Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A co, Wojgoc, nie podoba Ci się. :)

Jest świetne to zestawienie. Ta sama wykładzina w pokoju obok schodów i w korytarzu. Wyszło bardzo elegancko, choć schody wg naszych polskich standardów „po taniości”.

Nie widzę powodu, czemu by tak nie mogły buć schody wykończone, jeśli starannie i dobrej jakości materiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, właśnie, wcale czasem nie tak bardzo po taniości, jakby się wydawało :)

 

Bardzo lubię takie schody, przez pewien czas użytkowałam i byliśmy bardzo zadowoleni. Ładnie tłumią dźwięk, inna rzecz, że gorzej się je czyściło niż takie z płytek czy dech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STAIRS-Russet-Residence-by-Splyce-Design-12.jpg

pestka,z czego ta balustrada

Domniemam że ze szkła

Wiesz jak będzie zachowywała się taka balustrada szklana o długości 6m mocowana tylko po końcach?

Ach,nie chcę nawet o tym myśleć

Z resztą nie wiem,czy produkują tafle o takiej długości

Wykonawca takiego babola,na pewno nie weźmie na swoje barki,

a i na odpowiedzialność inwestora,

należałoby sie 100x zastanowić

Na papierze.......przepraszam na monitorze,wszystko wygląda cud malina

Poprosimy o inspiracje bardziej realistyczne;)

Edytowane przez LasekD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lasek, to wcale nie jest nierealistyczne :no: Zdjęcia (Ivan Hunter) pochodzą z ukończonej w 2013 roku rezydencji w Vancouver (Kanada, Russet Residence, projekt Splyce Design).

 

Też tak myślę, Per*hod :yes:

Dolna szkło, ale u góry może być blacha, ale może być coś malowanego jak sklejka, albo nawet płyta pcv. Prawdopodobnie balustrada, a raczej pochwyt jest ze stali o przekroju L. Na jednym ze zdjęć widać nawet mocowanie śrubami od wewnętrznej strony.

 

Myślę, że pomysł jest fajny, gdy ktoś - jak Robert Skitek - chce mieć lekką niezabudowaną balustradę-pochwyt, ale ma małe dzieci i musi mieć tymczasowe wypełnienie pod pochwytem. Gdy dzieci podrosną, wypełnienie można zdemontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LasekD,

chwała dziewczynom za to, że wklejają tu te REALIZACJE. Oczywiście, że są to zdjęcia odpowiednio zakomponowane, a także podczyszczone i odpowiednio obrobione w programach graficznych. Bo są to zdjęcia przygotowane do prezentacji. Ty wolisz się chwalić zdjęciami amatorskimi? Twój wybór. Ale nie opowiadaj proszę, że te wklejane przez Pestkę i Piu schody nie są dla ludzi, albo nie na nasze warunki (estetyczne, ekonomiczne itd.)

Kilka lat temu jeszcze mówiłbyś tak o schodach dywanowych czy chowanych ościeżnicach. Dziś nie są już niczym wyjątkowym.

Ja więc proszę o inspiracje jeszcze bardziej inspirujące! :) I jak najbardziej realistyczne, choć czasem na początku trudne do wyobrażenia nawet przez wykonawcę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Gotowy pomysł na schody.

Może nie bardziej inspirujące, ale za to ładnie i starannie skomponowane z całością klatki schodowej. Nic oryginalnego, żadne fajerwerki, ale przyciągają uwagę :D

 

Balustrada też godna polecenia i wcale nie musi mieć wypełnienia ze szkła. Mogą być linki, albo pręty z czarnej lub malowanej na biało stali.

 

STAIRS-Casa Con Dos Caras by Alejandro Beautell_canary-02a.jpgSTAIRS-Casa Con Dos Caras by Alejandro Beautell_canary-11.jpgSTAIRS-Casa Con Dos Caras by Alejandro Beautell_canary-12.jpgSTAIRS-Casa Con Dos Caras by Alejandro Beautell_canary-14.jpgSTAIRS-Casa Con Dos Caras by Alejandro Beautell_canary-13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konstrukcja zrobiona:

 

http://imageshack.com/scaled/medium/844/whe11.jpg

 

tymczasowe stopnie z desek:

 

http://imageshack.com/scaled/medium/836/9oeo.jpg

 

http://imageshack.com/scaled/medium/842/ovax7.jpg

 

http://imageshack.com/scaled/medium/835/xnvp.jpg

 

ma ktoś pomysł jak dalej to obłożyć? czy robić balustradę czy poręcz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Podbiję trochę topic,bo poleciał za bardzo na dół;)

Parę fotek roboczych z ubiegłego tygodnia

Jak inwestorka dokończy wszystko,to pewnie wrzuci lepsze:)

[ATTACH=CONFIG]263529[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]263530[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]263531[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]263532[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]263533[/ATTACH]

Witam.

Mam pytanie.

które schody będą droższe takie jak pokazałes na metalowym policzku

czy na drewnianym malowanym na biało jak na wizualizacji bądz fotce?

http://images53.fotosik.pl/381/0d62bc7c0b3be0ae.jpg

 

pytanie 2 czy jest technologia która pozwala zrezygnowac z zaslepek na policzku bo na foto widać chyba zaslepki.

pytanie 3 czy jest opcja aby w policzek drewniany wstawić szkło jako balustradę czyli wykonać jakis frez ?

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...