Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie z betonu, bez klatki schodowej :) Wrzucam rzut salonu :)

http://imageshack.com/a/img845/8797/t2dq.jpg

 

Obejrzyj schody Tatarak. Ona już budowę skończyła i w dzienniku jest podsumowanie. Są tez fotki schodów i wcześniej cała historia, od pomysłu po wykonanie.

 

Podzielmy sobie problem na części:

  1. kolory i materiał
  2. forma, kształt schodów
  3. ściany przy schodach
  4. oświetlenie

1. i 2. w dużym stopniu zależą od siebie, ale nie aż tak bardzo, żeby nie można było puścić wodzy wyobraźni.

Hamulcem może być ilość pieniędzy, które możesz wydać na schody.

 

Miejsce jest ograniczone i pohulać się raczej nie da. Tym niemniej można zrobić schody oryginalne w formie.

 

Kolor, to u Ciebie mały kłopot, bo do bielonego dębu pasuje każda barwa. Ograniczeniem jest tylko gdybyś chciała schody drewniane. Wtedy nie ma wyjścia, albo robisz je z tego samego materiału co podłoga, albo nuszą być zdecydowanie dużo ciemniejsze. Im ciemniejsze tym lepiej.

Powinnaś od razu rozważyć sprawę ścian przy schodach. Będą mieć znaczenie dla wyboru koloru schodów.

 

Kształt. W wielu przypadkach może on być niemal identyczny niezależnie od materiału użytego do konstrukcji.

floating_stairs.jpg

STAIRS-quarter-turn-staircases-central-stringers-metal-frame-wood-steps.jpg

STAIRS-21783.jpg

STAIRS-Rost inne konstrukcje (99).jpg

Tongue-groove-stairs.jpg

Na 2 pierwszych schody schodzą na dole spiralnie. Pozostałe są ze spocznikiem, jednak równie dobrze mogą takie ja te pierwsze.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak, kwadratowy i montowany do obydwu ścian.

[ATTACH=CONFIG]242529[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]242530[/ATTACH]

 

Dziękuję za odpowiedź:)

 

A te schody WOW , GENIALNE!!!!!!!!

 

Projekt nie mój, ale moja realizacja. Nie przypisuję sobie pomysłów na wykonanie schodów. 99% z nich już ktoś kiedyś robił. Jestem Wykonawcą a nie architektem. Schody są w jednej z Wrocławskich firm.

Co do faktury to jak najbardziej można ją wystawić po wpłacie pieniędzy. Przecież klient może zapłącić na podstawie umowy/zamówienia albo faktury proformy, która fakturą przecież nie jest. Nie musi mieć faktury, żeby płacić.

Co do zastawu czy rejestru nie widzę potrzeby zabawy w takie rzeczy. Klient daje zaliczkę, która w większości idzie na materiały. Płaci za I etap, jak jest dobrze zrobiony. Jak jest coś nie tak przecież nikt nie zapłaci. Płaci za 2 gi etap, jak jest dobrze zrobiony. Jak nie, j.w. Generalnie klient przecież nie płaci jak robota jest nieskończona albo źle zrobiona. I to jest jego " bat" na wykonawcę. A wykonawcy sądownie jest tak samo trudno coś wywalczyć jak i klientowi. Raczej większość ludzi pragnie załatwiać takie sprawy ugodowo.

 

Zaliczkę, na cały materiał, czy I etap ??

Bo jeśli na cały, to sądzę ,że oscyluje to w granicach 50-60% całego przedsięwzięcia i jeśli coś pójdzie nie tak, to właśnie o tę kwotę inwestor jest w plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, muszą mieć ten zabieg. Chodzi o to, żeby wybrała sobie jaka jej się podoba konstrukcja. Jak mają wyglądać.

 

C.D. schodów dla mmm:

STAIRS_Baluster-514.JPG

Stairs-Baluster-1.jpg

STAIRS-Rost inne konstrukcje (99).jpg

Penthouse-Apartment-London-Stairs.jpg

under-stairs-storage.jpg

 

Ostatnia fotka pokazuje też ładne wykorzystanie przestrzeni pod schodami.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ostatnia porcja dla mmm:

 

Piękny pomysł ma dół pełny, tutaj beton, a góra lekka drewniana

STAIRS-Staircase-15.jpg

 

Tu chodzi o kolor – schody mogą być nawet całe czarne

STAIRS-black_strong_design.jpg

 

Kolory - jasne stopnie z białą krawędzią

Stairs-space_saving+stylish.jpg

 

Ten pomysł wykorzystałabym zabudowując pierwsze 5-6 stopni tak jak na tej fotce. wood-stairs-glass-wall.jpg

Wyżej schody zrobiłabym lekkie, może dywanowe. Drewno stopni koniecznie w kolorze podłogi. natomiast szafa biała, szara, antracytowa...

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli coś pójdzie nie tak

 

U dobrego rzemieślnika nie ma czegoś takiego że coś pójdzie nie tak :), załóżmy, że jednak coś by nie poszło dobrze, to według mnie wykonawcy lepiej jest poprawić wszystko tak żeby klient był zadowolony, odebrał skończoną pracę, zapłacił pieniądze i nie umieścił wykonawcy na czarnej liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U dobrego rzemieślnika nie ma czegoś takiego że coś pójdzie nie tak :), załóżmy, że jednak coś by nie poszło dobrze, to według mnie wykonawcy lepiej jest poprawić wszystko tak żeby klient był zadowolony, odebrał skończoną pracę, zapłacił pieniądze i nie umieścił wykonawcy na czarnej liście.

 

 

Jak bardzo chciałabym wierzyć,że każdy ma takie podejście do swojej pracy.

 

 

 

Pestka - ukradłam sobie jedne schody dla mmm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo chciałabym wierzyć,że każdy ma takie podejście do swojej pracy.

 

 

 

Pestka - ukradłam sobie jedne schody dla mmm :)

 

To jedyne właściwe podejście. Rób tak, żebyś sam był zadowolony z wyniku. Wtedy klient też to doceni, przynajmniej ten na poziomie. Czasem niestety kosztuje to więcej pracy niż się zakładało, a kasa ta sam. Też tak mam :)

 

Malka, bierz ile Ci się podoba :) Ciekawam, które ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nowy typ schodów nazywają sie schody brokatowe....

:)

Tak, do mieszkania. Mnie tam cieszy taka różnorodność zleceń, przynajmniej się nie nudzę ;)

 

A czasami trudno jest coś nazwać, jak mnie pytają o te to sam zaczynaj się jąkać myśląc jak je nazwać.....

wizualizacje (16).jpg

Edytowane przez Per*hod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One zgrabnie wyglądają bo policzek nie jest tak wyjątkowo wysoki i masywny.

Ładne - jak szyba jest wpuszczona ???

 

Ładnie wyglądają,bo inaczej wyglądają,dzięki temu regałowi w tle

i temu że policzek biały

Na malowanej ścianie,byłyby to przeciętne schody,jakich wiele

Policzek nie jest ani wąski,ani szeroki,ot taki standardowy

Szkło jest wpuszczone na klej,w nafrezowany kanał w tym policzku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, znalazłem w tym temacie bardzo ładne schody, na 6 stronie. Nie umiem znaleźć posta od Dagi31, ale po przejściu w posta:

hmmm, bardzo ciekawe, a jakieś zbliżenia można? i czym ten beton został potraktowany???

powinny się pojawić :)

 

W jaki sposób zrobić takie schody? Czy jest to posadzka żywiczna, lub jakaś farba?

72150730634057e9f3fd1f3249e950c6,6,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...