Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Fachowcy niestety nie wiedzą (lub udają). Wg przepisów chyba 110 cm. Mi fachowiec chciał zrobić 90 cm, a na mój komentarz, że przy małych dzieciach to za nisko, stwierdziła, że je trzeba pilnować:eek: Co prawda chciał wyrównać z murkiem, no ale bezpieczeństwo chyba ważniejsze:yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Fachowcy niestety nie wiedzą (lub udają). Wg przepisów chyba 110 cm. Mi fachowiec chciał zrobić 90 cm, a na mój komentarz, że przy małych dzieciach to za nisko, stwierdziła, że je trzeba pilnować:eek: Co prawda chciał wyrównać z murkiem, no ale bezpieczeństwo chyba ważniejsze:yes:

 

110 cm jest dla obiektów użyteczności publicznej, dla domów prywatnych nie mniej niż 90 cm. Tak więc 90 cm jest zgodne z zasadami. Ale jak chcesz oczywiście można zrobić wyższą. Natomiast powyżej 100 cm w domach raczej się nie robi.

A rada co do dzieci to dobra rada, nie wiem skąd wiara, że te wszystkie bramki, wyższe balustrady itp uchronią je przed wypadkami. 1,5 roczne dziecko potrafi podsunąć sobie krzesełko pod balustradę i na 1,1 m i przez nią przejść/wypaść. Ja mam w domu schody, balustrada na 90cm, żadnych bramek, dziecko 2,5 roku dynamit i nigdy z nich nie spadło.

Edytowane przez Per*hod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka, no niestety, prześledziłam 20 ostatnich stron (chociaż śledzę ten wątek na bieżąco...), masz może w swoim przepastnym archiwum zdjęcia pokazujące "zgrabne" połączenie drewnianych stopni z panelami??

 

Artuditu już Ci pokazał. Jak widzisz to możliwe.

 

PS.: też nie mogę znaleźć tych postów. Dyskusja była o zaczepianiu stopą o wystający próg i możliwości spadnięcia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

110 cm jest dla obiektów użyteczności publicznej, dla domów prywatnych nie mniej niż 90 cm. Tak więc 90 cm jest zgodne z zasadami. Ale jak chcesz oczywiście można zrobić wyższą. Natomiast powyżej 100 cm w domach raczej się nie robi.

A rada co do dzieci to dobra rada, nie wiem skąd wiara, że te wszystkie bramki, wyższe balustrady itp uchronią je przed wypadkami. 1,5 roczne dziecko potrafi podsunąć sobie krzesełko pod balustradę i na 1,1 m i przez nią przejść/wypaść. Ja mam w domu schody, balustrada na 90cm, żadnych bramek, dziecko 2,5 roku dynamit i nigdy z nich nie spadło.

 

Co do dzieci, to nie da się tak czegoś zrobić, żeby „łobuzów” nie trzeba pilnować. Pamiętam co sama wyczyniałam :lol2: , może nie jako 1,5 roczny maluch, ale mam kilka blizn pamiątkowych.

Raczkująca córeczka moich przyjaciół weszła po żeberkowym kaloryferze na parapet okienny na wysokości 130 cm. Niech mi ktoś powie jak to zrobiła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja była o zaczepianiu stopą o wystający próg i możliwości spadnięcia :(

Ja tam u teściowej i to bez progu na d....u w dodatku trzeźwy ze schodów zjechałem. Teściowa niestety odszkodowania nie wypłaciła :mad:a przez tydzień siedzieć nie mogłem i spałem tylko na brzuchu.:rolleyes: Do dzisiaj się zastanawiam czy to przypadkiem nie była jakaś celowa robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam u teściowej i to bez progu na d....u w dodatku trzeźwy ze schodów zjechałem. Teściowa niestety odszkodowania nie wypłaciła :mad:a przez tydzień siedzieć nie mogłem i spałem tylko na brzuchu.:rolleyes: Do dzisiaj się zastanawiam czy to przypadkiem nie była jakaś celowa robota.

Ty się lepiej zastanów czym tak podpadłeś Teściowej:D:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julka, na razie kilka inspiracji tylko, ale może coś ciekawego z mojego kombinowania wyjdzie. Tak jak pisałam spróbuję połączyć w jedną kompozycję schody i kominek.

Wyszperałam nieco ażurowych schodów, które mogą być podpowiedzią w wyborze wyglądu stopni. Wiszący podest to osobny problem do rozwiązania

 

[ATTACH=CONFIG]241371[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]241372[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]241373[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]241374[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]241375[/ATTACH]

 

Witam ponownie po dluzszej przerwie, dziecię mi sie mocno rozchorowalo a ze male bo 6 miesiecy to prawdziwa bonanza w domu.

Pesteczko bardzo dziekuje za pomysly, podpatruje, patrze czytam forum i juz wiem czego chce :) tylko do kupy musze to poskladac, chcialabym schody w takim kolorze jak ponizej tylko z balustrada szklana prosze o podpowiedz jaki to kolor, i jak dobrac podloge czy to deski czy plytki? I czy na tych moich kreconych to dobrze bedzie? schody.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy już po pomiarze. Decyzja zapadła na górze 100 reszta 90. Chociaż panowie sugerowali dół 95 . M am nadzieje że będzie ok.

 

Z ciekawości zmierzyłem u siebie:) Góra 102cm, reszta 95cm i jest OK już czwarty sezon. Dzieci 9l i 2l. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...