Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Świetne będą. A jaką ty masz podłogę, bo nie kojarzę?

Stopnie wg mnie zawsze, jeśli kolor nie jest radykalnie zmieniany na biały czy czarny, powinny powtarzać kolor podłogi.

Jeśli chodzi o policzki i balustradę zawsze można aranżować kolory na dwa sposoby:

  1. kontrastowo w stosunku do ścian;
  2. monochromatycznie zgodnie z kolorem ścian.

Wtedy na pewno będzie dobrze. Musisz zdecydować co chcesz osiągnąć:

  1. całe schody wydobyte z tła ściany;
  2. stopnie w roli głównej

Na pewno nie robiłabym policzków i balustrady w stali szczotkowanej, czy jakiejś błyszczącej. To określi styl wnętrza mocno w stronę techno.

Ciemny szary, antracyt, czarny i biały :)

 

PS.: możesz na delikatnej stalowej balustradzie dodać wąziutki pochwyt drewniany w kolorze stopni. Mam taką fotkę i bardzo to elegancko wygląda.

 

Pestko z racji tego, że to nieduży pokój w mieszkaniu to boję się dominanty schodów. Podobają mi sie o konstrukcji czarnej ale lepiej będą wygladać mniej rzucające się w oczy. Mam tylko poglądowy rysunek rzutu mieszkania branży wod-kan. Na nim obecne schody. Te nowe chcemy "puścić" po ścianie naprzeciw okna balkonowego. Otworzy mi się pokój na kuchnię a schody będą wygodniejsze. Wklejam też zdjecie podłogi ;)

mieszkanie_wod-kan.jpgdeska.jpg

Edytowane przez margaryt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli póki co budować bez dolnej części schodów, zrobić jedynie żelbetowe nad schowkiem. Dopiero po zakończeniu stanu surowego zabrać się za schody

 

A wcześniej dogadaj się ze specem od schodów. Zrób to zanim zacznie się wylewanie betonowej części. Niech policzy co i jak, żeby potem było łatwo i dobrze zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko z racji tego, że to nieduży pokój w mieszkaniu to boję się dominanty schodów. Podobają mi sie o konstrukcji czarnej ale lepiej będą wygladać mniej rzucające się w oczy. Mam tylko poglądowy rysunek rzutu mieszkania branży wod-kan. Na nim obecne schody. Te nowe chcemy "puścić" po ścianie naprzeciw okna balkonowego. Otworzy mi się pokój na kuchnię a schody będą wygodniejsze. Wklejam też zdjecie podłogi ;)

[ATTACH=CONFIG]250616[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]250625[/ATTACH]

 

Zrobiłabym białą wersję ze stopniami w kolorze podłogi i będzie super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kejt.

Granitowe stopnie i podstopnie, czy też granitowe stopnie, a podstopnie w kolorze ścian – oba pomysły są dobre. Zagra tu balustrada. Przynajmniej ja widzę, że nada styl.

Zastanów się nad prostymi tralkami z kutego żelaza oksydowanego na czarno. Najpiękniejsza byłaby tzw. patyna ogniowa. Dobry kowal ucieszy się mogąc taką wykonać. Poręcz można zostawić też kutą żelazną, albo wykończyć delikatnie okładziną z drewna lub nawet tego samego co na stopniach granitu.

 

Dziękuję pestko, bardzo piękne inspiracje. Podoba mi się zwłaszcza druga i ostatnia. Kute żelazo będzie idealne i raczej bez dodatków, poręcze również z żelaza. Patynę ogniową muszę zobaczyć na żywo, nie mam pojęcia jak to wygląda. Mam nadzieję, że znajdę odpowiedniego specjalistę , kowala artystę z zacięciem do swojej pracy. Serdeczne dzięki :)

 

Wpisałam w google „patyna ogniowa” i wyskoczyło od razu kilka firm kowalskich. Ale poszukaj w swojej okolicy. U mnie na płd od W-wy wiem o kilku kowalach artystycznych.

 

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja metamorfoza

 

było:

[ATTACH=CONFIG]250846[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]250847[/ATTACH]

 

jest:

[ATTACH=CONFIG]250848[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]250849[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]250850[/ATTACH]

 

jeszcze tylko powiesić obrazki i oświetlenie i gotowe :D

mam nadzieję, że zmiana na lepsze.

 

Super wyszło!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...