Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak dla mnie to te są świetne, ciekawi mnie tylko czy ten pochwyt, poręcz ? poza ciekawym efektem wizualnym spełnia swoją funkcję

 

Artuditu, myślę, że tak. Może jest kwestia przyzwyczajenia, że trzeba trochę inaczej rękę kłaść. Ale ja widzę same plusy: ściana zoztaje w tej wąskiej przestrzeni gładka (niemal); nic nie zawęża szerokości schodów, co czasem jest b. ważne; niewątpliwie urodziwe, eleganckie rozwiązanie. Razem z oświetleniem robi pozytywne wrażenie.

 

Wklejałam niedawno coś podobnego

gabled-roof-jazzes-up-minimalist-y-house-singapore-16-stairs-thumb-970xauto-21846.jpg

Under-the-stairs-contemporary-furniture-gallery-4.jpg

 

Lasek ma w kolekcji podobne rozwiązanie, chociaż tu jest to nakładane na scianę.

Lasek.D-P1040185[1].jpg

STAIRS_LasekD-P1040199.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę wnękę na pochwyt-poręcz można zrobić szerszą. Jak na pierwszej fotce, albo jeszcze bardziej. Grubość tynku i trochę wkuć się w ścianę – w końcu to właściwie tylko palce muszą się tam zmieścić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komuś proponowałam podobne rozwiązanie, ale z wejściem drewnem ze stopni na ścianę. Górna część tej okładziny byłaby pochwytem. tu jednak potrzeba więcej miejsca, więc do klatki schodowej mało się nadaje.

 

Na fotce jest gotowy moduł, ale można to robić inaczej, bardziej stolarsko powiedziałabym

enclosed-stair-railing.jpg

 

Jak wyobraźnia ? Pracuje :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając wątek "schodów" widzę, że eksponowane są schody na wymiar.

A mnie interesują schody modułowe.

Ma ktoś może takie?.

Potrzebuję jakichś zdjęć a przede wszystkim informacji o eksploatacji od użytkowników.

 

Jak wpiszesz w necie „schody modułowe” to przecież tona tego wyskakuje :yes:

 

Kiedyś, dawno temu brałam je pod uwagę u siebie, ale ja mam jeden prosty ciąg schodów. Te modułowe nie prezentują się w takiej sytuacji za dobrze. Są zbyt techniczne. Poza tym wszyscy od modułów mieli fatalną ofertę na balustrady. Koszmar biurowcowy – zero finezjii.

Dopiero ostatnio pojawiły się np. drewniane z kutymi prętami.

 

Zrezygnowałam z modułowych bardzo szybko, ale kilka razy jeździłam do salonu Rintala i chodziłam po tych wystawionych. Trafiło mi się też na Targach w Poznaniu chodzić po ich schodach. Było okey, choć bez fajerwerków. Powstało mi z wrażenie biurowości takich modeli schodów. To był dodatkowy punkt na nie.

 

Byłeś na stronie RINTAL ? Moim zdaniem mają najbardziej różnorodną ofertę modułowych.

RINTAL_mode-MONOLAMA-004.jpg

 

Rintal http://www.rintal.pl/realizacje.html

http://www.rintal.pl/schody-zabiegowe.html

http://www.rintal.pl/schody-krecone-i-spiralne.html

Możesz tez z ich elementów złożyć coś samodzielnie i zobaczyć jakby wyglądało http://www.rintal.pl/schody-zaprojektuj.html

 

Mieli niedawno ofertę na schody dywanowe, ale nie wiem czy to nadal aktualne.

 

RINTAL-schody_dywanowe1.jpgRintal_Model OTTO_1zl.jpg

 

 

TEKO ma bardzo szeroką ofertę http://www.schody.teko.net.pl/main.html

155606monolith_promocja_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz - to co czytasz na stronach producentów to jedno, a to " czym to się je" to drugie. Ja w zasadzie zaczynałem od robienia tylko i wyłącznie tego typu schodów po koniec lat 90 tych i zrobiliśmy tego myślę, że grubo ponad dwie setki. Ale od 3 lat nikt już nie pyta o to specjalnie, mam wrażenie, że ten produkt się już " skończył". Wygląda to kiepsko, szczerze mówiąc i tak się robiło wszystko na wymiar. Generalnie na stronie Rintala może to jakoś się jeszcze prezentuje, ale jak zobaczysz to z bliska, te wszystkie śruby i śrubeczki. I wcale nie wygląda to " technicznie" tylko tak jakoś " tanio". To produkt z niskiej półki za wcale nie niskie pieniądze. No może poza tymi drewnianymi modułami, które wyglądają przyzwoicie, zarówno u Rintala jak i Teko. Ale balustrady to już żadne fajnie nie wyglądają. Tanio jeszcze chyba robiło je Atrium i Univ.

Zresztą cała filozofia " modułowości" to filozofia ustępstw, które widać, słychać i czuć ( przy chodzeniu). Jedyna zaleta jaką potrafię znaleźć, to możliwość wykonania konstrukcji giętej przy rozsądnych kosztach.

Segment - 31. schody segmentowe stopnie dąb balustrada nierdzewn.jpg

Edytowane przez Per*hod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Per*hod, to do Oszoloma piszesz :D czy do mnie?

Z 7 lat tego z bliska nie widziałam. Masz rację, a na stronie fotki mają na pewno poczyszczone i podrasowane.

Uważam, że to mogą być dobre rozwiązania jak ktoś ma mało miejsca, a chce na antresolkę schody, a nie drabinę. W studio tzw. też mogłyby się sprawdzić jako wejście do sypialni na pięterko. W biurze. Ale jeśli ktoś ma dom, to poprostu nie licuje z powagą sprawy.

 

Ciekawa jestem jak są zrobione te dywanowe Otto Rintala i jak to się instaluje ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, co prawda zaskakujące ale ciekawe.

Nie wiedziałem, że takie schody to już przeszłość, myślałem wręcz przeciwnie że to zaczyna być na TOPIE.

Dlaczego?, ano dlatego że jak wklikamy zakładkę schody np. na "allegro" to średnio patrząc minimum 30% ogłoszeń to właśnie schody modułowe.

Nie interesują mnie schody Rintala, tego Teko pewnie też bo średnia cena to jakieś 15.000zł.

Musiałbym upaść na głowę, żeby wydać tyle kasy na schody, dla mnie to chore i przerost formy nad treścią (sorry jak kogoś uraziłem, ale tak uważam i już).

Mam rzeczywiście mało miejsca bo otwór w stropie ma 188x96cm a schody muszą być "U" gdzie jedna strona idzie spod otworu (inaczej mówiąc zakręt jest na 188cm a schody zaczynają się jeszcze przez otworem w suficie (jakieś 3-4 stopnie).

Ale mniejsza z tym, jest to powód dlaczego zastanawiam się nas schodami modułowymi.

Drugi z powodów to - łatwość sprzedaży takich schodów. Obserwuję od prawie roku różne portale handu z drugiej ręki i widzę jak trudno sprzedać schody na wymiar (ogłoszenia wiszą po pół roku), a schody modułowe czasami sprzedają się w ciągu tygodnia.

 

Interesują mnie takie firmy jak CORA, ATRIUM, itp.

Dziwi mnie dlaczego jest tak mało opinii użytkowników, czym to jest spowodowane?.

Schody kręte CORY widziałem u sąsiada, wyglądają schludnie, nie rzucają się w oczy i sprawiają wrażenie stabilnych.

Swoją drogą mam alternatywę i kilka ofert schodów na wymiar w zbliżonej cenie do modułowych.

Tak naprawdę schody na wymiar też mogą mieć różna jakość, wszystko zależy na jakiego speca się trafi.

Nieprawdaż?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atrium też kiedyś oglądałam, ale nic mi się nie podobało. Jak przeczytałeś moje posty, to być może wiesz czemu wiele osób nie instaluje takich schodów, może myślą tak jak ja. Prawdę mówiąc nie znam nikogo, kto by miał schody modułowe kupione od którejś z tych firm.

Jak ktoś stawia dom, to myśli też o tym co napisał Per*hod – estetyka wykonania. Pieniądze pieniędzmi, ale jak bym po pół roku patrzenia zaczęła widzieć jakieś niedociągnięcia.... No, nie wiem, czy nie warto zamówić indywidualnie na wymiar

 

Allegro nie jest żadnym wymiernikiem, bo tam najczęściej kupują Ci, którym się spieszy albo nie muszą najpierw obejrzeć, dotknąć.

 

Masz problem – 188x96 cm to nie majątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro w ogóle nie możesz traktować jako miernika sprzedaży. Ci co oferują tam schody na wymiar, traktują to jako " wizytówkę", nie zawierają tam transakcji. A schody modułowe jako takie z paczki to i owszem, są w taki sposób sprzedawane. Opinie jest mało bo to nie jest towar, którego się dużo sprzedaje. Jeśli do tego weźmiesz pod uwagę, że tylko co który użytkownik wyraża opinię o produkcie. Mi się na przykład zazwyczaj nie chce tego robić.

A w małym otworze można zrobić schody modułowe jak i na wymiar. Model schodów nie ma tutaj za wiele do rzeczy. Jak ktoś będzie chciał, to można w nim nawet zrobić schody dywanowe. W niemal każdym otworze można zastosować niemal każdą konstrukcję. Oczywiście są inne powiązania - mały otwór-schody dodatkowe-schody tanie itp. Nikt do małego otworu nie będzie raczej robił schodów za ponad 20 tys, jak też z drugiej strony nikt nie wstawi w duży otwór w salonie schodów modułowych z paczki.

Rintal i Teko będą droższe, Atrium na przykład jest tańsze.

Ale generalnie idziesz dobrą drogą - masz mały otwór, nie chcesz na nie wydać dużo pieniędzy - schody modułowe to rozsądne rozwiązanie.

Edytowane przez Per*hod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bettka, 4-6 stron wcześniej było na temat podobny. Poczytaj i wróć z pytaniem jeśli to zbyt mało Ci wyjaśni :yes:

Pestka, no niestety, prześledziłam 20 ostatnich stron (chociaż śledzę ten wątek na bieżąco...), masz może w swoim przepastnym archiwum zdjęcia pokazujące "zgrabne" połączenie drewnianych stopni z panelami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...