Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kilka dodatkowych zdjęć z naszej realizacji, trochę skromnie przy ostatnio omawianych projektach (wynalazkach) ;) , niemniej jednak jestem z nich dumny.

 

[ATTACH=CONFIG]241219[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]241220[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]241221[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]241222[/ATTACH]

Kolorystycznie nawet okno pasuje , parapet wszystko ładnie gra.

Kot idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę skromnie przy ostatnio omawianych projektach

Nie bądź taki skromny,schody pierwsza klasa:yes:

Wiadomo,że przy prostych betonach za wiele nie nawojuje

Dużo zależy też od inwestora

Widzę że robisz noski od sztorca jak ja kiedyś

Wiesz o co mi chodzi;)

Ja bym tylko zrezygnował z dwóch słupów na samej górze

Ten na końcu biegu dałbym wyższy,a tego na podłodze koło niego bym nie dawał

Tu masz coś podobnego,chociaż deko inna sytuacja,bo został ten na podłodze

PIC01178.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za miłe komentarze, najbardziej dumny jestem z balustrady, a to z tego powodu, że nie będąc ani ślusarzem ani spawaczem własnoręcznie od początku do końca ją wykonałem :)

nr 11.jpgnr 12.jpg

 

Wiesz Lasek, z tym słupkiem kombinowałem tak jak Ty napisałeś, ale w mojej sytuacji oś balustrady wypadała centralnie na brzegu noska, a chciałem mieć wszędzie równe przestrzenie (od słupka drewnianego do słupka stalowego), poza tym poręcz musiałbym załamać i od czoła widoczny byłby słupek stalowy.

Rozumiem, że noski od sztorca znaczą wykończenie bocznej krawędzi stopni tak?

Edytowane przez artuditu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.Dziękuje za zainteresowanie i chęć pomocy .Całkowita wysokość to 2,96cm a od podłogi do sufitu to 2,66cm.Otwór mogę zrobić większy mniej więcej tak 1,20 na 1,40 tylko czy da radę tak wymanewrować schodami żeby nie ruszać już legarów?dołączę kilka zdjęć[ATTACH=CONFIG]241080[/ATTACH]

 

Witam

 

Krzysiek, Ty masz chyba inny problem - tam nijak nie wejdą schody, tylko drabinka. Ile masz miejsca pod zabudowę schodów? u mnie przy wysokości do stropu 2,60 + 20cm stropu i miejscu pod zabudowę 2,50m schody będą cholernie strome - wszyscy mi to mówią. W Twoim przypadku chyba już nie można mówić o schodach a o drabinie (przodem moim zdaniem po tym nie zejdziesz, chyba że na samych piętach).

 

Ogólnie to mam podobny problem, ale ciut większe pole manewru. U mnie otwór 1m szerokości i 1,50 długości + jeszcze 20-30cm mogę go przedłużyć... Za schodami chodzę od listopada... żadne kręte nie wejdą, (nie wiem jak przy 1,20m - może jakieś 50cm szerokości, ale wtedy wąsko i stromo)... Stwierdziłem że robię sam zawieszając je między dwoma ścianami...

 

No ja na Twoim miejscu zdecydowanie robiłbym tą standardową drabinę strychową, taką rozkładaną... Koszt niewielki, w czasie używania może będzie miała mniejszy kąt nachylenia jak wyjdzie na ciągi komunikacyjne, a po złożeniu masz cały dół do dyspozycji...

Edytowane przez archivi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.Dziękuje za zainteresowanie i chęć pomocy .Całkowita wysokość to 2,96cm a od podłogi do sufitu to 2,66cm.Otwór mogę zrobić większy mniej więcej tak 1,20 na 1,40 tylko czy da radę tak wymanewrować schodami żeby nie ruszać już legarów?dołączę kilka zdjęć[ATTACH=CONFIG]241080[/ATTACH]

 

Nadal widzę tu tylko kręcone, do tego dla bardzo szczupłej osoby. W sumie kreatywnie zrobiona spiralna drabina.

Wooden-spiral-staircase1.jpg

wooden-staircase-design.jpg

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dodatkowych zdjęć z naszej realizacji, trochę skromnie przy ostatnio omawianych projektach (wynalazkach) ;) , niemniej jednak jestem z nich dumny.

 

[ATTACH=CONFIG]241219[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]241220[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]241221[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]241222[/ATTACH]

 

No proszę, a ja myślałam, że jestem oryginalna wymyślając dla Szocik dzielony spocznik :sick:

 

Bardzo ładne schodki :yes:

 

Ale mam pytanie o balustradę. Czy nie dało się wykonać jej tak, żeby słupek nie wystawał ponad poręcz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli już w ogóle się za to zabierać, to drewniana listwa musiałaby być szersza, żeby miała rozsądną powierzchnię klejenia. Zresztą gdyby ktoś chciał je przyśrubować, to też nie wykona otworu na krawędzi stopnia. To są jednak dwa różne materiały łączone na styk na jednym poziomie. Boję się, że z czasem na tych połączeniach mogłyby się tworzyć progi i szpary. Szczególnie, że jatoba nie jest gatunkiem stabilnym, a inaczej niż z litego drewna takiej listwy raczej nie wykonasz. Ale nie twierdzę, że to jest nierealne, ja po prostu dla swiętego spokoju bym tego tak nie robił.

Co do pochwytów z jatoby to raczej obaw bym nie miał, klejone są z wielowarstwowo.

 

Wpadły mi właśnie w oko schody

 

atmos-studio-stairs.jpg

atmos-studio-stairs2.jpg

woven-Nest-05-1.jpg

woven-Nest-05.jpg

woven-Nest-23.jpg

http://www.atmosstudio.com/filter/house

 

i postanowiłam nieco depnąć po ambicji Panów Stolarzy. No, bo skoro ktoś takie pokręcone stopnie zrobił i to nie jedne, to te wojgocowe też dadzą się zrobić. Tu wprawdzie tylko drewno... a może nie tylko?

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki pesteczko za zainteresowanie liczylam na to :)

Ponizej zamieszczam plan domu moze te informacje wystarcza

[ATTACH=CONFIG]239925[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]239926[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]239960[/ATTACH]

Wklejam rowniez zdjecie zapożyczone na ktorym mozna zobaczyc jak schody sa umieszczone,

[ATTACH=CONFIG]240016[/ATTACH]

 

Julka, na razie kilka inspiracji tylko, ale może coś ciekawego z mojego kombinowania wyjdzie. Tak jak pisałam spróbuję połączyć w jedną kompozycję schody i kominek.

Wyszperałam nieco ażurowych schodów, które mogą być podpowiedzią w wyborze wyglądu stopni. Wiszący podest to osobny problem do rozwiązania

 

382747_309569179087394_379165036_n.jpg

Contemporary-Private-Residence-in-Brazil-l-Stairs.jpg

Dining-Table-Marble-Tiles-Stairs-Home-Renovation-in-Guadalajara-Mexico.jpg

Marcus-Beach-House-Design-06-675x1024.jpg

Master_Stair_Case_01.jpg

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co sądzisz o betonie

concrete-floating-stairs.jpg

concrete-floating-stairs1.jpg

U Marchewki znalazłam te zakręcone

Screen shot 2012-04-24 at 4.28.32 PM.jpg

Screen shot 2012-04-24 at 4.28.56 PM.jpg

I jeszcze taka konstrukcja trzymająca się na solidnej stalowej belce. Dość lekka z wyglądu mimo tej potężnej belki

oz_220112_14.jpg

Wydaje mi się, że dałoby się zawiesić podest w powietrzu.

 

 

Nasi forumowi stolarze mam nadzeję zweryfikują te pomysły :yes:

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal widzę tu tylko kręcone, do tego dla bardzo szczupłej osoby. W sumie kreatywnie zrobiona spiralna drabina.

[ATTACH=CONFIG]241348[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]241349[/ATTACH]

 

pestka56 ja u siebie też mocno rozważałem kręcone... ale w przypadku krzyska - 1,20 dziury = ok 60cm na schody. kręcone przy samej osi, są bezużyteczne, pozostaje ok 30cm szerokości schodów gdzie można postawić stopę. Szczerze wątpie czy po takich schodach udało by się znieść karton z butami czy np. taboret...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, a ja myślałam, że jestem oryginalna wymyślając dla Szocik dzielony spocznik

 

Ale mam pytanie o balustradę. Czy nie dało się wykonać jej tak, żeby słupek nie wystawał ponad poręcz?

 

W sumie to w cudzysłowie można by nazwać ten spocznik dzielonym chociaż dzielony jest tylko ze względu deski podłogowe, które poprzez fazkę na krawędzi tworzą taki efekt. Nie wiem czy o to chodzi, ale kiedyś robiliśmy całkowicie dzielony, montowany w częściach (też z fazką w miejscu łączenia) :155559_511488525528092_1439320093_n.jpg

 

Odnośnie poręczy to oczywiście jest to do zrobienia, ale nie przy takim kształcie i wykończeniu słupka oraz pochwytu.

 

pestka56 jeżeli miałabyś jakieś sugestie/ wizję co do wykończenia poręczy i słupka zamykających tego typu wypełnienie balustrady to chętnie bym się o nich dowiedział i w przyszłości skorzystał z rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pestka56 ja u siebie też mocno rozważałem kręcone... ale w przypadku krzyska - 1,20 dziury = ok 60cm na schody. kręcone przy samej osi, są bezużyteczne, pozostaje ok 30cm szerokości schodów gdzie można postawić stopę. Szczerze wątpie czy po takich schodach udało by się znieść karton z butami czy np. taboret...

 

Nie rozgryzałam szczegółowo problemu. Generalnie uważam, że kręcone powinny mieć wyjątkowo szeroko. Jednak jak się nie ma co się lubi... trzeba kombinować. Dlatego te dwie fotki wkleiłam. Popatrz jak ich konstrukcja oszczędza ładnie przestrzeń dzięki czemu stopnie są szersze.

Prawdę mówiąc nie wiem nic o kręconych schodach. głównie nie wiem ile powinno mieć pomieszczenie minimalnej wysokości, żeby dało się po takich chodzić bez nabijanie sobie guzów bez liku. Nie wiem co z wysokością stopni. Muszę się rozejrzeć w temacie :)

 

Z tego co widzę,tu u Julki nie ma miejsca na spocznik

wiec muszą być schody zabiegowe

 

To może nawet lepiej.

Można któreś z tych inspiracji wykorzystać zmieniając spocznik na zabieg.

 

W sumie to w cudzysłowie można by nazwać ten spocznik dzielonym chociaż dzielony jest tylko ze względu deski podłogowe, które poprzez fazkę na krawędzi tworzą taki efekt. Nie wiem czy o to chodzi, ale kiedyś robiliśmy całkowicie dzielony, montowany w częściach (też z fazką w miejscu łączenia)

 

Odnośnie poręczy to oczywiście jest to do zrobienia, ale nie przy takim kształcie i wykończeniu słupka oraz pochwytu.

 

pestka56 jeżeli miałabyś jakieś sugestie/ wizję co do wykończenia poręczy i słupka zamykających tego typu wypełnienie balustrady to chętnie bym się o nich dowiedział i w przyszłości skorzystał z rady :)

 

Artuditu, ja nie przepadam za metalowymi balustradami, więc przyznam się, że nawet dokładnie na te metalowe części nie popatrzyłam. Zrobiłam to teraz i - mimo mojego nie lubienia – miałeś fajny pomysł. Wyszło bardzo ciekawie :yes:

Jeśli chodzi o słupek i połączenie z poręczą (czy pochwytem) rozejrzę się i wkleję fotki-inspiracyjki.

 

Ten mój pomysł dla Szocik, chyba można uznać za całkowicie dzielony

parter-schody_plan.jpg +++SZOCIK-klatka3_szkielet.jpg

SZOCIK_stairs-podwojny_spocznik.jpg

A tak wyszło „w praniu”

SZOCIK_schody-spocznik.jpg

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...