Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No wlasnie poczatkowo myslalam o montazu bocznym ale szkoda mi efektu czystej formy profilu zet. Nie wiem czy sie jasno wyrazilam :-) Stal bedzie cienka i montaz barierki jak na inspiracji niemozliwy, trzeba byloby robic jakies dodatkowe laczenia.

Mam nadzieje ze te prety beda dobrej jakosci w naturalnym kolorze :-)

Moze podeslecie namiary na jakies sklady ze stala?

 

A co to jest dla ciebie naturalny kolor stali? W sensie, że mają być surowe a nie lakierowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wczorajszego montażu u Pani Iwony,

wpadłem do sąsiadki pstryknąć parę fotek:)

Schody montowane miesiąc temu

 

[ATTACH=CONFIG]255324[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]255325[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]255326[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]255327[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]255328[/ATTACH]

Schody piękne nie da sie ukryć ale balustradą...pręty pręty wszędzie pręty.Nie podoba mi sie ale rozumiem ze rzecz gustu.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj schody Tatarak. Ona już budowę skończyła i w dzienniku jest podsumowanie. Są tez fotki schodów i wcześniej cała historia, od pomysłu po wykonanie.

 

Podzielmy sobie problem na części:

  1. kolory i materiał
  2. forma, kształt schodów
  3. ściany przy schodach
  4. oświetlenie

1. i 2. w dużym stopniu zależą od siebie, ale nie aż tak bardzo, żeby nie można było puścić wodzy wyobraźni.

Hamulcem może być ilość pieniędzy, które możesz wydać na schody.

 

Miejsce jest ograniczone i pohulać się raczej nie da. Tym niemniej można zrobić schody oryginalne w formie.

 

Kolor, to u Ciebie mały kłopot, bo do bielonego dębu pasuje każda barwa. Ograniczeniem jest tylko gdybyś chciała schody drewniane. Wtedy nie ma wyjścia, albo robisz je z tego samego materiału co podłoga, albo nuszą być zdecydowanie dużo ciemniejsze. Im ciemniejsze tym lepiej.

Powinnaś od razu rozważyć sprawę ścian przy schodach. Będą mieć znaczenie dla wyboru koloru schodów.

 

Kształt. W wielu przypadkach może on być niemal identyczny niezależnie od materiału użytego do konstrukcji.

[ATTACH=CONFIG]242584[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]242586[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]242585[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]242587[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]242588[/ATTACH]

Na 2 pierwszych schody schodzą na dole spiralnie. Pozostałe są ze spocznikiem, jednak równie dobrze mogą takie ja te pierwsze.

 

 

 

Pestko dziekuje bardzo i jednoczesnie przepraszam za brak odpowiedzi przez tak dlugi czas, ale w domu małe dziecko umila mi wiekszosc czasu :)

Jestem pod wrazeniem profesjonelnego podejscia do odpowiedzi na mojego posta i obserwujac watek poczucia smaku. Podziwiam, tym bardziej, ze my z mezem umysly scisle i zmyslu artystycznego ani za grosz ;/

 

Ehhh zaczynam sie bac tej mojej bielonej podlogi, ale coz deski juz kupione.

Moze powiem jak ja po Twoich inspiracjach to widze :) schody chcialabym takie schodzace sie na dole spiralnie. Policzki malowane na czarno metalowe proste z prosta barierka od miejsca gdzie znie ma ma juz "zakretu", cos takiego mam na mysli jak na 4tym zdejciu tylko ze czarne

http://www.aviadbarness.com/by-leaves-we-live-2/

 

Stopnie drewniane no i wlasnie, czy na pewno drewniane? uda nam sie jakos w miare zgrac kolor deski trojwarstwowej z debem stopni?

 

Jesli chodzi o to co bedzie na scianie to na poczatek niskobudzetowo, czyli farba pewnie biala.

Napisz prosze dobrze kombinuje?

 

Ogolnie jestem pod mega wrazeniem schodow Roberta Skitka, ehhhh super sa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...