Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jeśli można prosic o zdjęcie zrobione na górze całej barierki to bę:yes:dę wdzięczny.

Ile prób kolorystycznych zostało wykonanych nim spełniło się Twoje widzimisię:confused:

 

 

:rotfl:

nie tak dużo - jakieś 7-8 :p

Oczywiście na osobnym kawałku drewna ;)

 

jestem z tych upierdliwych :p

Edytowane przez 1976pinacolada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1976pinacolada, schody oczywiście czad,ale ja jako wykonawca,mam pytanie natury technicznej;)

Jakiej grubości masz stopnie,bo wydają się cienkie jak na dywanówki,

a bieg schodów dość długi

Nie drżą Ci te schody?

Pytam,bo z reguły robi się grubość takich schodów 8cm i więcej

U Ciebie widzę są cieńsze,więc można by trochę zejść z kosztów,ku zadowoleniu niejednego inwestora:)

Na łączeniu stopnia z podstopniem jest fazka,czy mi się wydaje

Edytowane przez LasekD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki,

czy barierka jest wykonana z okleiny czy też z barwionego drewna?

niestandardowy kolor ściany na klatce schodowej:yes::D

 

 

pytasz o tę blendę półokrągłą na gorze? Ona jest obłogowana dębem

ściana jest grafitowa więc chyba nie niestandardowa . Na zdjęciach wychodzi różnie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie walczy, może nawet coś z tego wyjdzie
załóż "teczkę" na gostka.

jeśli nie masz spisanej umowy to teraz zacznij na wszystko brać papiery - skoro poprawia to oficjalnie wręcz pismo z uwagami i niech podpisze odbiór, jak nie to list polecony.

Na każdą złotówkę bierz pokwitowanie a nalepiej rób wpłaty na konto z wyraźnym opisem czego dotyczy wpłata - i drukuj potwierdzenia przelewu i do teczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załóż "teczkę" na gostka.

jeśli nie masz spisanej umowy to teraz zacznij na wszystko brać papiery - skoro poprawia to oficjalnie wręcz pismo z uwagami i niech podpisze odbiór, jak nie to list polecony.

Na każdą złotówkę bierz pokwitowanie a nalepiej rób wpłaty na konto z wyraźnym opisem czego dotyczy wpłata - i drukuj potwierdzenia przelewu i do teczki.

 

płacimy przelewem z opisem, dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucała, wrzucała, choć może nie tu.

wooden-staircases-PLEXI.jpg Chyba u Beaty Weroniki, bo była dyskusja nad osłoną z plexi.

Mam też podobnego rozwiązanie. Pasuje ten okrągły stopień, ale ja wolę bardziej kanciasto :)

minaskosmidis-01.jpg minaskosmidis-02.jpg

Aha, i... proszę mi tu nie kadzić :no:, bo moja wiedza nie umywa się do znajomości rzeczy przez fachowców. Więcej mam przypuszczeń popartych przemyśleniem i zdrowo-rozsądkowe podejście.

Skoro już tu jestem – takie rozwiązanie dałoby ładny efekt u Radka, f.5 woodstairs.jpg

 

I jeszcze bardzo fajne wykorzystanie przestrzeni po schodami

Rozelle-Terrace-House-08a.jpg

Zazwyczaj jest z nią kłopotliwa pustka, szczególnie gdy schody są ażurowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Pestka :D skoro juz o zasadach bezpieczenstwa tak sobie gawedzimy to co myslisz o tych schodach ....... bez poreczy bez barierki :confused: bezpieczne czy nie ????

 

 

http://images63.fotosik.pl/575/d1c65916209fb450med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Pestka :D skoro juz o zasadach bezpieczenstwa tak sobie gawedzimy to co myslisz o tych schodach ....... bez poreczy bez barierki :confused: bezpieczne czy nie ????

 

 

Zaraz Kaiser się odezwie i wyjaśni, czemu pokazuje na stronie niedokończone schody :wiggle: Pewnie, tak jak Lasek niektóre swoje schody, pokazał czystą formę, żeby można było zobaczyć efekt zanim barierka zasłoni co nieco.

Chyba wybrałaś niewłaściwy przykład ;)

 

Przepisy nie pozwalają na takie bezbarierkowe niestety. Szkoda bo takie wyglądają najładniej.

 

A jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to powiedziałabym, że dokładnie jest jak z Twoimi – można 1000 razy można nich przejść i nie spaść, a przy tysiąc pierwszym kark skręcić.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz Kaiser się odezwie i wyjaśni, czemu pokazuje na stronie niedokończone schody :wiggle: Pewnie, tak jak Lasek niektóre swoje schody, pokazał czystą formę, żeby można było zobaczyć efekt zanim barierka zasłoni co nieco.

Chyba wybrałaś niewłaściwy przykład ;) .

 

Pesteczko :) schody sa jak najbardziej dokonczone ( barierki nie bedzie ;) ) ciesze sie , ze sie Tobie podobaja ...mnie tez bo takie sa najladniejsze jak sama napisalas ....

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?90059-Schody-pochwalcie-się-zapytajcie&p=6036609#post6036609

Ryzyko mam wpisane w zyciorys :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinacolada cudowne są Wasze schody... nasze też będą cudne ale jeszcze zbieramy na dokończenie ich i parapety od p. Andrzeja :) szalenie Ci dziękuję jeszcze raz za namiar bo w tej cenie nikt by nam tego nie zrobił, szczególnie dywanowych nad zejściem do piwnicy... ;) każdy robił wielkie oczy i kręcił nosem na trudności w montażu.

 

Mam do Ciebie pytanie - opaskę na górze robiono Wam jak już położyliście podłogę? Zlicowało się to? O ile trzeba odsunąć od schodów podłogę u góry żeby opaska się zmieściła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...