Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Masz jakiś program do przeglądania fotek? Powiększ i popatrz. Cięte i do tego część ze sklejki :yes: Balustrada schodów i wstawki w trepy są drewniane. To co wyżej w tym pokoiku jest cięte ze sklejki. Drzwi nie wiem, raczej drewno, ale cięte i frezowane. Poza jedną płaszczyzną nie dopatrzyłam sie w tym pokoju (bo to jeden pokój) nic giętego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy mogę pytanie do fachowców, ale z innej beczki? Czy najpierw układamy podłogę, a potem schody? Podłogą będzie parkiet tradycyjny, cyklinowany i olejowany. Czy można odwrotnie, najpierw schody potem podłogę?

 

Pod balustradą w ostateczności mogłaby być na wierzch

ale tam gdzie się wychodzi ze schodów nie powinno nic wystawać,

bo można za to zaczepić i dać nura w dół schodów;)

Jeśli ma być parkiet,to najlepiej i najładniej będzie,jak będzie na równo z podłogą

 

W mieszkaniu ktore remontuje wlasnie zostaly zamontowane schody i najpierw polozylismy plytki na poddaszu , a pozniej byl montaz schodow czyli opaska nalozona zostala na plytki

 

http://images65.fotosik.pl/562/e65913f17087f415med.jpg

 

nie wydajemi sie zeby stanowila ona jakies " zagrozenie " dla schodzacych w dol ... nie wystaje az tak wysoko zeby ktos sie o nia potknal :rolleyes:

 

a schody wygladaja tak ...

 

http://images64.fotosik.pl/562/1eafdb4d891a8214med.jpg

 

http://images61.fotosik.pl/560/36c96a545fab483amed.jpg

 

debowe z dotatkiem " stali " :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka opaska musi mieć co najmniej 8-10mm grubości

i nikt mi nie powie,że zaczepienie o to jest wykluczone

Druga sprawa,to chodzenie po czymś takim nie należy do super wygodnych

Jeśli kładliście gres,to było nie kłaść go do końca,tylko zostawić na szerokość opaski

Wtedy by nie wystawała,bo płytka z klejem ma 10-15mm i taką też można zrobić grubość opaski

Jeśli ktoś musi tak zrobić,to jest to do zaakceptowania,

ale komuś planującemu kolejność robót,nie wydaje mi się to stosowne rozwiązanie

Edytowane przez LasekD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięte, gięte - co za różnica, dla przyzwoitego stolarze elementy gięte nie powinny być jakimś problemem ;)

Co do niektórych postów - służcie radą i pomocą ale nie dołujcie ludzi. Wszystko co napisaliście jest prawdą a rady jak najbardziej fachowe - schody wyszły dość drogo, lepiej się radzić przed niż po itd. Ale niektóre komentarze tylko wpędzają ludzi w doła. Od razu przypomniał mi się telefon mojego taty - kupiłem w tym tygodniu samochód a on dzwoni do mnie wczoraj i mówi, że wdział wczoraj prawie taki sam, ale o 15 % tańszy.............Jeez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odliczałem niczego.

 

czy ktos mi moze napisac z jakich materialow moga byc wykonane podstopnice ?

chcialabym cos bialego gladkiego, co oprocz konglomeratu ?

 

Najczęściej stosuje się lakierowaną plytę mdf. Jest dość tania, dość dobrze się sprawdza bo się nie brudzi i łatwo zmywa. Można kupić gotową lakierowaną lub czasami wykonawcy sami je lakierują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka opaska musi mieć co najmniej 8-10mm grubości

i nikt mi nie powie,że zaczepienie o to jest wykluczone

Druga sprawa,to chodzenie po czymś takim nie należy do super wygodnych

Jeśli kładliście gres,to było nie kłaść go do końca,tylko zostawić na szerokość opaski

Wtedy by nie wystawała,bo płytka z klejem ma 10-15mm i taką też można zrobić grubość opaski

Jeśli ktoś musi tak zrobić,to jest to do zaakceptowania,

ale komuś planującemu kolejność robót,nie wydaje mi się to stosowne rozwiązanie

 

LasekD

 

Poprzednie schody tez byly tak samo wykonane z opaska na panelach i nikt sie o nia nie potykal schodzac w dol , schody wchodzily w swiatlo otworu drzwi ( tak sobie poprzedni stolarz wymyslil ) i nikt o nie nie zawadzal , nie wspomne juz o koszmarnych filarach podtrzymujacych konstrukcje ... rownie dobrze dzieci biegajace po salonie mogly sie z nimi zderzyc - wszystko jest mozliwe ..... pewnie jest troche racji w tym co piszesz ( z Twojego punktu widzenia ) , rownie dobrze o wlasne nogi mozna sie potknac jak ktos jest fajtlapa ....

Edytowane przez Edyta M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteście w stanie polecić wykonawcę schodów dywanowych? Dom w Małopolsce, okolice Krakowa, ale póki co najlepszą wycenę mamy z Podkarpacia :-) Niby jak się wrzuci w wyszukiwarkę, to firm oferujących takie schody jest od groma, ale to spora inwestycja, więc zależy nam, by tych 20k+ nie wtopić w niesolidnych fachowców... Wiem, że temat przewija się przez forum, ale szukam danych na 2013/2014.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteście w stanie polecić wykonawcę schodów dywanowych? Dom w Małopolsce, okolice Krakowa, ale póki co najlepszą wycenę mamy z Podkarpacia :-) Niby jak się wrzuci w wyszukiwarkę, to firm oferujących takie schody jest od groma, ale to spora inwestycja, więc zależy nam, by tych 20k+ nie wtopić w niesolidnych fachowców... Wiem, że temat przewija się przez forum, ale szukam danych na 2013/2014.

Pozdrawiam!

 

Spytaj Kaisera - ma dobrą opinię na fm, bo Lasek chyba do Krakowa nie pojedzie. A może pojedzie :) też zapytaj, bo warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LasekD

 

Poprzednie schody tez byly tak samo wykonane z opaska na panelach i nikt sie o nia nie potykal schodzac w dol , schody wchodzily w swiatlo otworu drzwi ( tak sobie poprzedni stolarz wymyslil ) i nikt o nie nie zawadzal , nie wspomne juz o koszmarnych filarach podtrzymujacych konstrukcje ... rownie dobrze dzieci biegajace po salonie mogly sie z nimi zderzyc - wszystko jest mozliwe ..... pewnie jest troche racji w tym co piszesz ( z Twojego punktu widzenia ) , rownie dobrze o wlasne nogi mozna sie potknac jak ktos jest fajtlapa ....

 

Edyta, odpowiedział Ci dobry, rzetelny (bo taką ma opinię) i życzliwy fachowiec wedle swojej najlepszej wiedzy, doświadczenia i umiejętności. To nie jest tak, że Lasek wyłożył jakiś swój punkt widzenia. MA ABSOLUTNĄ I BEZDYSKUSYJNĄ RACJĘ i to powie Ci każdy prawdziwy fachowiec, który poważnie traktuje wykonywaną pracę. Dobrze zlicowane połączenie podłogi z opaską przy stopniu ma podstawowe znaczenie dla bezpieczeństwa korzystania ze schodów. Nie można zakładać, że jeśli się dotąd nikt nie potknął, to nigdy się nie potknie, chyba, że jest fajłapą.

Twoje argumenty są po prostu dziwne. Ale... to Twój dom i Twoje oraz Twoich bliskich życie jest położone na szali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz na to co kto zrobił do tej pory no i pytaj o cenę. Plus oczywiście rekomendacje jak najbardziej bywają pomocne.

 

Co do sposobu wykańczania podłogi-schody to oczywiście, że najlepiej jest jak ten poziom jest zrównany. Nie znaczy to jednak, że wystające elementy stanowią jakieś nie wiadomo jakie zagrożenie. Sam mieszkam w domu, w którym przy schodach jest 5 mm próg i nikt nigdy się jeszcze o niego nie potknął. Co nie znaczy, że to się nie może zdarzyć.

A sposobów wykańczania widziałem i kilka innych, w zależności od tego w jakim czasie kto co ustalił i co zostało wykonane. Równie dobrze można "dojechać" z płytkami do krawędzi stropu, jeżeli będzie on równy oraz płytki docięte na równo. I schody " dołoźyć" do stropu na równo z poziomem płytek. Jak będzie szczelina - wypełnić korkiem. A balustradą można tez montować na płytkach. Jak już wspomniałem - sytuacji i rozwiązań jest wiele.

Ale oczywiście sposób Laska jak najbardziej wskazany.

 

Fotki z dzisiaj, policzki stal nierdzewna, stopnie dąb bielony.IMG_1441.JPGIMG_1444.JPGIMG_1463.JPGIMG_1466.JPG

IMG_1444.JPG

IMG_1463.JPG

IMG_1466.JPG

Edytowane przez Per*hod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteście w stanie polecić wykonawcę schodów dywanowych? Dom w Małopolsce, okolice Krakowa, ale póki co najlepszą wycenę mamy z Podkarpacia :-) Niby jak się wrzuci w wyszukiwarkę, to firm oferujących takie schody jest od groma, ale to spora inwestycja, więc zależy nam, by tych 20k+ nie wtopić w niesolidnych fachowców... Wiem, że temat przewija się przez forum, ale szukam danych na 2013/2014.

Pozdrawiam!

 

 

Ja polecam p. Andrzeja Czachora, firma Schodus (www do znalezienia w google) u nas wykonał jeszcze niedokończone dywanowe dębowe z pięknym rysunkiem drewna. Jak dokończymy je w pełni to się pochwalę ;) namiar mam od innej forumowiczki, także b. zadowolonej z jego pracy. Cena znacznie poniżej 20k ;)

Edytowane przez Princesa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o pomoc mam stary dom w którym będę zmieniać schody na poddasze i nie wiem jak to zrobić by było dobrze i wygodnie.Schody obecne są strasznie strome i przez nie niemożna się dostać do 1/4 poddasza.

Pomieszczenie ma rozmiary 2,80 x 4,20 i wysokie na 2,80, na ścianie 2,80 są drzwi wejściowe z otworem 1m i 30cm od ściany nośnej, w pomieszczeniu tym mamy zejście do piwnicy i ono tam musi być i dodatkowo musimy umieścić tam małą ubikację. Strop górny jest betonowy z belkami stalowymi 2szt wzdłuż dłuższej siany.

 

korytarz 2.jpg

Trochę większy obrazek ale nie tak duży by coś zobaczyć.

Czerwone linie to obecne wejścia.

niebieska linie to belki w stropie.

wejście do piwnicy musi być ale niekoniecznie w tym miejscu.

Edytowane przez hanni1907
dodatkowy opis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam p. Andrzeja Czachora, firma Schodus (www do znalezienia w google) u nas wykonał jeszcze nie dokończone dywanowe dębowe z pięknym rysunkiem drewna. Jak dokończymy je w pełni to się pochwalę ;) namiar mam od innej forumowiczki, także b. zadowolonej z jego pracy. Cena znacznie poniżej 20k ;)

 

Princesa, ale i Was ładnie! Dzięki za namiar, sprawdzę na pewno i niecierpliwie czekam na zdjęcia z realizacji :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam p. Andrzeja Czachora, firma Schodus (www do znalezienia w google) u nas wykonał jeszcze niedokończone dywanowe dębowe z pięknym rysunkiem drewna. Jak dokończymy je w pełni to się pochwalę ;) namiar mam od innej forumowiczki, także b. zadowolonej z jego pracy. Cena znacznie poniżej 20k ;)

 

Popieram :yes:

Princesa dostała namiar ode mnie. Jestem szalenie zadowolona z pracy pana Andrzeja, polecałam go kilkakrotnie i jeszcze dotąd nikt nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń . Zreszta kontakt z Panem Andrzejem mam do dziś. Robił nam też drzwi wewnętrzne oraz listwy przypodłogowe w całym domu.

Wrzucam fotki schodów

Edytowane przez 1976pinacolada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...