Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

nie bardzo sie znam na tych rzeczach o ktorych piszesz ale na dole ma napisane

 

Design & Powered by Exist Studio / Yarkwood.pl /

 

tak czy siak z tej stony http://www.e-manta.eu/forum/index.php?sid=8deccde947544b11e50e9f1c1bd9338a

mozna wejsc w galerię

 

http://schody.pl/galeria/schody.html

 

perfectschody akurat dodał zdjecie

 

Projekt owszem zlecił, ktoś go zrobił i podpisał się, ale teraz właściciel strony usiłuje obsługiwać ją sam i to widać - wolno chodzi :( Może też być projekt winien. Nie wiem tego, bo trzeba by troszkę pogrzebać w zapisie. Najczęściej jednak po prostu winne są źle przygotowane zdjęcia.

 

To nie pseudoreklama tylko wpis pozycjonerski ;)

Poza bodajże jedną lub dwoma wizualizacjami to są wszystko realizację tej firmy. Widziałem wiele zdjęć tych realizacji jeszcze na etapie produkcji lub nieukończonej. Zresztą znam właściciela. Ambitny chłopak, ma odwagę podejmować się trudnych realizacji. Ogólnie firma godna polecenia.

Co do administracji stroną to w większości wypadków użytkownicy mają dostęp głównie do dodawania zdjęć, nie wiem skąd pomysł, że sam " zarządza" stroną. No i też nie wiem skąd przeświadczenie, że ta produkcja to taki złoty interes ? ;) To jest wszystko manufaktura i kokosów na tym za wielu w branży nie zrobiło.

 

Per*hod, prace bardzo dobre, to od razu widać, ale ja widzę też czym się inspiruje i... nie zawsze powinien podpisywać, że to jego autorski projekt. No, nie wypada :( Lepiej w sytuacji, gdy na czymś się opierasz napisać „opracowane na podstawie”. Mamy internet i wszystko jest jawne.

 

Widzę, że ma odwagę robić rzeczy trudne. Świetnie. Oby takich więcej.

 

Napisał na e-manta, że sam uzupełnia stronę. Dla mnie to = „zarządza”, bo wpisuje teksty i wstawia zdjęcia. Zdjęcia, żeby strona działała szybko, powinny być odpowiednio zapisane (rozdzielczość, kompresja, wielkość). A tu niestety, widzę, że z tym źle.

Nie potrzeba prowadzić „złotego interesu” i zbijać „kokosów”, żeby zapłacić co miesiąc 200-300 zł za uaktualnienie strony zrobione fachowo. A sprawnie działająca strona ma znaczenie marketingowe. Jeśli potencjalny klient musi czekać aż strona się przewinie, to zniechęca się. To tak jakbyś sobie strzelał z rozmysłem w kolano.

Uogulniając – po co komu strona, jeśli jest niesprawna i zniechęcająca ?

Poza tym „żyj i daj innym żyć” :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

BOMBA !

No, i co ja mam powiedzieć :(

To akurat schody wg mojego pomysłu. Schody są u Szocik. Z tego co wiem wykonał je lokalny stolarz. Na dodatek 2 rzeczy zmodyfikował względem projektu - pręty są za grube i została zrobiona inna balustrada. Co też identyfikuje te schody dodatkowo.

 

Tak dokładnie, to ja tej strony Yarkwooda nie przeglądałam. Wkurzyła mnie zbyt wolnym przewijaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ten lokalny stolarz to właśnie Yarkwood? I projekt raczej nie jest niczym odkrywczym, widziałem już parę takich wykonań.

Jak strona jest dobrze zrobiona to edycja wpisów i dodawanie zdjęć nie stanowi problemów dla przeciętnego użytkownika. Jedynie zdjęcia muszą mieć odpowiedni format. Nie bardzo widzę sens zlecenia każdorazowo czegoś tak prostego zewnętrznej firmie, to zupełnie niepotrzebne jeśli stosuje się zalecenia.

Druga sprawa to jakoś nie bardzo rozumiem tego podejścia do znaczenia " projektu" i jego twórcy. 99% nowych realizacji które się pojawiają w jakiejś formie już istnieją. Nie zawsze w takiej samej ale często są po prostu adaptacją innych wykonań i projektów. Często jest ich tak dużo lub są tak powszechne, że nie sposób wywnioskować kto jest ich twórcą. Tak więc zupełnie nie rozumiem tego " czyj to jest projekt".

Sam pamiętam, że wkleiłem zdjęcie tych schodów podwieszanych pod strop i zaraz był komentarz " to nie twój projekt". Ale jakoś nie pamiętam, żebym gdziekolwiek wcześniej pisał, że jestem twórcą koncepcji takich schodów. I szczerze mówiąc nawet nie byłbym w stanie napisać kto to wymyślił. Zresztą ten co zrobił pierwszy taki projekt też pewnie widział coś zbliżonego wcześniej itd itd. Ja osobiście nie podpisuje żadnych zdjęć - Projekt Perfect, ale też nie widzę niczego dziwnego w takim podpisie przy swoich realizacjach. Bo jakby nie patrzeć wykonawca robił taki projekt na podstawie ustaleń z klientem, powszechnie istniejących koncepcji, realizacji itd.

Dodam jeszcze, że modyfikacje projektów często są podyktowane:

a.) względami technicznymi

b.) zmianami wprowadzonymi na żądanie samego klienta

Edytowane przez Per*hod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Per*hod, to bardzo mało delikatna sprawa. Prawo autorskie wyraźnie określa warunki, a Yarkwood równie wyraźnie podpisuje zdjęcia u siebie na stronie jako własne projekty, vide schody Szocik.

 

STAIRS-szocikowe_ze-strony-Yarkwood.jpgSTAIRS-szocikowe_ze-strony-Yarkwood-PODPIS.jpg

 

Być może jest wykonawcą i jeśli jest, to wykonał na pewno projekt techniczny. Ale to ma się nijak do prawa autorskiego jeśli chodzi o pomysł. Własność intelektualna jest nie Yarkwoodowa. Nie ma prawa podpisywać się jako projektant.

 

Mnie akurat w tym przypadku to nie przeszkadza, jako pomysłodawczyni. Tym bardziej, że jak powiedziałeś schodów podobnych do siebie jest cala masa. Z drugiej strony każde schody to indywidualny pomysł. Ile budynków, tyle jest różnych schodów.

W dziedzinie praw autorskich znane i używane jest „projekt na podstawie...” albo nawet (co ostatnio zaczęło brzmieć śmiesznie) „inspirowane”. Jak zwał tak zwał, przyzwoitość i szacunek do siebie samego nakazuje podawać w tym względzie (i wielu innych) prawdziwe informacje. Choćby po to nie zostać nazwanym „złodziejem”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tutaj można by dyskutować co miał na myśli pisząc słowo " projekt". Może zawsze powiedzieć, że chodziło p projekt techniczny, który z pewnością wykonał. Szczerze mówiąc myślę, że nawet specjalnie się nad tym nie zastanawiał, to po prostu jakiś szablon i każde zdjęcie jest tak opisane.

Swoją drogą czasami też dochodzi do absurdów w kwestii spraw autorskich. Parę lat temu dostałem pismo od firmy schodowej "M.." z żądaniem zapłaty 100 tys zł na cele społeczne jako zadośćuczynienie za szkody spowodowane używaniem przeze mnie słowa " zeta" w stosunku do schodów dywanowych ;) Okazało się, że zostało ono wcześniej zastrzeżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh, ale czy to zupełnie autorski projekt? Czy nie ma innych takich schodów już zrealizowanych ? ;)

 

Każdy projekt schodów uważam za autorski o tyle, że warunki i masa innych rzeczy powodują – sam o tym najlepiej wiesz – że każde schody projektuje się indywidualnie. Oczywiście nie te gotowce do składania samodzielnego ;)

 

Te konkretnie zaproponowalam ja i mogę to udowodnić. Sam możesz sprawdzić zaglądając do wątku Szocik, a ja mam też korespondencję mailową.

Mam świadomość, że prawdopodobnie jest wiele podobnych schodów. Mam też świadomość i Ty jako twórca-budowniczy schodów o dobrej marce także, że każdą pracę i każdy projekt da się rozpoznać i zaklasyfikować.

 

Skoro znasz właściciela firmy, może daj mu znać o toczącej się tu dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie weszlam na strone ktora podaliscie wyzej i zobaczylam takie http://yarkwood.pl/galeria.php?cpID=61&cID=60

potrzebuje tekie schodki z pokoju corki na strych. Typowo strychowych nie chce szykam cos takiego, znalazlam systemowe za ok 2 tys I teraz moje pytanie brzmi czy zamowie u stlarza schody tansze niz 2 tys czy dac sobie spokuj i zrobic systemowe

mar.jpg

Edytowane przez ANKAg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tematu i Yarkwooda, na mam na tapecie pewną firmę z Radomia, która podszywa się pod nasze realizacje. Pewnie bym do tego nie doszedł gdyby nie informacja od klientów. Jakoś to trzeba ukrócić...

 

Co jak co, ale ta realizacja jest na pewno moja ;)

 

[ATTACH=CONFIG]252431[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]252432[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]252433[/ATTACH]

 

Kaiser, czyli w tym przypadku skradziono ewidentnie Twoje zdjęcia. To jest powszechne i masę fotografów ma te problemy. Możesz uzyskać nakaz usunięcia fotek ze strony. Jeśli chodzi o resztę, to sprawa jest długotrwała i pociągnie koszty za sobą.

 

Zdjęcia można oznakować w sposób widoczny lub czymś co przypomina znak wodny. Mają takie możliwości wszystkie programy do obsługi graficznej lub fotograficznej. To skuteczna ochrona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś miał podobną klatkę ? ;)

Kaiser, ja znajdywałem na stronach www całe teksty wklejone ze swojej strony. Niedawno architekt przysłał mi folder firmy, która zamieściła sobie w nim moje zdjęcie

Możesz walczyć z wiatrakami.......

[ATTACH=CONFIG]252434[/ATTACH]

 

Jak nie będziesz z tymi wiatrakami walczył, to może się okazać, że ktoś inny zganiać będzie i splendor wykonawczy i klientów.

Na dodatek jeszcze spie..szy coś i zostanie to „zapisane” na Twój rachunek.

 

Nie bądż taki delikatny.

 

Ja może jestem zbyt cięta na takie rzeczy, bo od 3 lat walczę z pewnym muzeum, które zamówiło u mnie projekt nowego logo. Po czy nie zapłaciwszy za niego, wykorzystuje. Teraz już chciałabym uzyskać jedynie zakaz wykorzystywania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaiser, czyli w tym przypadku skradziono ewidentnie Twoje zdjęcia. To jest powszechne i masę fotografów ma te problemy. Możesz uzyskać nakaz usunięcia fotek ze strony. Jeśli chodzi o resztę, to sprawa jest długotrwała i pociągnie koszty za sobą.

 

Zdjęcia można oznakować w sposób widoczny lub czymś co przypomina znak wodny. Mają takie możliwości wszystkie programy do obsługi graficznej lub fotograficznej. To skuteczna ochrona.

 

Poprawialiśmy po tym gościu całą klatkę schodową, klient znalazł kilka podobnych sytuacji u innych osób i sprawa jest kierowana do prokuratury jako pozew zbiorowy, więc korzystając z okazji dorzucę swoje trzy grosze

 

Perfect - niezłe "szkody" musiałeś wyrządzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...