Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kaiser - działamy na tym samym rynku, więc pewnie nikt lepiej nie rozumie Twoich problemów niż ja.

Tylko jakoś umknął jeden szczegół w Twoim poście. Napisałeś, że ktoś mówi "działamy Panowie" a ty jedziesz na pomiar, robisz projekt itd. Z Twojej strony internetowej wynika, że podpisujesz umowę przedwstępną a nie jedziesz na deklarację " jedziemy Panowie". I jak ktoś rezygnuje to musi zapłacić ci 700 zł. Tak więc albo zmieniłeś zasady albo nie trzymasz się zawsze tego co masz na niej napisane.

 

Ja parę miesięcy temu pojechałem na " zamawiam schody" u "poważnego" klienta. Pomiar 200 km - 6 godzin plus paliwo, projekt wykonawczy - 3-4 godzin, korespondencja i umowa następnie dwie, cena w 100% jak w ofercie. Klient się rozmyślił. Napisał, że zrekompensuje koszty, do dzisiaj nic nie dostałem. Dlatego przy takich odległościach albo umowa przedwstępna albo płatność za pomiar. Oczywiście przed staram się wszystko maksymalnie ustalić i po pomiarze cena się nie zmienia w stosunku do ofertowej.

 

Wojgoc - fra po każdej wpłacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to są inne zasady od tych na stronie internetowej.

a f-re za usługę kiedy wystawiasz?

A co ty US jesteś?:)

Ale uspokoję Cię FV dostałem po I wpłacie na kwotę wpłaconą. Następną pewnie dostanę po kolejnej, a końcową po realizacji i uregulowaniu należności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po każdej wpłacie jest wystawiana faktura zaliczkowa,

 

Na stronie jest rzeczywiście inaczej....tylko chwilę praktykowalismy tak jak było opisane, zasady zmieniłem a na stronie zostało po staremu...chyba się zmobilizuję i zmienię treść :)

 

to są inne zasady od tych na stronie internetowej.

a f-re za usługę kiedy wystawiasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaiser - działamy na tym samym rynku, więc pewnie nikt lepiej nie rozumie Twoich problemów niż ja.

Tylko jakoś umknął jeden szczegół w Twoim poście. Napisałeś, że ktoś mówi "działamy Panowie" a ty jedziesz na pomiar, robisz projekt itd. Z Twojej strony internetowej wynika, że podpisujesz umowę przedwstępną a nie jedziesz na deklarację " jedziemy Panowie". I jak ktoś rezygnuje to musi zapłacić ci 700 zł. Tak więc albo zmieniłeś zasady albo nie trzymasz się zawsze tego co masz na niej napisane.

 

Ja parę miesięcy temu pojechałem na " zamawiam schody" u "poważnego" klienta. Pomiar 200 km - 6 godzin plus paliwo, projekt wykonawczy - 3-4 godzin, korespondencja i umowa następnie dwie, cena w 100% jak w ofercie. Klient się rozmyślił. Napisał, że zrekompensuje koszty, do dzisiaj nic nie dostałem. Dlatego przy takich odległościach albo umowa przedwstępna albo płatność za pomiar. Oczywiście przed staram się wszystko maksymalnie ustalić i po pomiarze cena się nie zmienia w stosunku do ofertowej.

 

Wojgoc - fra po każdej wpłacie.

 

Czasami tak się zdarza i w 100% chyba nie uda Ci się zabezpieczyć przed takimi akcjami. Miałem też takie sytuacje, że klienci czuli się obrażeni gdy prosiłem o symboliczne dwie stówki gdy miałem jechać 400km...zależy na kogo trafisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne, nie da się zabezpieczyć zawsze, po prostu trzeba wliczyć to ryzyko w koszty i tyle. Czasami się opłaci czasami nie. W tej chwili realizuje jedno z największych zleceń jak do tej pory dla klienta, które za żadne skarby nie chciał zapłacić za pomiar. Trochę tego nie rozumiem, no ale cóż - wszystko jest kwestią ustaleń. Dla większości klientów, którzy są zdecydowani na zamówienie nie stanowi to jakiegoś większego problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam właśnie pytanie z innej beczki i pozwolę je sobie zadać na tym wątku, bo zagląda tu wielu wykonawców i liczę na obrazki z realizacji: czy bardzo źle wygląda połączenie schodów drewnianych z panelami na piętrze? Nie mam różnicy poziomów w wylewkach, więc jesli dam drewno, to będe miała różnicę poziomów pomiędzy holem na górze i pozostałymi pomieszczeniami. Jesli macie jakieś zdjęcia takiego "melanżu" materiałów to będe wdzięczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat, trzeba chyba nad tym poważnie pomyśleć bo już trochę tych "charytatywnych" kilometrów zrobiłem.

Swoja drogą to dziwi mnie pojawiający się niekiedy problem z wpłatą zaliczki, przecież te pieniądze za dobrze wykonaną pracę i tak są do zapłacenia. A skoro tak to dlaczego wykonawca ma zakładać swoimi pieniędzmi. ?

 

Po pierwsze ZA DOBRĄ PRACĘ płaci się z uśmiechem na ustach :)

Po drugie, jeśli inwestor chciałby złożyć w sądzie cywilnym pozew, gdy prace nie są wykonane zgodnie z umową , krótko mówiąc robota jest spieprzona, to i tak najpierw musi za nią zapłacić - czyli wywiązać się ze swojej części umowy.

 

Kwadratura koła, inwestor zostaje bez kasy i ze spieprzoną robotą i dopiero w pocie czoła , mozolnie, długimi latami może walczyć o sprawiedliwość przed obliczem wysokiego sądu. Potem jak to przeżyje przy zdrowych zmysłach, jeszcze dłuższymi latami czeka na zrealizowanie wyroku.

A wykonawca - jest do tyłu o kilka , kilkanaście, lub kilkadziesiąt (niepotrzebne skreślić) godzin pracy.

 

Powiedzcie mi, czy jako wykonawcy, nie tanich elementów domu, przystalibyście na zastaw rejestrowy, albo gwarancje bankową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze ku przestrodze wielbicieli braku balustrad. Klientka przesłała mi jakiś czas zdjęcie swoich schodów, z których spadła. W zasadzie nawet nie ze schodów, ale z samej góry, przy schodach. Trochę czasu spędziła w szpitalu, no ale ma się już dobrze. Z wyciągniętych wniosków zamontowała sobie na górze balustradę, ale schody zostają dalej bez niej.............

 

[ATTACH=CONFIG]238239[/ATTACH]

 

 

Wracając do schodów :)

Jeszcze mam pytanie do tej fotki, czy spocznik jest kwadratowy ??

Montuje się go do obu ścian ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po każdej wpłacie jest wystawiana faktura zaliczkowa,

 

Na stronie jest rzeczywiście inaczej....tylko chwilę praktykowalismy tak jak było opisane, zasady zmieniłem a na stronie zostało po staremu...chyba się zmobilizuję i zmienię treść :)

Kaiser, a dlaczego dopiero po wpłacie :confused:

Mnie nikt nie płaci (jeśli płaci) zanim nie dostanie fakturki (lub rachunku) do ręki. Nawet na zaliczkę muszę stosowne kwity dać :(

 

Już 3cią stronę lecicie totalnie nie na temat... Potem jak coś trzeba w wątku wygrzebać to się odechciewa... Może jakiś osobny temat na "Rozrachunki inwestor / wykonawca" ?

Pozdrawiam

 

Archivi, to ważne nie tylko dla wykonawców. Inwestor powinien wiedzieć jak działają rozliczenia i czego powinien się spodziewać. Nie narzekaj na te strony :yes:

 

Ta już tylko będę wklejał zdjęcia realizacji. Codziennie po jednym.

 

Per*hod, ani się waż :no: Ja tu takie mądre rzeczy wyczytuję :yes:

 

Po pierwsze ZA DOBRĄ PRACĘ płaci się z uśmiechem na ustach :)

 

Powiedzcie mi, czy jako wykonawcy, nie tanich elementów domu, przystalibyście na zastaw rejestrowy, albo gwarancje bankową ?

 

DOBRE PYTANIE, Malka. Też poproszę o odpowiedź :yes:

 

Tak, kwadratowy i montowany do obydwu ścian.

Ktoś pragnął zdjęć , więc zamieszczam. Realizacja z tamtego roku.[ATTACH=CONFIG]242529[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]242530[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]242531[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]242532[/ATTACH]

 

Per*hod, ale to nie Twój projekt i mogę być paskudnie wredna ? Ale to później, jeśli się zgodzisz, bo schody efektowne i ten czerwony w środku – świetne zestawienie kolorów. Trudne do wykonania? Napisz coś, please. Gdzie można zobaczyć?

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam właśnie pytanie z innej beczki i pozwolę je sobie zadać na tym wątku, bo zagląda tu wielu wykonawców i liczę na obrazki z realizacji: czy bardzo źle wygląda połączenie schodów drewnianych z panelami na piętrze? Nie mam różnicy poziomów w wylewkach, więc jesli dam drewno, to będe miała różnicę poziomów pomiędzy holem na górze i pozostałymi pomieszczeniami. Jesli macie jakieś zdjęcia takiego "melanżu" materiałów to będe wdzięczna.

 

Bettka, 4-6 stron wcześniej było na temat podobny. Poczytaj i wróć z pytaniem jeśli to zbyt mało Ci wyjaśni :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt nie mój, ale moja realizacja. Nie przypisuję sobie pomysłów na wykonanie schodów. 99% z nich już ktoś kiedyś robił. Jestem Wykonawcą a nie architektem. Schody są w jednej z Wrocławskich firm.

Co do faktury to jak najbardziej można ją wystawić po wpłacie pieniędzy. Przecież klient może zapłącić na podstawie umowy/zamówienia albo faktury proformy, która fakturą przecież nie jest. Nie musi mieć faktury, żeby płacić.

Co do zastawu czy rejestru nie widzę potrzeby zabawy w takie rzeczy. Klient daje zaliczkę, która w większości idzie na materiały. Płaci za I etap, jak jest dobrze zrobiony. Jak jest coś nie tak przecież nikt nie zapłaci. Płaci za 2 gi etap, jak jest dobrze zrobiony. Jak nie, j.w. Generalnie klient przecież nie płaci jak robota jest nieskończona albo źle zrobiona. I to jest jego " bat" na wykonawcę. A wykonawcy sądownie jest tak samo trudno coś wywalczyć jak i klientowi. Raczej większość ludzi pragnie załatwiać takie sprawy ugodowo.

Edytowane przez Per*hod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...