Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

poradzcie mi prosze co zrobic ze schodami betonowymi (niezbyt równe są na razie) zeby zostaly betonowe. chcę je czyms wyrownac i potem najchetniej pomalowalabym czyms zeby jak najbardziej przypominaly beton

 

To raczej będzie kłopot.

Możesz je szlifować, żeby były równe.

Nadlewka nie wiem czy wchodzi w grę, bo zależy ile trzeba by zrobić. A beton swoje uwarunkowania ma i jak za cienko to po prostu odpryśnie.

Farby do betonu to zawsze farby. Są impregnaty specjalne.

Niewiadomą jest tu rodzaj betonu, który masz. Schody betonowe, żeby były ładne robi się z betonu architektonicznego (poczytaj w necie).

 

Może pomyśl o takim rozwiązaniu:

unnamed.jpg

 

Bardzo chropawe betonowe schody pokryto częściowo czymś znacznie elegantszym i bardzo twardym. Pewnie jest to któryś z konglomeratów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czym najlepiej zabezpieczyć/pomalować schody? Zamówiliśmy u stolarza stopnie dębowe, dostaniemy je w stanie surowym. Co dalej?

Zabezpieczamy je przed ułożeniem, prawda?

Myśleliśmy o olejowaniu, ale nie wiem, czy to dobry pomysł.

Schody będą na pewno intensywnie użytkowane, nie ma się co oszukiwać, że wszyscy będą po nich chodzili tylko w miękkich kapcioszkach.

Będę wdzięczna za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopnie powinny być wyszlifowane u stolarza

Sami bez odpowiednich maszyn/narzędzi,na pewno tego dobrze nie zrobicie

Na wyszlifowany odkurzony stopień nakładamy olej,można pędzlem

Po kilku minutach,wycieramy naddatek tego oleju ściereczką,

najlepiej żeby była dobrze chłonna

Odkładamy na ok 24h do wyschnięcia w ciepłe miejsce

Czynność powtarzamy 2-3 razy

Z resztą metodę aplikacji podaje producent oleju na opakowaniu

bo może ona się różnić,w zależności od oleju

ale generalnie zróbcie tak jak napisałem

Tylko nie nakładajcie kolejnej warstwy,na niewyschniętą poprzednią,

bo potem będzie wam to schło tydzień,albo i dłużej;)

Dobrze wcierajcie ten olej ścierką

Warstwa nie może być gruba,bo będzie długo schła,o ile w ogóle wyschnie

Edytowane przez LasekD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Proszę Was o radę odnośnie układu stopni - po rozmowie ze stolarzem wiem, że mogę zrobić schody (w kształcie litery L) albo ze spocznikiem - ale wtedy wysokość do sufitu to ok. 182 cm. - a zatem mało, albo klasyczne zabiegowe albo też ze swoistego rodzaju spocznikiem - po prostu ten można podzielić na dwa równoramienne trójkąty, pozostałe stopnie są prostokątami. W obu ostatnich wersjach wysokość do sufitu do ok. 200 cm. Stolarz poleca zabiegowe, ja się jednak waham, faktycznie te z "trójkątami" będą trochę węższe od strony słupka, ale w szerszej części faktycznie mogłyby pełnić rolę spocznika - a przynajmniej tak mi się wydaje. Jakie jest Wasze zdanie? (dla uszczegółowienia - stopni ma być 16 o wys. ok. 18,4 cm. grubości 4 cm., szerokość schodów 90 cm. + policzki 2 x 4 cm., schody pełne policzkowe jesionowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

182 cm to bardzo mało, takich schodów bym nie robiła

te trójkątne stopnie pełniące funkcję spocznika - moim zdaniem nie będzie to to, o czym myślisz, one będą naprawdę wąskie od strony słupka i nie będą pełniły lepszej funkcji niż "zwykłe" stopnie, za to trzeba po takich schodach chodzić z większą ostrożnością

u mnie w domu jest podobne rozwiązanie i nie jesteśmy z niego zadowoleni

jeżeli masz nad tymi planowanymi trójkątnymi stopniami okno, to można o nich pomyśleć - wygodniejsze stanie przy oknie

natomiast jeżeli maja ułatwiać powiedzmy starszej osobie wchodzenie, to nie są specjalnie wygodne i równie dobrze taka osoba może przystanąć na zwykłych stopniach na odpoczynek, za to (moim zdaniem) bezpieczniej i łatwiej będzie takiej osobie schodzić po schodach zabiegowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

182 cm to bardzo mało, takich schodów bym nie robiła

te trójkątne stopnie pełniące funkcję spocznika - moim zdaniem nie będzie to to, o czym myślisz, one będą naprawdę wąskie od strony słupka i nie będą pełniły lepszej funkcji niż "zwykłe" stopnie, za to trzeba po takich schodach chodzić z większą ostrożnością

u mnie w domu jest podobne rozwiązanie i nie jesteśmy z niego zadowoleni

jeżeli masz nad tymi planowanymi trójkątnymi stopniami okno, to można o nich pomyśleć - wygodniejsze stanie przy oknie

natomiast jeżeli maja ułatwiać powiedzmy starszej osobie wchodzenie, to nie są specjalnie wygodne i równie dobrze taka osoba może przystanąć na zwykłych stopniach na odpoczynek, za to (moim zdaniem) bezpieczniej i łatwiej będzie takiej osobie schodzić po schodach zabiegowych

 

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź, zaufam Twojemu doświadczeniu w tym zakresie. Pozostają nam zatem schody zabiegowe. Szkoda mi tych ze spocznikiem, ja jestem mała, ale moi chłopcy i wyżsi goście musieli by się schylać jak w średniowiecznych chatach:(. Architekt zaprojektował nam właśnie te "trójkąty" mówiąc, że będą pełniły funkcję spocznika, ale okna nad nimi nie mam, więc zastosuję się do sugestii stolarza i Twojej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojgoc, eh, Ty to marudzisz z tą poręczą :cool: a Jazzy ma b. ładne schody i jeszcze ładniejszą – prościutką aż przyjemnie – poręcz.

Tylko deskę białą bym raczej wycięła równo ze stopniami w „Z”, bo zasłania dziwnie słupki. Tak, Ivy ??? Czy ja marudzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...