Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ale ja w ogóle się nie wypowiadałem o luksusie, jedynie o wymiarach i proporcjach schodów, nie wiem zatem skąd takie nawiązanie ? Najważniejsze jest miejsce przeznaczone pod schody. Jak już wspominałem, schody proste najczęściej są szersze niż zabiegowe, ma na to wpływ wiele czynników. Przy zabiegowych schodach szerokość wpływa w znaczącym stopniu na " długość" schodów, przy prostych nie. Dodaj do schodów Autorusa jeden stopień, zwiększ głębokość do 30 cm, szerokość do 1,1 m i zobacz gdzie się zaczną wyjdą. Policz ilość niepodpartych stopni dla takiej konstrukcji jak schody dywanowe. Generalnie łatwo jest sobie powiedzieć "powiększ sobie schody", tylko trzeba mieć na uwadze róźne konsekwencje, które się z nimi wiążą. Drzwi też mają przeciętnie 90 cm szerokości i jakoś nikt nie narzeka, że nie da się nimi przejść.

Zresztą sam Autorus odniósł się już do tematu, po to też zatrudnia architekta, żeby pomógł mu wybrać optymalne rozwiązanie. Jak już tez wspominałem w tej kwesti nie daje się określić jednego, najlepszego rozwiązania - wymiaru i jest to rzecz trochę subiektywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sorry Per'hold, zacietrzewiłam się i zamiast użyć „rezydencja” posłużyłam się „luksusem”. Często te dwa słowa są równoznacznie pojmowane.

Masz dużo racji, ale ja uważam, że zawsze warto spróbować spojrzeć z innej strony, przymierzyć się innego rozwiazania. Temu zresztą służy forum. Inne oko, świeże widzi czasem więcej. Warto próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wykonawców. Jak dużą taflę szkła i jakiego można dać na barierkę schodów na takich uchwytach "łapkach". Zastanawiam się nad barierką ze szkła- szkło przytwierdzone na uchwytach do grubych pionowych drewnianych słupków. Schody mamy na razie wylane z betonu, zabiegowe. Nie wiem jeszcze czym obłożymy bo na drewno nas chwilowo nie stać... :jawdrop:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wykonawców. Jak dużą taflę szkła i jakiego można dać na barierkę schodów na takich uchwytach "łapkach". Zastanawiam się nad barierką ze szkła- szkło przytwierdzone na uchwytach do grubych pionowych drewnianych słupków. Schody mamy na razie wylane z betonu, zabiegowe. Nie wiem jeszcze czym obłożymy bo na drewno nas chwilowo nie stać... :jawdrop:

 

Jeżeli są to rotule czyli szkło ma otwór to raczej nie ma sytuacji, by nie były one w stanie unieść nawet bardzo dużej tafli szkła.

Jeżeli są to uchwyty typu " zacisk" to pewne ograniczenia są, ale tam tez jest opcja wykonania otworu w szybie i włożenia trzpienia podtrzymującego szybę.

Lepiej napisz jaką powierzchnię szkła chcesz uzyskać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wykonawców. Jak dużą taflę szkła i jakiego można dać na barierkę schodów na takich uchwytach "łapkach". Zastanawiam się nad barierką ze szkła- szkło przytwierdzone na uchwytach do grubych pionowych drewnianych słupków. Schody mamy na razie wylane z betonu, zabiegowe. Nie wiem jeszcze czym obłożymy bo na drewno nas chwilowo nie stać... :jawdrop:

 

Gremlinka, nie stać Was na drewno, a chcesz balustradę szklaną ????????? OJ:sick:

 

Zajrzyj do Malkul. Oni zrobili piękne schody ze szklaną balustradą schodząc z kosztów 5-krotnie. Warto też zobaczyć rozwiązanie u Beaty Weroniki

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gremlinka, nie stać Was na drewno, a chcesz balustradę szklaną ????????? OJ:sick:

 

Ale po betonie można chodzić bez szkody dla zdrowia, bez balustrady już niekoniecznie ;) Zresztą jeżeli balustrad jest niewiele i ma to być tylko wypełnienie na zaciskach pomiędzy słupami drewnianymi a nie tafla na rotulach to ceny są raczej przyzwoite. Obłożenie może kosztować 8-12 tys zł, a 3 mb balustrady poniżej 2 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi na temat :p Z balustradą jest tak, że mam plan i koncepcję i szyby byłyby dwie. Jedna na biegu schodów o długości ok 1,1 m , druga u góry. Montaż we własnym zakresie- wszystko na uchwytach tych montowanych na słupkach, słupki mają być drewniane. Reszta zamówiona w odpowiednich miejscach na wymiar (szyba, uchwyty). Dlatego pytam rozmiar takiej szyby, bo w sklepie jak znam życie doradzą tak, żeby sprzedać. Szyba 8 mm czy 10 mm, hartowana, atestowana, szlifowana będzie ok? Jutro jak znajdę chwilę wrzucę koncepcję balustrady wyszukaną w necie. A schody będą obłożone... ale niekoniecznie teraz drewnem. Są bardziej priorytetowe rzeczy niż okładzina schodów. Barierka zostanie. Stąd takie a nie inne decyzje. Co się odwlecze to nie uciecze. Pozdrawiam wszystkich "zgorszonych". :lol2: Co do przewidywania budżetu :p to celowo nie było nic przewidziane... :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi na temat :p Z balustradą jest tak, że mam plan i koncepcję i szyby byłyby dwie. Jedna na biegu schodów o długości ok 1,1 m , druga u góry. Montaż we własnym zakresie- wszystko na uchwytach tych montowanych na słupkach, słupki mają być drewniane. Reszta zamówiona w odpowiednich miejscach na wymiar (szyba, uchwyty). Dlatego pytam rozmiar takiej szyby, bo w sklepie jak znam życie doradzą tak, żeby sprzedać. Szyba 8 mm czy 10 mm, hartowana, atestowana, szlifowana będzie ok? Jutro jak znajdę chwilę wrzucę koncepcję balustrady wyszukaną w necie. A schody będą obłożone... ale niekoniecznie teraz drewnem. Są bardziej priorytetowe rzeczy niż okładzina schodów. Barierka zostanie. Stąd takie a nie inne decyzje. Co się odwlecze to nie uciecze. Pozdrawiam wszystkich "zgorszonych". :lol2: Co do przewidywania budżetu :p to celowo nie było nic przewidziane... :-)

 

To polecam wizytę u Malkul i trzymam kciuki :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przy takich wymiarach standardowy zacisk 45x45 spokojnie utrzyma taką szybę 8 mm. Wystarczy, że wezmiesz VSG 8 mm ( 2x4 mm) to będzie najtaniej i bezpiecznie. Może być oczywiście dodatkowo hartowana, ale przy zaciskach to nie jest konieczne no i cena trochę wieksza.

Nie wiem w jaki sposób mają byc montowane słupy, ale też trzeba o tym pomyśleć, żeby później dało się sensownie obłożyć schody - o ile to możliwe bez demontażu balustrady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...