Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie zaproponowano 7cm grubości dywanowych. Konkretnie kolega Kaiser.

 

Jak są podparte z jednej strony to jak widać i 5 cm może wystarczyć. Na wymaganą konkretną minimalną grubość ma wpływ bardzo wiele czynników - kształt schodów, szerokość, materiał, rodzaj balustrady, ilość niepodpartych stopni itd itd. Każdy doświadczony producent potrafi to ocenić. Jeżeli tak zaproponował Ci Kaiser z pewnością będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Per*hod

u mnie nie było tej konstrukcji, jedna z firm ją proponowała, ale ostatecznie mamy standardowe drewniane. :)

 

No to dobrze dla Was, bo nie wyglądałby tak jak monolityczne drewniane. A druga rzecz to potwierdzenie starej prawdy, że nawet najlepiej zabezpieczonych schodów nie daje się uchronić przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hanni, a co masz na poddaszu?

Jakie są funkcje tych dwóch pokoi na dole i czemu służy ten korytarz między pokojem a salonem?

Nie podoba mi się wyjście na schody tuż przy drzwiach wejściowych.

WC wycięte w ten sposób też jakoś mi nie leży.

 

Masa pytań :D ale muszę wiedzieć jeśli mam ocenić i podpowiedzieć coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hanni, a co masz na poddaszu?

Jakie są funkcje tych dwóch pokoi na dole i czemu służy ten korytarz między pokojem a salonem?

Nie podoba mi się wyjście na schody tuż przy drzwiach wejściowych.

WC wycięte w ten sposób też jakoś mi nie leży.

 

Masa pytań :D ale muszę wiedzieć jeśli mam ocenić i podpowiedzieć coś.

 

:bye:

Na poddaszu mamy sypialnie.

Domek dostaliśmy od rodziców w którym obecnie mieszka babcia i ona zajmuje dwa pokoje, korytarz i łazienkę z wejściem od frontu, my zaś będziemy wchodzić od tyłu. Jako że w przyszłości cały dom będzie nasz to chcemy teraz zrobić wc na dole i jedynym miejscem jest komunikacja na poddasze.

Z przesunięciem ścian nie możemy szaleć bo są nośne tym bardziej że robimy lane skosy.

poddasze.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorus - odpowiadając na Twoje pytanie na temat APRUD Schody to jeżeli chcesz właśnie takie schody, to nie znajdziesz nic lepszego za taką cenę. Dla nich to jest jedyny produkt i dzieki temu robią to w przyzwoitej cenie. Gdyby jakiolwiek stolarz chciał to zrobić tradycyjną metodą stosowaną przy giętych schodach musiałbyś zapłacić przeciętnie 1,5x tyle. Mówie tutaj o samej konstrukcji, bo przecież trzeba jeszcze wykonać balustradę i obłożenie.

Pytanie tylko, czy akurat chcesz takie właśnie schody. Na wizualizacji masz zupełnie co innego, schody dywanowe z balustradą szklaną. Poza tym te schody ze zdjęcia są schodami kręconymi , a po takich nie chodzi się zbyt wygodnie. Odliczysz " duszę" oraz wąską cześć stopnia po wewnętrznej stronie policzka i zostaje niewiele szerokości do chodzenia. Co do stylu to się nie wypowiadam, ale na pewno nie jest to też forma, do której pasowałoby słowo " nowoczesna". No i są jednak dosyć " ciężkie". Takie schody jednak najlepiej wyglądają w wersji drewnianej i tradycyjnych wnętrzach. Takie " marchewkowe" ;) No ale to oczywiście jak zawsze kwestia gustu.

Edytowane przez Per*hod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniedbałem Was ostatnio, ale to z powodu natłoku wszystkiego...łącznie z kontrolami US.. :)

 

Postaram się teraz częściej zaglądać

 

Co do schodów Autorusa...wydaje mi się, że zrobienie ich na konstrukcji stalowej będzie bezpieczniejsze, a całe schody stabilniejsze. Być może ktoś specjalizujący się w takich rozwiązaniach powie, że KAISER pieprzy farmazony, ale takie jest moje zdanie :p

 

Wstawiam kilka ładnych realizacji z akcji pod tytułem "zdążyć przed świętami"

DSC_0601.jpg DSC_0602.jpgDSC_0604.jpgDSC_0609.jpgDSC_0611.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te jasne wyszły bardzo efektownie, to klon ? Jaka jest grubość stopnia ?

Co do schodów Autorusa to chyba raczej nikt rozsądny nie powie, że zastosowanie stali nie wzmocni ich stabilności, bo to byłaby bzdura.

Generalnie w poprzednich postach odnosiłem się do jej zastosowania w konstrukcjach, które tego zupełnie nie wymagają, bo są podparte do ściany. A są stosowane, bo ktoś nie umie inaczej.

W przypadku gdy schody są niepodparte sytuacja nieco się zmienia.

Edytowane przez Per*hod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniedbałem Was ostatnio, ale to z powodu natłoku wszystkiego...łącznie z kontrolami US.. :)

 

Postaram się teraz częściej zaglądać

 

Co do schodów Autorusa...wydaje mi się, że zrobienie ich na konstrukcji stalowej będzie bezpieczniejsze, a całe schody stabilniejsze. Być może ktoś specjalizujący się w takich rozwiązaniach powie, że KAISER pieprzy farmazony, ale takie jest moje zdanie :p

 

Wstawiam kilka ładnych realizacji z akcji pod tytułem "zdążyć przed świętami"

[ATTACH=CONFIG]236937[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]236938[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]236939[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]236940[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]236941[/ATTACH]

Przepiękne!!!:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...