Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wojgoc, eh, Ty to marudzisz z tą poręczą :cool: a Jazzy ma b. ładne schody i jeszcze ładniejszą – prościutką aż przyjemnie – poręcz.

Tylko deskę białą bym raczej wycięła równo ze stopniami w „Z”, bo zasłania dziwnie słupki. Tak, Ivy ??? Czy ja marudzę?

nie nie marudzisz. tj bialej listwy bym nie robiła albo wyciela zeby nie wystawala nad schody tylko tak zeby zakryc niedoskonałości pod nia bo chyba o to chodziło , innego zastosowania jej nie wiedze. schody sa prawie jak u mnie z ukladem dlatego mi sie podobają mimo malych uwag ;-) tylko mije będą bez cokolikow ;-)

 

mi czarny kolor tej poręczy nie odpowiada:no:

 

a mi odpowiada pomysl bo będę miala prawie jak tu lecz inaczej :-)...symetryczne odległości i mocowanie do sciany w miejscu gdzie jest listwa a nie do schoda..i chyba profile troszkę inne...

czyli troszkę podobne ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojgoc, eh, Ty to marudzisz z tą poręczą :cool: a Jazzy ma b. ładne schody i jeszcze ładniejszą – prościutką aż przyjemnie – poręcz.

Tylko deskę białą bym raczej wycięła równo ze stopniami w „Z”, bo zasłania dziwnie słupki. Tak, Ivy ??? Czy ja marudzę?

 

Cieszę się, że większości się podoba ;) Jeśli chodzi o tą "deskę" białą, mi ona bardzo tam pasuje :) nawiązuje do tych desek przy ścianach, a poza tym takie rozwiązanie jest chyba praktyczniejsze, bo podczas mycia schodów nic mi nie kapie/cieknie/spada na dół. No i przy małym dziecku też się chyba taka decha przyda w razie jakby tam sobie zawędrował ;)

 

Czarna barierka jest mega. Ja lubię takie proste, wręcz minimalistyczne rozwiązania. Poza tym istnieje opcja założenia "nakładki" na poręcz w tym samym kolorze co schody. Ale to kiedyś, jak nam się znudzi obecny stan :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

moja klatka schodowa już prawie gotowa, jeszcze tylko trzeba pomalować w niektórych miejscach, co widać na zdjęciach :)

Schody to jesion + bejca + lakier mat.

 

[ATTACH=CONFIG]244281[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]244282[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]244283[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]244284[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]244285[/ATTACH]

 

:wiggle:

Pięknie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pochwały schodów mych :wave:

Na ścianach planuję powiesić jakieś czarno-białe zdjęcia, a na spoczniku w kącie chcę postawić spory prosty wazon szklany z wielkom gałęziom :D

 

Jeśli chodzi o oświetlenie, to wisi tam teraz tylko żarówka ledowa, ale marzy mi się jakiś zaskakujący żyrandol. Co myślicie? Proszę o wskazówki/pomysły/ zdjęcia :yes: Czy żyrandol w tym stylu tam zagra?

 

zyrandol_650_10_s.jpg

 

Help :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:)

ile tak naprawdę maaaksymalnie można wydłużyć głębokość stopnia stosując : zwis podnóżka, tzw. nosek ? (schody będą drewniane)

Czy faktycznie jest to max 4cm?

 

Osobiście tylko raz robiłem nosek 4 cm, powodem był specyficzny kształt noska i dodatkowo wpuszczona była listwa led.

Czy można więcej? Pewnie można, ale zależy jaka jest grubość stopnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ścianach planuję powiesić jakieś czarno-białe zdjęcia, a na spoczniku w kącie chcę postawić spory prosty wazon szklany z wielkom gałęziom :D

 

Ze względu na podobieństwo pomysłu pozwolę sobie ponownie wrzucić fotkę może się przyda , co prawda troszkę inna sytuacja, ale balustrada również ze stali w kolorze czarnym i obrazki czarno białe :) .

 

 

zdjęcie główne nr 1.jpg

Edytowane przez artuditu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście tylko raz robiłem nosek 4 cm, powodem był specyficzny kształt noska i dodatkowo wpuszczona była listwa led.

Czy można więcej? Pewnie można, ale zależy jaka jest grubość stopnia.

 

Wymiary betonowych schodów na obecną chwilę mają głębokość 24cm wys. 18 . I te 24 to zdecydowanie za mało:( stąd moje pytanie ile mogę/muszę je 'wydłużyć' żeby było wygodnie? I czy same noski załatwią sprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pochwały schodów mych :wave:

Na ścianach planuję powiesić jakieś czarno-białe zdjęcia, a na spoczniku w kącie chcę postawić spory prosty wazon szklany z wielkom gałęziom :D

 

Jeśli chodzi o oświetlenie, to wisi tam teraz tylko żarówka ledowa, ale marzy mi się jakiś zaskakujący żyrandol. Co myślicie? Proszę o wskazówki/pomysły/ zdjęcia :yes: Czy żyrandol w tym stylu tam zagra?

 

[ATTACH=CONFIG]244754[/ATTACH]

 

Help :)

 

Jazzy, odpowiedziałam u Ciebie w komentarzach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...