problemy. Znam pewien dom forumowy, gdzie schody na mieszkalne poddasze zaczynają się w wiatrołapie i nie da się ich przesunąć. Niech mi ktoś powie, jak będzie wyglądało życie w takim domu. Myślę o dzieciach bez przerwy przechodzących zimą przez wiatrołap w drodze na poddasze i z powrotem. Jak zatrzymać ciepło i jak utrzymać czystość, bo przecież podłoga w wiatrołapie nie jest najczystsza w domu. Mogłabym podać jeszcze kilka forumowych przykładów.

Lasek, czy ktoś kiedyś zaprosił Cię na konsultacje zanim wylano betonowe schody? Wiesz, bo to twój zawód (i pasja:yes:), ile ciekawych elementów można wprowadzić w wygląd schodów jeśli pomyśli się o tym wystarczająco wcześnie. Nie zawsze schody powinny być wylane z betonu, albo odwrotnie czasem wyłącznie beton da odpowiedni efekt.

 

Tymczasem problem przeważnie czeka na koniec budowy, a wtedy sprawa leży i kwiczy, bo już „wyszło jak wyszło”. Skutek – powstają klatki schodowe jak czarne dziury, albo przypadkowe konstrukcje niedopasowane do reszty domu. Czasem nawet zwyczajnie brzydkie, a także za wąskie i zbyt strome, bez ciekawego oświetlenia, z przestrzenią pod schodami, którą nie wiadomo jak zagospodarować.

To co jest wokół schodów powinno się z nimi łączyć, pomagać wydobyć piękno tego niemal rzeźbiarskiego elementu, którym są schody :yes: Jeśli mają cieszyć oko i być wygodne, trzeba ich umiejscowienie i wygląd przemyśleć już na etapie projektowania, albo przynajmniej zanim wyrosną ściany domu.

 

Trochę inspiracji w temacie ;)

Chalet_Brickell-stairs.jpg

Chalet_Cyanella-stairs.jpg

L71-House-16.jpg

modern-staircase.jpg

modern-staircase1.jpg

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staircase_Designs-01.jpg

Staircase_Designs-02.jpg

Staircase_Designs-03.jpg

Staircase_Designs-04.jpg

 

Tę fotkę zamieszczam także ku przestrodze.

Rost stairs(15).jpg

Panuje tu odpychający bałagan kolorów i faktur, choć same schody są niewątpliwie ładne.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno na ścianach i na schodach – pudełko

STAIRCASE+light.jpg

Przyjazne i ciepłe, również dzięki oświetleniu.

 

Zimne, sterylne wnętrze i schody

STAIRS_white-vl006.jpg

takie same w klimacie.

 

 

Trochę loft, a trochę stodoła

Staircase_moderne(1).jpg

Ciekawe, czy drewniane schody wyglądałyby równie dobrze :)

 

Zimno

Staircase_Designs-09.jpg

i ciepło

Staircase_Designs-07.jpg

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...