Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czyli gdyby to wzmocnić dodatkowo od spodu to można by się pokusić?

Chociaz pewnie lepiej zrobić od nowa...

 

Że widac od spodu to nie problem, bo tam jest pustka, nikt nie zagląda :)

 

No ewentualnie naciąć i dołożyć od dołu dodatkowy element wsporczy. Zupełnie nie mam pojęcia jaka to jest konstrukcja schodów, więc trudno się konkretnie wypowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak u mnie popękał ten spocznik jeszcze przed montażem, bo położyli go na kilka dni na włączonej podłogówce to słabo wyschnięty ten dąb był czy co?

Boje się czy po montażu na betonie to będzie też pękać, czy to przypadek czy już mam się martwić :(

 

Czy dobrze rozumiem, ze na spoczniku masz ogrzewanie podłogowe i na to położony podest z litego drewna ? Czy po prostu leżał na ogrzewanej podłodze, czekając na montaż? Generalnie trudno wyrokować, ale jeżeli leżał na podłogówce, to nawet suchy mógł spękać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak u mnie popękał ten spocznik jeszcze przed montażem, bo położyli go na kilka dni na włączonej podłogówce to słabo wyschnięty ten dąb był czy co?

Boje się czy po montażu na betonie to będzie też pękać, czy to przypadek czy już mam się martwić :(

 

Masz się martwić

To stolarz był taki "mundry" i położył podest na kilka dni na podłogówce:o

Jeśli popękał,to każ robić drugi,bo z tego już nic nie będzie

Stolarz więcej nie położy spocznika na włączonej podłogówce:lol2:

Ludzie najlepiej uczą się na błędach:)

Edytowane przez LasekD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz się martwić

To stolarz był taki "mundry" i położył podest na kilka dni na podłogówce:o

Jeśli popękał,to każ robić drugi,bo z tego już nic nie będzie

Stolarz więcej nie położy spocznika na włączonej podłogówce:lol2:

Ludzie najlepiej uczą się na błędach:)

 

Lasek - jesteś okrutny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie bedzie tanie rozwiazanie. Julka - mozesz miec niemal kazde schody w swoim otworze. Kwestia co Tobie sie podoba i ile chcesz/mozesz wydac na takie schody. Jeśli kwota bedzie ograniczona i tak bedziesz mogla sobie pozwolic jedynie na podstawowe modele schodow. Mozna miec dziesiatki inspiracji a mozliwosci są stałe.

Mnie jest zawsze trudno coś doradzić jeżeli nie mam informacji przede wszystkim na temat tego w jakim stylu będzie urządzone wnętrze. Poza tym jakieś podstawowe informacje powinny się znaleść - schody ażurowe/zabudowane, konstrukcja - stalowa/drewniana, balustrady - stalowe, nierdzewnej, szklane ; kolorystyka - rodzaj drewna itd. No i na koniec budżet. Generalnie na pytanie - proszę mi doradzić jakieś schody bez wielu dodatkowych informacji trudno jest znaleść odpowiedź. No ale jest podstawa - kształt schodów, wymiary i usytuowanie, to jest już dużo do dalszych rozważań.

Na pewno brak dwóch ścian daje duże pole do popisu ale też tworzy spore ograniczenia konstrukcyjne zwiększa znacząco koszty. Najfajniej w takich miejscach wyglądają balustrady szklane, ale ze względu na ich sporą ilość i prawdopodobieństwo potrzeby podwieszania na nich schodów są to już trochę ambitniejsze realizacje. A tradycyjne rozwiązania - schody policzkowe, balustrady z tralkami itd są trochę przyciężkawe przy takim układzie. Zresztą myślę, że to widać na załączonych przez Ciebie zdjęciach.

 

To moze zaczne od tego co najwazniejsze koszty, zamierzam wydac tyle ile bedzie trzeba :) bo te schody to w zasadzie najwazniejsze znajduja sie w centrum :) tak jak piszesz ograniczenia sa bo tylko jest jedna sciana, chcialabym aby przede wszystkim byly lekkie i az tak nie dominowaly mimo tego ze prawie na srodku salonu, myslalam o azurowych, bardziej z szyba, a na pewno nie z drewnianymi tralkami,

A wnetrze to od schodow zalezy wlasnie :) zawiesilam oko na takich ale przywiazana nie jestem

prodotti-89859-rel8909ecda4cc4490fa0171d7ebb6bc043.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojgoc poprosił mnie o wklejenie wizuali wykończenia SCHODÓW, które swego czasu dla niego zrobiłam. Cel - poddanie pod ocenę fachowców:yes:

Są wykonane na autentycznej fotografii niewykończonego jeszcze wnętrza.

Podłoga to płytki podobne do trawertynu.

Wojtek rozważa, poza sposobami i materiałem do wykończenia schodów, także rodzaj balustrady: szkło, lub z kutego żelaza.

 

Pierwszy rysunek to stopnie z JATOBY, a podstopnie z ONYXU.

Drugi rysunek to stopnie z MADURY, a podstopnie z JATOBY.

Na trzecim stopnie i podstopnie obłożono MADURĄ:

Schody_Wojgoca_ONYX+JATOBA+MADURA.jpg

MADURA na pierwszym, JATOBA na drugim rysunku i dwie wersje balustrady Schody_Wojgoca-MADURA+JATOBA.jpg

JATOBA i dwie wersje balustrady Schody_Wojgoca-JATOBA_gold.jpg

Stopnie z JATOBY (lub Madury), a podstopnie w kolorze ściany Schody_Wojgoca_JATOBA_A+B.jpg

Tu tylko krawędzie stopni są wykończone albo JATOBĄ albo MADURĄ Schody_Wojgoca_ECRU_A+B.jpg

(Nie wiem czy to wykonalne, ale ładne)

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie również:

Stopnie z JATOBY (lub Madury), a podstopnie w kolorze ściany Załącznik 240596.

Lekkie, zgrabne, stylowe w rozsądnej cenie. Balustrada raczej kuta bo gięte szkło to będzie cenowy kosmos. Zresztą stylowo też chyba bardziej pasuje do takich schodów giętych. Chociaż to co jest na wizualizacji trudno nazwać balustradą " kutą" ale niech będzie.

Te zaokrąglone podstopnie z kamienia miałyby wiele łączeń na łuku, to nie będzie dobrze wyglądało.

Ta madura to w ogóle jest dostępna jako tarcica ??

Edytowane przez Per*hod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julka - wizualizacja schodów, które pokazujesz to najzwyklejsze schody policzkowe z balustradą szklaną. To co już nie jest zwykłe to fakt braku ścian i potrzeba ich podwieszenia/podparcia. Można to zrobić na szkle balustrady do stropu, ale to opcja znacznie zwiększająca ich koszty. Poza tym wtedy szyba do schodów musi mieć inne mocowanie niż tylko bycie " wpuszczoną" w policzki, no bo schody na tym wiszą ( szyba by się wysuwała). A wszelkie elementy łączące szybę ze schodami w ten sposób będą widoczne.

Myślę, że najlepszym sposobem byłoby wykonać dokładnie takie schody jak na zdjęciu i zgodzić się na podwieszenie ich na rogu na pręcie do stropu.

Aha, zakładam, że schody nie będą miały giętego policzka.

Generalnie w zależności od użytego drewna, firmy itd ocenami koszt ich wykonania na 20-25 tys zł netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie w tym konkursie :D na pierwszym miejscu (ex aeuqo) te dwie opcje z kutą balustradą.

Pestka "zaszalała":D i wkleiła wszystkie omawiane typy, ale w praktyce te dwie opcje są rozpatrywane:yes:, bo opcję krawedzi stopni wykończonych drewnem lub kamieniem sam pierwszy raz widzę:o - czy to w ogóle wykonalne:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka "zaszalała":D i wkleiła wszystkie omawiane typy, ale w praktyce te dwie opcje są rozpatrywane:yes:, bo opcję krawedzi stopni wykończonych drewnem lub kamieniem sam pierwszy raz widzę:o - czy to w ogóle wykonalne:confused:

 

No mozna by probowac wykonczyc krawedzie drewnem, ale ja bym sie na to nie porywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...