Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mam szybkie pytanie o schody - czy jak będę miał stopnie z noskiem to do szerokoci stopnia we wzorze na wygodne schody (2h+s) =60~65 cm wliczam cały stopień czy bez noska? mam rozrysowane schody na 16 wysokość i 25.5 głębokośc i do tego stopień z noskiem 4.5cm co da 30cm - czyli wg wszystkich poradników schody wygodne.. miejsca mam akurat na tyle że wejdą mi bez problemu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś premiera okrągłych schodów Autorusa, to i ja tu wkleję swoje proste, już ukończone:

 

Konstrukcja z kątowników stalowych, stopnie z litego, olejowanego drewna jesionowego.

 

Robert, schody wyszły piękne. Podczytuję twój dziennik i czekam z niecierpliwością na resztę wnętrz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przed nami montaż schodów, z Panem Darkiem większość dogadana (swoją drogą pozdrawiam :bye:)

Schody na konstrukcji stalowej, policzki wycięte ze stali w formie zetek. Stopnie ażurowe, dąb olejowany)

Schody w mieszkaniu z poddaszem.

Zmieniamy cały układ, musimy wyciąć kawałek stropu (postaram sie zamieścić jakis rysunek)

Zastawiam się nad kolorem stali. W pierwszej chwili myślałam o czerni ale pomieszczenie chcę utrzymać w jasnych kolorach, a ściany przemalować na biało, czerń jest jako akcent. Jako że pokój nie jest duży boje się że czarna konstrukcja będzie zbyt dużą dominantą. Wklejam dla porównania 2 zdjecia z inspiracji.

Margaryt, moja wyobraźnia podpowiada – do naturalnych olejowanych dębowych stopni i jasnych ścian (białych) – policzki CZARNE :yes: Nie było mnie trochę, więc może za późno. Stopnie dałabym nawet olejowane na biało :)

 

 

Odnośnie stopni to planowane są albo płytki, albo jakiś inny materiał. Nawet swego czasu coś mi podpowiadałeś. Następny etap będzie w następnym roku więc czasu trochę jest. Całośc oczywiście będzie jeszcze dopieszczana i to całkiem mocno . Barierki, trudna sprawa. Te idące z antresoli dojdą do zakrętu. Te z drugiej strony po luku.... myślałem aby w ogóle nie dawać. Ale żona jest na nie. Wiec pewnie coś będzie.

Autorus, troszkę mnie Twoje schody zaskoczyły proporcjami grubości policzków do szerokości stopni. Patrzyłam i patrzyłam i... wąsko wyszło :sick: na oko. Coś mi też z zakrętem nie pasuje. Za gwałtownie sie pojawia. Myślałam, że to będzie łagodniejsze wejście w łuk. A tu schody schodzą po ścianie, a potem nagle odbijają od niej. To już po ptakach. Musisz, uważam, bardzo starannie dobrać balustradę, bo będzie klaustrofobicznie. Najlepiej, żeby balustrady nie było, ale to nie możliwe. Poza tym właściwie dobrana balustrada może nieco zamaskować, ten zonk przy ścianie. Wydaje mi się również, że w tym miejscu policzek robi się grubszy niż ten na prostym fragmencie schodów.

Nie kombinuj z kolorami. Uważam, że na zdrowie wyjdzie tym schodom, jeśli będą w całości w jednym kolorze. Balustrada też powinna powtarzać kolor schodów.

 

 

No właśnie to bardzo świadomy wybór. Dlaczego niby "powinny"?

Dla nas właśnie popękane częściowo drewno, naturalnie się starzejące, jest odpowiednie. Kontrastuje z idealnie gładkimi powierzchniami ścian i szyb.

Zachwycałam się już u Ciebie i to od początku, gdy tylko pokazałeś przycięte stopnie :D Widać było, że wyjdzie cudo.

Robercie, może założysz foto dokumentację schodów, żeby przekonać niedowiarków do stopni z jednego kawałka drewna. Ja chciałabym zobaczyć je za rok, za 2 lata, 3... Bardzo mnie ciekawi jak będą się zmieniały.

 

 

czadowo będzie:yes::yes::D

Wojgoc, idź do dziennika Roberta oglądać i podziwiać. Dom w kompletnie innym stylu, ale podejście do materiałów i sposobu ich wykorzystania, to świetna lekcja. Zmienia spojrzenie, przynajmniej moje :yes:

 

 

Wklejam moje dębowe schody. Na zdjęciach dodatkowo widać zagospodarowaną powierzchnię pod schodami.

 

Topola, bardzo ładne skromne i eleganckie schody. Szczególnie podoba mi się barierka, prościutko wykonana i ładnie połączona z policzkiem.

 

Moich schodów jeszcze brak ale pomysły są no i w sumie czas nagli, trzeba wybierać pokaże najpierw inspiracje no i co mi z tych inspiracji wyszło

Patigaj, to inspiracje, a gdzie to co Ci z nich wyszło :confused:

 

 

hyhy :) widzę Robercie, że pokochałeś swoje schody prawie jak ja moje :)

Katu, czy Twoje schody są w całości stalowe ??? Pokaż więcej, proszę:yes:

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katu, czy Twoje schody są w całości stalowe ??? Pokaż więcej, proszę:yes:

 

tak, są całe ze stali węglowej

jestem zachwycona ich surowością :) dwa lata szukałam wykonawcy

część zdjęć robiona w okolicach świąt, więc czasowo wiszą na nich lampki, normalnie nieobecne :)

Edytowane przez katu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...