Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No tak, z tym dzielonym spocznikiem to całkiem co innego mieliśmy na myśli :)

 

Tak to się rozmawia ze mną. W końcu nie jestem fachowcem od schodów.

 

Artuditu, nie było łatwo znaleźć balustrady bez wystających słupków, ale mam i to jakie fajne. Znalazłam australijską stronę firmy Slattery & Acquroff http://www.stairking.com.au/ . Wyciągnęłam z niej trochę fotek, ale myślę, że warto tak pogrzebać osobiście. Są naprawdę fajne pomysły do skorzystania. Mając taki dorobek na stronie chyba łatwiej o klienta (?) a w każdym razie jest co pokazać temu klientowi.

 

STAIRS_Baluster-1487.jpg

STAIRS_Baluster-500.JPG

STAIRS_Baluster-1010.JPG

Stairs-Baluster-Kleine 2.jpg

Stairs-Baluster-traditional-staircase.jpg

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

w domu jednorodzinnym nad garażem chcę otworzyć biuro tłumaczeń/szkołę językową (6os.), wejście będzie przez balkon, muszę wykonać schody zewnętrzne metalowe (ażurowe) ale na razie bez projektu (kilka tysięcy), projekt zrobię jeżeli firma się rozkręci. Czytałem dzwoniłem i w moim przypadku CHYBA nie obowiązują warunki techniczne dla budynków użyteczności publicznej tylko lokali usługowych. Wiec musi być 10stopni, spocznik, 7 stopni (tak zrobię), szer. schodów min 90cm (zrobię 100), wysokość max 19cm (zrobię 18,5) tylko nie jestem pewny jak z szerokością.

 

"Szerokość stopni schodów zewnętrznych przy głównych wejściach do budynku powinna wynosić w budynkach użyteczności publicznej co najmniej 0,35 m, w innych budynkach co najmniej 0,3 m. "

-tylko, że to nie jest główne wejście do budynku

 

"szerokość stopni s=25-32 cm"

-ale to są chyba do wewnętrznych w domach jednorodzinnych

 

ja chcę zrobić 27cm szerokości

na allegro są fajne stopnie ażurowe 100x27

 

jak firma ruszy to znajomy (początkujący) architekt powiedział, że dorobi mi do tych schodów projekt i żebym robił takie teraz bo jest ok, ale ja mam wątpliwości:o

 

Wizualizacja nie przestawia wszystkich podpór.

 

balkon i schody ok crop.jpg

Edytowane przez nanofox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

w domu jednorodzinnym nad garażem chcę otworzyć biuro tłumaczeń/szkołę językową (6os.), wejście będzie przez balkon, muszę wykonać schody zewnętrzne metalowe (ażurowe) ale na razie bez projektu (kilka tysięcy), projekt zrobię jeżeli firma się rozkręci. Czytałem dzwoniłem i w moim przypadku CHYBA nie obowiązują warunki techniczne dla budynków użyteczności publicznej tylko lokali usługowych. Wiec musi być 10stopni, spocznik, 7 stopni (tak zrobię), szer. schodów min 90cm (zrobię 100), wysokość max 19cm (zrobię 18,5) tylko nie jestem pewny jak z szerokością.

 

"Szerokość stopni schodów zewnętrznych przy głównych wejściach do budynku powinna wynosić w budynkach użyteczności publicznej co najmniej 0,35 m, w innych budynkach co najmniej 0,3 m. "

-tylko, że to nie jest główne wejście do budynku

 

"szerokość stopni s=25-32 cm"

-ale to są chyba do wewnętrznych w domach jednorodzinnych

 

ja chcę zrobić 27cm szerokości

na allegro są fajne stopnie ażurowe 100x27

 

jak firma ruszy to znajomy (początkujący) architekt powiedział, że dorobi mi do tych schodów projekt i żebym robił takie teraz bo jest ok, ale ja mam wątpliwości:o

 

Wizualizacja nie przestawia wszystkich podpór.

 

[ATTACH=CONFIG]242104[/ATTACH]

 

Ja od strony estetycznej :yes: wyłącznie – dlaczego chcesz te schody tak centralnie na środku? Jeśli nie ma przeszkód lepiej byłoby dostawić je do boku tarasu nad tym pierwszym oknem (po lewej). Widzę skos tarasu, ale to da się wyrównać podestem.

Schody bliżej ściany lepiej by się komponowały z budynkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od strony estetycznej :yes: wyłącznie – dlaczego chcesz te schody tak centralnie na środku? Jeśli nie ma przeszkód lepiej byłoby dostawić je do boku tarasu nad tym pierwszym oknem (po lewej). Widzę skos tarasu, ale to da się wyrównać podestem.

Schody bliżej ściany lepiej by się komponowały z budynkiem.

 

Zgadzam się:)

niestety w przypadku nadstawienia balkonu i zjechaniem schodami przy ścianie są 2 mankamenty: zbyt nisko dach - jakieś 2 metry na wysokość by tylko było i poza tym wjechałyby mi na prawie na środek parkingu:)

 

Innym rozwiązaniem byłoby obcięcie tego skośnego fragmentu balkonu i albo prosto obok ściany lub podest zlicowany z rogiem domu i później w bok (w stronę fotografującego na poniższym zdjęciu) - ale to rozwiązanie wydaje mi się zbyt radykalne:)

 

bok.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na drugiej stronie są drzwi garażowe:)

już była burza mózgów na ten temat, były nawet propozycje żeby w garażu wydzielić część na klatke schodową ale nijak nie wychodzi. Chyba musi być tak jak na zdjęciu powyżej tylko tej szerokości stopnia się obawiam czy 27 wystarczy

 

Nic tylko kręcone - spiralne pozostały. Rozważałeś? Są nawet gotowe.

 

Coś często ostatnio się tu pojawiają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rozważałem ale szybko odrzuciłem. to byłoby 17 schodów 1 biegiem. Poza tym nie zapominajcie, że nie robię ich dla siebie tylko dla klientów i uczniów szkoły jezykowej - w tym dzieci i osób starszych. Wygoda i przede wszystkim bezpieczeństwo klienta są dla mnie ważniejsze od estetyki. Ja tam nie twierdzę żeby takie schody były brzydkie, rozchodzi się jeno o te 27cm szerokości stopnia - czy do lokalu usługowego może być taka szerokość:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem zapytanie o schody " lewitujące" ;)

Co za idiota wymyślił taką nazwę:eek:

Żeby nie internet,to w życiu bym się nie domyślił że chodzi o półkowe

Ale z tego co widzę,to dość potoczna nazwa;)

Ciekawe co Kaiser na to,bo to jego specjalność:)

 

 

rozchodzi się jeno o te 27cm szerokości stopnia - czy do lokalu usługowego może być taka szerokość

Z powodzeniem

27cm to nie jest mało

Edytowane przez LasekD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam taki temat i chciałem się dowiedzieć od strony klientów jak to wygląda ? Sam zresztą też takim przecież jestem.

Czy naturalną sprawą jest, że od firmy oprócz darmowej oczywiście oferty oczekujemy również darmowego pomiaru, projektu, wizualizacji, porad itp. Bo dla jednych klientów jest rzeczą naturalną, że to odbywa się albo odpłatnie albo na podstawie zamówienia/umowy przedwstępnej. A dla innych jest szokiem. Jak to, mam zapłacić za coś co inni oferują za darmo ?? Ja to widzę w ten sposób, że jest pewna granica darmowego poświęcenia czasu i przygotowania oferty. Natomiast za tą granicą poświęcony czas i inne koszty ( np paliwo) są już tak duże, że nie można tego oferować gratis. Jak wy jako klienci widzicie takie zasady współpracy z wykonawcami. Tzn co wg Was powinno być traktowane jako darmowa oferta a co już wykracza poza nią ? Oczywiście to może też dotyczyć innych rzecz wymagających pomiaru i projektu, typu kuchnia, kominek, drzwi, okna itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, nie słyszałem jeszcze, żeby ktoś chciał pieniądze za ofertę, to byłoby jakieś kuriozum.

Natomiast co co pomiaru - jak ktoś jest 300 km od Ciebie i musisz poświęcić 8 godzin na dojazd do niego i zapłacić za paliwo, to też ma być bezpłatne ?

No i pomiar to tak naprawdę jest potrzebny do wykonastwa, do oferty w 90% przypadków wystarczy projekt domu i to do przygotowania oferty z 90% - 100% dokładnością.

Przy czym tutaj mi nie chodzi o to ile to wszystko kosztuje i czy jest wliczone w cenę, tylko czy dopuszczacie akceptację płatności za jej wykonanie przez zamówieniem.

Edytowane przez Per*hod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...