Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

moja klatka schodowa już prawie gotowa, jeszcze tylko trzeba pomalować w niektórych miejscach, co widać na zdjęciach :)

Schody to jesion + bejca + lakier mat.

 

[ATTACH=CONFIG]244281[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]244282[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]244283[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]244284[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]244285[/ATTACH]

 

:wiggle:

 

Świetne schody!!! Marzę o takiej barierce, możesz zdradzić jak ją robiliście? Czy jakieś gotowe prefabrykaty, czy od zera spawana i malowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne schody!!! Marzę o takiej barierce, możesz zdradzić jak ją robiliście? Czy jakieś gotowe prefabrykaty, czy od zera spawana i malowana?

 

Witaj, i dzięki za miłe słowa ;)

Barierkę robiliśmy od zera u ślusarza, a dokładnie to było tak, że "pan od schodów" zrobił nam schody i zamówił barierkę u 'swojego' ślusarza na podstawie zdjęcia, które mu wysłałam. Nie jest to identyczna barierka jak na zdjęciu, bo mój małżonek musiał wtrącić swoje trzy grosze, ale i tak jest nieźle :popcorn: Udało nam się też w miarę zniwelować różnicę między ostatnim stopniem a podłogą korytarza na górze, z czego jestem very happy :wiggle: Dzięki czemu nie ma tam żadnej listwy itp.

 

Zdjęcie407.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich udzielających się w tym wątku. Jestem pełna podziwu ile niektórzy poświęcają czasu na bezinteresowną pomoc, podpowiedzi a nawet wizualizacje dla zagubionych inwestorów. Miałam nadzieję, że kiedyś pochwalę się tutaj schodami, ale patrząc na to co jest 'bazą' mam spore wątpliwości. Dlatego przyszłam prosić o wasze rady co z tym fantem zrobić.Tak to wygląda obecnie:

Zdj%25C4%2599cie0091+%25282%2529.jpg

TiJZIepFXKPtmkk_0zLo5cgt5pXu75TSHKN7e5XnUIE=w155-h207-p-no

Bardzo mnie niepokoi ten uskok zaznaczony strzałką-czy to oznacza, że trzeba będzie coś skuwać? Czy może da się poprowadzić tak balustradę żeby wyglądało to przyzwoicie?

Chciałam żeby schody wyglądały tak jak tu:

pH3bf4ydsBkLjE66RvRbWAxiP3Sp1_vOpmf7RJjNgZk=w155-h207-p-no

Z taką balustradą jak tu:

KoIdjpDFKRLccCpn98NMZZF29HLXsMDkoP-zIUcyASw=w167-h207-p-no

Myślałam jeszcze o zabudowie wnęki pod schodami, tak żeby jak najmniej rzucała się w oczy to na biało coś w ten deseń:

MhG-8omJgSJU6_lOmXKFZvel3JCJWKb-ADIYRzjeK_E=w276-h207-p-no

Ewentualnie można zabudować aż tak:

rZHEhrdxpxGK75sn4HAoJRvV36VE_QuZ9N1lHuOlKqE=w285-h213-p-no

 

Ogólnie to koszmarne są te schody, a miały być ozdobą salonu, ale trudno muszę z tym jakoś żyć. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł jak to lepiej rozwiązać żeby było miło dla oka to chętnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak: skuwanie nie potrzebne, zabiegi powysuwałbym do przodu w takim celu, żeby róg prostego stopnia, który jest nad nimi nie wystawał bardziej niż te zabiegowe, w miejscu zaznaczonym czerwoną strzałką postawiłbym długi słupek drewniany, który byłby nawiązaniem do dolnej i górnej poręczy, automatycznie słupek ten ułatwiłby rozwiązać problem ze schodzącymi się na zero stopniami zabiegowymi. Nie wiem tylko czy róg stropu nie przeszkadzałby w wypuszczeniu tego słupka do góry, ale patrząc na drugie zdjęcie nie byłoby z tym raczej problemu. Edytowane przez artuditu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak: skuwanie nie potrzebne, zabiegi powysuwałbym do przodu w takim celu, żeby róg prostego stopnia, który jest nad nimi nie wystawał bardziej niż te zabiegowe, w miejscu zaznaczonym czerwoną strzałką postawiłbym długi słupek drewniany, który byłby nawiązaniem do dolnej i górnej poręczy, automatycznie słupek ten ułatwiłby rozwiązać problem ze schodzącymi się na zero stopniami zabiegowymi. Nie wiem tylko czy róg stropu nie przeszkadzałby w wypuszczeniu tego słupka do góry, ale patrząc na drugie zdjęcie nie byłoby z tym raczej problemu.

 

Świetny pomysł, mam nadzieję, że uda się tak zrobić. Czyli wizja kucia oddalona a to mnie bardzo cieszy.

 

Junona - no właśnie przydałoby się to zabudowanie ze względów czysto praktycznych(brakuje nam na parterze schowków). Skłaniam się ku pierwszej wersji zabudowy, bo ta druga zabiera część salonu i nie wiem czy nie jest zbyt przytłaczająca.

 

Piu- dzięki za przykłady, pewnie będę wybierać jedno z tych dwóch ostatnich rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich udzielających się w tym wątku. Jestem pełna podziwu ile niektórzy poświęcają czasu na bezinteresowną pomoc, podpowiedzi a nawet wizualizacje dla zagubionych inwestorów. Miałam nadzieję, że kiedyś pochwalę się tutaj schodami, ale patrząc na to co jest 'bazą' mam spore wątpliwości. Dlatego przyszłam prosić o wasze rady co z tym fantem zrobić.Tak to wygląda obecnie:

Zdj%25C4%2599cie0091+%25282%2529.jpg

TiJZIepFXKPtmkk_0zLo5cgt5pXu75TSHKN7e5XnUIE=w155-h207-p-no

Bardzo mnie niepokoi ten uskok zaznaczony strzałką-czy to oznacza, że trzeba będzie coś skuwać? Czy może da się poprowadzić tak balustradę żeby wyglądało to przyzwoicie?

Chciałam żeby schody wyglądały tak jak tu:

Z taką balustradą jak tu:

Myślałam jeszcze o zabudowie wnęki pod schodami, tak żeby jak najmniej rzucała się w oczy to na biało coś w ten deseń:

Ewentualnie można zabudować aż tak:

Ogólnie to koszmarne są te schody, a miały być ozdobą salonu, ale trudno muszę z tym jakoś żyć. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł jak to lepiej rozwiązać żeby było miło dla oka to chętnie poczytam.

 

Madia, Słonik na szczęście :) Obyś nie straciła serca do Twoich schodów. Da się z nimi zrobić bardzo dużo.

W tych wysuniętych stopniach pod schodami można ukryć pojemne szuflady. Jednocześnie schody z taką podbudową zyskaj na wyglądzie.

MADIA-STAIRS.jpg

 

Stopnie wysunięte poza obrys wylanych schodów mogą pomóc

trappen1.jpg

I jeszcze dokładam sposoby na ładną zabudowę pod schodami

under stairs cabinet doors complete 3_meet me in philadelphia.jpg

Toronto-08.jpg

wood-stairs-glass-wall.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko,

 

patrząc na załącznik pomyślałam - co za piękna realizacja!!!!!!:D:jawdrop:

Świetna minimalistyczna barierka!!!! Pożyczam!!!:)

 

Wysyłam Ci mailem orginał-inspirację. Tam widać całą barierkę :) Ja Ci podobną rysowałam, bo to także moja ulubiona barierka i „wciskam” ją komu tylko mogę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...