Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

katu juz kiedyś widzialam twoje schody i jak reszta domu rewelacja :-)mam pytanie na przed ostatnim zdjęciu to jakaś podświetlana grafika? super efekt :-)

 

dziękuję :)

na ostatnim zdjęciu jest lampa, ta okrągła, która na zdjęciu wyżej jest włączona

lampa jest lustrem, za którym ukryta jest okrągła żarówka, kiedy nie świeci, odbija się w niej ( oczywiście pod pewnym kątem ) tapeta ze ściany naprzeciwko, też widoczna na zdjęciu powyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję :)

na ostatnim zdjęciu jest lampa, ta okrągła, która na zdjęciu wyżej jest włączona

lampa jest lustrem, za którym ukryta jest okrągła żarówka, kiedy nie świeci, odbija się w niej ( oczywiście pod pewnym kątem ) tapeta ze ściany naprzeciwko, też widoczna na zdjęciu powyżej

 

super efekt. czy to jest jakas gotowa lampa cxy własny projekt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem do wykonawcy Twoich schodów, ale do ich wykonanie artysty raczej nie potrzeba. Zwykła ślusarska robota. Artyzm to widzę raczej po stronie architektury wnętrz.

 

biorąc pod uwagę fakt, że większość wykonawców proponował mi takie barierki

 

http://tinyurl.com/p9ytq2x

 

swojego wykonawcy będę bronić jak niepodległości :)

a przy projektowaniu wnętrz popełniłam parę błędów, tym bardzie się cieszę, że nie rzucają się w oczy

 

pestka56

 

dziękuję :)

 

ivy17

 

lampa to Itre Optik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym aby na łuku balustrady w ogóle nie było, ale to będzie trudne do przeforsowania. A schody oczywiście będą w jednym kolorze jedynie słusznym czyli białym :)

 

Autorus, troszkę mnie Twoje schody zaskoczyły proporcjami grubości policzków do szerokości stopni. Patrzyłam i patrzyłam i... wąsko wyszło :sick: na oko. Coś mi też z zakrętem nie pasuje. Za gwałtownie sie pojawia. Myślałam, że to będzie łagodniejsze wejście w łuk. A tu schody schodzą po ścianie, a potem nagle odbijają od niej. To już po ptakach. Musisz, uważam, bardzo starannie dobrać balustradę, bo będzie klaustrofobicznie. Najlepiej, żeby balustrady nie było, ale to nie możliwe. Poza tym właściwie dobrana balustrada może nieco zamaskować, ten zonk przy ścianie. Wydaje mi się również, że w tym miejscu policzek robi się grubszy niż ten na prostym fragmencie schodów.

Nie kombinuj z kolorami. Uważam, że na zdrowie wyjdzie tym schodom, jeśli będą w całości w jednym kolorze. Balustrada też powinna powtarzać kolor schodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hyhy :) widzę Robercie, że pokochałeś swoje schody prawie jak ja moje :)

Z pewnością :) Fajne, surowe schody. Obejrzałem galerię - wnętrza konsekwentne, a to bardzo potrafię docenić. No i ta architektoniczna tapeta zestawiona ze schodami świetna. BTW - niezłe zdjęcia! Frapuje mnie awatar, ale nie odnalazłem zdjęć z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachwycałam się już u Ciebie i to od początku, gdy tylko pokazałeś przycięte stopnie :D Widać było, że wyjdzie cudo.

Robercie, może założysz foto dokumentację schodów, żeby przekonać niedowiarków do stopni z jednego kawałka drewna. Ja chciałabym zobaczyć je za rok, za 2 lata, 3... Bardzo mnie ciekawi jak będą się zmieniały.

 

Nie, chyba wątku schodom z coroczną aktualizacją nie założę.

Tym bardziej, że dopuszczałem nawet taką możliwość:

Tylko, że stopnie z jednego kawałka nie będą tylko pękać co jest oczywiście akceptowalne ale również będą się krzywić.

 

Jeśli stopnie popękają czy pokrzywią się na tyle, że nie będą nadawały się do użytku np po roku, dwóch - to trudno, wymienię je pewnie wtedy na klejone i drogie. Ale jeśli wytrzymają z 10 lat, następne będą takie same! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że schody są konstrukcyjnie gotowe już jakiś czas to dopiero teraz trafiłem na ten wątek :) Wrzucam więc nasze schody własnoręcznie wykonane. Ściana i schody - surowy beton i takie zostają. Trepy z wierzchu będą delikatnie zeszlifowane i zalane bezbarwną żywicą.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=231005&d=1387480737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością :) Fajne, surowe schody. Obejrzałem galerię - wnętrza konsekwentne, a to bardzo potrafię docenić. No i ta architektoniczna tapeta zestawiona ze schodami świetna. BTW - niezłe zdjęcia! Frapuje mnie awatar, ale nie odnalazłem zdjęć z zewnątrz.

 

tapeta i schody to był pomysł, który powstał w mojej głowie zanim zdecydowałam się na kupno działki :)

cała reszta ewoluowała w trakcie budowy, niestety nie znalazłam, mimo usilnych poszukiwań nawet tu na forum, specjalisty od betonu przecieranego

usiłowałam zatrudnić też projektanta wnętrz, ale miałam niestety pecha do osób uparcie wmuszających mi karton gipsowe fale na suficie podświetlane ledami i eleganckie meble wenge w ciepłym otoczeniu beżów

wszystkie moje sugestie były uznawane za - zimne, nieprzytulne, chwilowe, nieeleganckie ( jestem w wieku 50 + może to dlatego :)

i tak na stare lata zostałam zostałam zmuszona do wybierania, dopasowywania i decydowania o sprawach, o których nie miałam wcześniej pojęcia

tym bardziej cieszę się, że się podoba :)

zdjęcia lubię robić od zawsze, ale też ciągle się uczę

 

za każde miłe słowo, wszystkim forumowiczom serdecznie dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tapeta i schody to był pomysł, który powstał w mojej głowie zanim zdecydowałam się na kupno działki :)

cała reszta ewoluowała w trakcie budowy, niestety nie znalazłam, mimo usilnych poszukiwań nawet tu na forum, specjalisty od betonu przecieranego

usiłowałam zatrudnić też projektanta wnętrz, ale miałam niestety pecha do osób uparcie wmuszających mi karton gipsowe fale na suficie podświetlane ledami i eleganckie meble wenge w ciepłym otoczeniu beżów

wszystkie moje sugestie były uznawane za - zimne, nieprzytulne, chwilowe, nieeleganckie ( jestem w wieku 50 + może to dlatego :)

i tak na stare lata zostałam zostałam zmuszona do wybierania, dopasowywania i decydowania o sprawach, o których nie miałam wcześniej pojęcia

tym bardziej cieszę się, że się podoba :)

zdjęcia lubię robić od zawsze, ale też ciągle się uczę

 

za każde miłe słowo, wszystkim forumowiczom serdecznie dziękuję :)

 

Katu, widać z wiekiem nabiera się dojrzałości także w sprawach wnętrzarskich. Też to poczułam doszedłszy do owego naprawdę magicznego i całkiem fajnego wieku :wiggle: Najważniejsza jest wiedza, że uczymy się całe życie. Doświadczenie i dystans pomaga dokonywać wyborów. Udało Ci się. Mam nadzieję, że to samo będę mogła powiedzieć za rok, może max 2 lata, gdy wreszcie wszystko skończę u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, stoję przed sporym problemem - z racji tego że schody robimy sami potrzebuję dorady od strony fachowców :) Trepy dębowe - bejca SOPUR w kolorze orzecha + lakier SOPUR PARKIET 2K . Podstopnice białe - i tutaj jest problem - chciałam wziąć wszystkie bejce i lakiery jednego producenta i może z bejcą białą SOPUR by sie udało to jest problem z lakierem, gdyż lakier z SOPURA żółknie - a ja za 5 lat nie chcę mieć żółtych podstopnic tylko nadal białe. Więc potrzebuję dorady od Was. Jakiej bejcy lub farby w kolorze białym użyć na podstopnice i jaki lakier do tego. BARDZO BARDZO proszę o odpowiedzi :)

Ktoś pisał na forum, że pomalował całe schody farbą wodną beckersa i na to lakier ale niestety już nie dopisał jaki lakier. Ktoś znowu pisał, że użył farby dekorala do drewna i metalu - POMOCY :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...