Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli zainstalujesz ledy pod stopniami, mogą palić się non stop. Możesz też założyć włącznik-wyłącznik czasowy. Np. zapala latem o godzinie 21, a gasi o 5 rano. Na zimę trzeba przestawić, ale to żadna fatyga.

 

Niureczko poszukam schodków i wstawię. Ile dolnych stopni jest bez ścian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LasekDTak, chodziło mi o słup końcowy, rozumiem, że technicznie da się to zrobić a jak z wyglądem? Będzie to ładne?

 

Pestko56 wyłącznik czasowy też jest jakąś opcją, to jeszcze przemyśle i przedyskutuje z mężem, tralki faktycznie ładne choć ja nie mam takiego pałacu i nie wiem czy będą pasować. Jeśli chodzi o ilość stopni to jeszcze nie wiem dokładnie bo są one tymczasowo obmurowane (poddasze nieużytkowe w tej chwili) ale jak już ściankę wyburzymy to na oko będzie ich 6-8 . Zrobię jutro zdjęcie jak to teraz wygląda, ale trzeba będzie użyć wyobraźni żeby je zobaczyć jak będą potem wyglądały, ale wierze że tej wam nie brakuje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niureczko, pałacowy to jest tylko ten zakrętas na dole. Traleczki są proste i delikatne, dlatego ładne. Pokaż fotki. Wspólnie na pewno coś wymyślimy. Mnie łątwiej będzie podrzucić inspiracje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś link na te lampę?

 

Wojgoc, fotki z lampą są z bloga Szwedki http://www.villavonkrogh.com/2011/05/hallen-frste-rom-ut.html Nie wpuszczaj tu swojej Pani ;)

Lampa występuje pod nazwą Lysekrone i jest kryształowa. Nigdzie widziałam takiej. Mniejsze, jak połowa kuli owszem, ale takiej nie.

 

jak zrobic takie lustro ??? o konkretnych wymiarach ? ktos to robi ?

w przedsionku zostawiłem miejsce pomiedzycegłami recznieformowanym na takie lusterko

 

Radek, szklarza zatrudnij. Nie masz jakiegoś w okolicy? Moje lustro (90x160) było kupione z krakowskiej firmy na Allegro.

W IKEA są w ramach i bez:

Hemmes 74x165 http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70034916/

Mongstat 94x190 http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00081591/

196 x 78 http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50038213/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nadal poszukujesz dobrego fachowca, to zajrzyj tutaj http://www.diupero.com.pl/. Co prawda ten Pan jest z kujawsko-pomorskiego. Ale jest elastyczny jeżeli chodzi o dowóz i montaż schodów. Ostatnio ta firma realizuje fajne projekty z elementami kutymi przez kowala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleję zdjęcia moich schodów- no może miejsca gdzie mają one być widoczneIMG_4155.jpgIMG_4166.jpg

Na pierwszym zdjęciu po prawej stronie jest ściana, którą rozważamy wyburzyć. Po lewej stronie jest prowizorna ścianka, która na pewno znika. Teraz 2 stopnie wychodzą na korytarz, po wyburzeniu ścian będzie widocznych 7 stopni, wys 17cm, głebokie 25cm. Na wprost wejścia na schody na górze jest okno- widoczne na 2 zdjęciu. Schody są ze spocznikiem. Dół schodów mija się z wejściem do salonu.

Jakie rozwiązaniu tutaj widzicie?

Chcę schody drewniane, z białymi podstopnicami i tralkami, drewnianą balustradą. Tralki raczej inne niż okrągłe.

 

ps. chciałam dodać więcej zdjęć ale są za duże a jeszcze nie naumiałam się ich zmniejszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne, myślałam żeby może dać słupek końcowy nie na ostatnim ale na przed ostatnim stopniu a właściwie to myślałam, ze może lepiej byłoby nie dawać tego słupka tylko balustradę zagiąć do dołu, coś jak na tym zdjęciu tylko zjechać aż do stopnia

images?q=tbn:ANd9GcQsOyFvSuM_jwAMj53OsD1vqsnDnMuBBtKYf-trZFjZgPQQ_s254g

Oczywiście balustrada drewniana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niureczka bardzo ładne te schodki pokazał Lasek :) Ja bym tylko te kwadratowe tralki troszkę wydelikaciła. Może dać im takie nacięcia jak w Villa von Krogh. Tam też są kwadratowe, ale wyglądają delikatniej.

Villa_von_KROGH_hall-room-tralki2.jpg

Villa_von_KROGH_hall-room-tralki.jpg

Tu widać, że tralki są kwadratowe z podcięciem w części środkowej i 2-ma rowkami na długości tego podcięcia.

Jak wyburzysz te ściany po bokach, to można będzie tę część schodów dać szerszą o grubość ścian. Schody sporo zyskają na wyglądzie. Słup końcowy postawiłabym na 2-gim, albo nawet 3-m stopniu. Schody nabiorą przez te sztuczki oddechu i elegancji.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...