Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przy okazji wczorajszego montażu u Pani Iwony,

wpadłem do sąsiadki pstryknąć parę fotek:)

Schody montowane miesiąc temu

 

[ATTACH=CONFIG]255324[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]255325[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]255326[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]255327[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]255328[/ATTACH]

 

Witam,

schody jak dla mnie super !!! wszystko mi się podoba.... stopnie , barierka, pręty i brak listewek wykończeniowych. Mistrzostwo !!! Takie chce mieć !!

Czy mogłabym prosic o przybliżony koszt? i jeszcze z czego są zrobione podstopnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lasek napisał, że wstawiamy z Piu same schody dla bogatych :) To proszę te są całkiem zwyczajne, a jednak niezwyczajne

Tak,niezwyczajne,bo to wizki

Schody jak schody i zapewniam Cię,że w realu będą wyglądać całkiem przeciętnie

Wiem co mówię,bo widuję to na co dzień,a nie tylko na zdjęciach

Dobrze zrobione zdjęcie,to 90% sukcesu,niestety natura może sprowadzić sporo oglądaczy na ziemię

Dlatego sceptycznie podchodzę do wklejanych przez Was inspiracji i zdjęć znalezionych w necie

Wszystko wygląda perfect,ale zdecydowana większość,zobaczywszy to na żywo,nie chciała by mieć takich schodów w swoim domu

Zdecydowana większość,to nie znaczy że wszyscy i może kilku procentom potencjalnych klientów,takie aranżacje przypadną do gustu

 

Witam,

schody jak dla mnie super !!! wszystko mi się podoba.... stopnie , barierka, pręty i brak listewek wykończeniowych. Mistrzostwo !!! Takie chce mieć !!

Czy mogłabym prosic o przybliżony koszt? i jeszcze z czego są zrobione podstopnie?

 

A tu widzę inwestora,z tych pozostałych dziewięćdziesięciu kilku procent,

Schody ponadczasowe(żadne mody im nie groźne)

i w realu wyglądają naprawdę przepięknie

Te rurki nie każdemu się podobają,ale są tanie i wg mnie ładne

Schody to praktycznie ostatni element/produkt wykończenia domu (pominąwszy meble)

i sporo inwestorów naprawdę bierze to pod uwagę,mając na uwagę swój portfel

Jak ktoś zaczyna budowę,to góry by przenosił,ale pod koniec budowy,nawet jedna cegiełka może być ciężarem

Dlatego nie wszystkich stać na schody za 30k-50k

Wybierają wiec mniejsze,choć nie gorsze "zło"

Ja ich doskonale rozumiem i świadczę usługi dla takich właśnie inwestorów

Możecie myśleć co chcecie,ale takie są realia

Wiem,że przy inwestycji kilkuset tysięcy złotych na budowę domu,

zastąpienie balustrady szklanej,balustradą z takich rurek,to oszczędność kilku tysięcy złotych,

więc jest to jakiś promil,ale naprawdę dużo ludzi bierze to pod uwagę

i ja ich doskonale rozumiem

Nie każdemu podoba się szkło,bo pachnie galerią handlową

i nie wszędzie jak było to powiedziane,to szkło pasuje

A jeśli nie szkło to co,kute?,drewniane?,nie wszyscy to lubią

Pozostają więc rurki

No,ale jeśli mamy roprawiać tu tylko o schodach dla bogaczy,to przepraszam,nie moja działka

leszczu791 proszę o kontakt na PW,żeby tu nie roztrząsać,

to odniosę się do szczegółów realizacji i kwestii finansowych

To tak dla podania pomocnej dłoni,bo realizacja w Lęborku z mojej strony nie wchodzi w rachubę

A tu jeszcze parę fotek w podobnym stylu

które już wklejałem,a może jeszcze nie widziała;)

IMG_0855.jpgIMG_0861.jpgIMG_0864.jpgIMG_0872.jpgIMG_0877.jpg

 

Czym połączyć drewno na schodach betonowych okładanych drewnem z panelami na poddaszu? Całość zlicowana wysokością. Czy stosujecie lub macie zastosowany korek w płynie, jakieś specjalne listwy, czy inne sposoby?

Na powyższych zdjęciach,masz połączenie paneli z opaską schodów

Bez listwy maskującej,bez wystającego noska

O wszelkich korkach na łączeniu z podłogą pływającą zapomnij

Edytowane przez LasekD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,niezwyczajne,bo to wizki

Schody jak schody i zapewniam Cię,że w realu będą wyglądać całkiem przeciętnie

Wiem co mówię,bo widuję to na co dzień,a nie tylko na zdjęciach

Dobrze zrobione zdjęcie,to 90% sukcesu,niestety natura może sprowadzić sporo oglądaczy na ziemię

Dlatego sceptycznie podchodzę do wklejanych przez Was inspiracji i zdjęć znalezionych w necie

Wszystko wygląda perfect,ale zdecydowana większość,zobaczywszy to na żywo,nie chciała by mieć takich schodów w swoim domu

Zdecydowana większość,to nie znaczy że wszyscy i może kilku procentom potencjalnych klientów,takie aranżacje przypadną do gustu

 

 

 

A tu widzę inwestora,z tych pozostałych dziewięćdziesięciu kilku procent,

Schody ponadczasowe(żadne mody im nie groźne)

i w realu wyglądają naprawdę przepięknie

Te rurki nie każdemu się podobają,ale są tanie i wg mnie ładne

Schody to praktycznie ostatni element/produkt wykończenia domu (pominąwszy meble)

i sporo inwestorów naprawdę bierze to pod uwagę,mając na uwagę swój portfel

Jak ktoś zaczyna budowę,to góry by przenosił,ale pod koniec budowy,nawet jedna cegiełka może być ciężarem

Dlatego nie wszystkich stać na schody za 30k-50k

Wybierają wiec mniejsze,choć nie gorsze "zło"

Ja ich doskonale rozumiem i świadczę usługi dla takich właśnie inwestorów

Możecie myśleć co chcecie,ale takie są realia

Wiem,że przy inwestycji kilkuset tysięcy złotych na budowę domu,

zastąpienie balustrady szklanej,balustradą z takich rurek,to oszczędność kilku tysięcy złotych,

więc jest to jakiś promil,ale naprawdę dużo ludzi bierze to pod uwagę

i ja ich doskonale rozumiem

Nie każdemu podoba się szkło,bo pachnie galerią handlową

i nie wszędzie jak było to powiedziane,to szkło pasuje

A jeśli nie szkło to co,kute?,drewniane?,nie wszyscy to lubią

Pozostają więc rurki

 

Eh, Lasek, ja potrafię odróżnić renderingi od fotografii z realu :) Staram się nie wstawiać czegoś co istnieje jedynie w wyobraźni projektanta.

Te z mojego ostatniego postu pochodzą z domów istniejących. Oczywiście są to fotografie czyszczone, a wnętrza specjalnie aranżowane, czyli pozbawione większości przedmiotów. Czasem domy są wystawione od dawna na sprzedaż i to też może być powodem braku realistycznych śladów zamieszkania.

 

Maison MPB to dom we Fryburgu w Alpach Szwajcarskich zaprojektowany przez Vevey-based Ralph Germann Architectes. Ukończono go w 2012 r. To drugie zdjęcie wcześniej pokazanych schodów.

STAIRS-Maison-MPB-06.jpg

Nie są wymyślne. To co stanowi o ich inności to światło umieszczone w podcięciach pod podstopniami.

STAIRS-Maison-MPB-07.jpg

Ach (!) i oczywiście niebanalny pochwyt zainstalowany we wnęce w ścianie :)

 

Robisz podobnych schodów dużo. Czemu np. nie sięgnąć do tak prostego pomysłu z oświetleniem jak tutaj?

Czy to naprawdę wygeneruje takie koszty, że zasługuje na opinię, że to dla bogaczy?

Czy Ci z mniejszą kasą nie mogą mieć takich stopni?

A może oni nie wiedzą, że mogą mieć, bo im się takich nie proponuje?

 

 

Drugie schody na 3 fotkach też nie są renderingami. Tu http://www.homedsgn.com/2014/04/24/reform-for-tobias-and-reme-by-pablo-munoz-paya-arquitectos/ można zobaczyć resztę zdjęć i przekonać się o ich autentyczności.

STAIRS-Reform-for-Tobias-and-Reme-15.jpgSTAIRS-Reform-for-Tobias-and-Reme-14.jpgSTAIRS-Reform-for-Tobias-and-Reme-16.jpg

Czy te schody są jakieś szczególne w zamyśle?

Nie!

Nazwyczajniej zaprzegnięto wyobraźnię do pracy i starannie przemyślano całość i oto piękny efekt.

 

Schody to nie tylko stopnie, ale też ściany, podłogi i to co nad głową oraz światło. Gdy całość się ładnie skomponuje, najtańsze mają szansę powalić patrzącego na kolana.

 

 

Wklejamy z Piu te fotki licząc na zapłodnienie wyobraźni i inwestorów, i wykonawców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pestko skoro twierdzisz że to prawdziwe fotografie,to Ci wierzę:yes:

W końcu to Ty jesteś fachowcem w tej dziedzinie,a nie ja

Wg mnie wyglądają jak renderingi i dlatego tak napisałem

Chciałem tylko zaznaczyć,że te zdjęcia są wypicowane do takich granic

że wszystko widoczne na nich jest przecudne,

a nie zawsze w realu tak jest

Niektóre z tych schodów,na foto prosto z aparatu,prezentowałyby się zupełnie przeciętnie

I nie miałem tutaj na myśli jakiegoś konkretnego zdjęcia

Może w poprzednim poście tak to ująłem,ale chodziło mi o szerszy aspekt

Siedzisz w tej branży to doskonale wiesz,że nawet z gniota,na zdjęciu można zrobić cud natury;)

Fajnie że wrzucacie te zdjęcia,bo ja też coś tam podpatruję

Jest bardzo dużo rozwiązań z których można się uczyć:)

Tylko że na tych zdjęciach wygląda to wszystko tak sztucznie,że aż nierealnie

Potem inwestor będzie miał pretensje,bo na zdjęciu był cud natury,a ja zrobiłem mu gniota;)

I to właśnie miałem na myśli:yes:

Edytowane przez LasekD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Pana Darka - nad sesją wnętrzarską pracuje ogromny sztab ludzi, dekoratorów, oświetleniowców, marketingowców, no i najlepsi fotografowie - często wnętrza w rzeczywistości nie wyglądają aż TAK fenomenalnie, jak na zdjęciach, nie tak spektakularnie, oszałamiająco, porywająco, tylko....skromniej i przeciętniej......

 

Oczywiście rozumiem PESTKĘ i PIU, by dążyć do piękna i szukać wyjątkowych, oryginalnych wzorów & inspiracji i jeśli tylko to możliwe, by je realizować. Czasem jeden wyróżniający się element w domu niesamowicie zmienia wnętrza i nadaje im charakteru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sharlotko i Lasek, właśnie o to chodzi, żeby mieć z czego podpatrywać, znajdować szczegóły, które można wykorzystać.

 

Fotografia nawet bez obróbki zawsze wygląda lepiej niż to, co widzi się w naturze. Taką właściwość ma nasz wzrok, że wychwytuje drobiazgi, których nie pokaże zdjęcie. Nie pokaże nawet bez „wylizania” komputerowego.

 

W archeologii i konserwacji stosuje się potrójną dokumentację:

  1. zdjęcia tego samego miejsca czy przedmiotu zawsze wykonuje się z kilku różnych ujęć i wykorzystując światło naturalne oraz sztuczne padające pod różnymi kątami;
  2. rysunek w skali, bardzo szczegółowy, bo oko widzi to czego nie uchwyci nawet fotografia makro;
  3. opis tekstowy.

Dopiero taka dokumentacja gwarantuje wystarczającą dokładność.

 

Jak napisałaś, Sharlotko, sesja zdjęciowa może prawie wszystko, a skoro dodamy do tego możliwości obróbki komputerowej, to otrzymamy cud.

Można na te cuda patrzeć i czerpać z nich pomysły. To jest ich wartość.

 

Lasek, nie ma się co bać pokazywać klientowi pomysłów, chociaż oczywiście trzeba go uprzedzić, że projekt w realu zawsze może wyglądać nieco inaczej. Jeśli Ty masz odwagę i chęci próbować czegoś niestandardowego, to z pewnością znajdą się tacy inwestorzy, którzy to docenią i skorzystają z Twojej gotowości podejmowania się wykonania nowych pomysłów.

 

Jeśli chodzi o wizualizacje, renderingi 3D, są tacy genialni artyści, geniusze, pasjonaci posiadający znakomity warsztat w znaczeniu umiejętności, na dodatek wspomagane programami, którzy potrafią wykonać zaskakujące prace. Potrzeba do tego również potężnego, szybko działającego sprzętu.

Gwiazdą w tej dziedzinie jest Bertrant Benoit. Uwielbiam zaglądać na jego stronę http://bertrand-benoit.com/blog/category/general-news/

STAIRS-Bertrand Benoit-Basset-rendering.jpg

Ten obrazek wykonał jako jeden z wielu, by odtworzyć paryski architektoniczny klejnocik – Maison de Verre, „szklany dom” wybudowany w latach 30. ubiegłego wieku. Bertrand używał do wykonania tych wizualizacji co najmniej 5 programów (przynajmniej ja wiem o tylu) tworząc faktury, światło, kolor, konstrukcje i rendering całości.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Przymierzam się do wykonania schodów metalowych - założenie jest z grubsza takie jak na wizualizacjach z linku (fot 7 i 8 )

 

http://www.projektyzwizja.pl/projekty-domow/z-widokiem-2

 

z tym, że u mnie schody będą proste, bez spoczników zabiegów itd.

 

Pytanie brzmi z czego można wykonać elementy nośne - trudno dostać profil o przekroju 180 - 200 x30-40 mm. Blachy takiej grubości też raczej nie dostanę. Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz policzki grubości 40mm,to zrób drewniane i pomaluj na żądany kolor

Nie widzę sensu szukać tu czegoś stalowego,bo te drewniane będą wyglądać identycznie

Stalowe robi się i owszem,ale jak policzek ma 10mm grubości

Wtedy z drewna byłby za słaby konstrukcyjnie

Jak Ci się podobają 10mm,to zrób z blachy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lasek - spec, który miałby te schody wykonać mówi, że blacha 1 cm może się giąć i bezpiecniejszy byłby profil. Co sądzisz? Wolałbym zdecydowanie metal, balustrada też metalowa. Są blachy grubsze? np. 15 - 20 mm?

 

Blacha 10mm będzie w zupełności wystarczająca

Robiłem takie schody gdzie policzki miały 6m długości i o żadnym wyginaniu nie ma mowy

Zmień speca;)

SDC11236.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi z czego można wykonać elementy nośne - trudno dostać profil o przekroju 180 - 200 x30-40 mm. Blachy takiej grubości też raczej nie dostanę. Pomożecie?

 

- elementy konstrukcyjne: blacha stalowa 10 mm, malowana proszkowo ze strukturą, RAL 9016

takie elementy zamawiasz wg dostarczonego projektu DXF, są one wycinana laserem na centrum numerycznym.

 

- stopnie grubości 40 mm

 

- to samo się tyczy balustrady, jest wykonywana w taki sam sposób, oczywiście balustradę można wykonać ręcznie u ślusarza, ale już tej jakości nie uzyskasz.

 

- w tych schodach jest jedno małe, od spodu widać elementy podporowe stopni i mocowanie stopnia, w zależności od gustu jednym to się podoba innym przeszkadza, można te elementy ukryć, ale to już jest bardziej pracochłonne

 

znacznie tańszym rozwiązaniem jest podpowiedź LasekD, wykonać elementy z drewna

 

(choć urok tych schodów stanowi właśnie 10 mm grubość policzka)

 

 

ps. spec, który miałby te schody wykonać mówi, że blacha 1 cm może się giąć i bezpiecniejszy byłby profil

 

najwyraźniej spec nie ma pojęcia o czym mówi...

 

pozdrawiam

Edytowane przez Yarkwood Schody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie o stopnie schodowe - konstrukcja metalowa zespawana, teraz przydałoby się mieć coś do zakończenia budowy - i stąd pytanie - czy jeśli docelowe trepy mają mieć wysokość 4 cm i długość 32cm to opłaca się teraz np. zrobić lekko mniejsze np.wysokość 2 cm x 30cm a jak skończone będą prace ciężkie typu zabudowa czy da się np. dokleić czy dokręcić na to druga warstwę która będzie widoczna ? wydaje mi się że nie bo pracować będzie każda powierzchnia osobno i trzeba by kleić po całości a to już problem może być.. z drugiej strony to 50 % oszczędności na drogim materiale (albo wybór - sosona / dąb) ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie o stopnie schodowe - konstrukcja metalowa zespawana, teraz przydałoby się mieć coś do zakończenia budowy - i stąd pytanie - czy jeśli docelowe trepy mają mieć wysokość 4 cm i długość 32cm to opłaca się teraz np. zrobić lekko mniejsze np.wysokość 2 cm x 30cm a jak skończone będą prace ciężkie typu zabudowa czy da się np. dokleić czy dokręcić na to druga warstwę która będzie widoczna ? wydaje mi się że nie bo pracować będzie każda powierzchnia osobno i trzeba by kleić po całości a to już problem może być.. z drugiej strony to 50 % oszczędności na drogim materiale (albo wybór - sosona / dąb) ..

 

No nie o takich rzeczach to nawet nie myśl. Połóż w tej chwili na to i przykręć dechy albo jakiś rodzaj płyty z listwami jako wzmocnienie.

Wielu wykonawców oferuje tzw stopnie budowlane - przykręca na czas budowy a później demontuje i przykręca docelowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...