Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nieźle zakręcone:yes::D

A no zakręcone,bo mało miejsca,jak to w mieszkaniu dwupoziomowym

Ładnie wyszło :yes:

W rzeczywistości jeszcze ładniej:)tylko inwestorka trochę płacze,

bo surowa stal (pręty w balustradzie),potraktowana lakierem bezbarwnym,

a wygląda jak malowana czarną farbą

Zapewne chodziło jej o inny efekt

 

Witam.

Mam pytanie.

które schody będą droższe takie jak pokazałes na metalowym policzku

czy na drewnianym malowanym na biało jak na wizualizacji bądz fotce?

pytanie 2 czy jest technologia która pozwala zrezygnowac z zaslepek na policzku bo na foto widać chyba zaslepki.

pytanie 3 czy jest opcja aby w policzek drewniany wstawić szkło jako balustradę czyli wykonać jakis frez ?

 

ad1.cena podobna

ad2.można zrezygnować z zaślepek z boku,ale będą pod spodem stopni

można też zrobić w ogóle bez zaślepek,ale cena będzie dużo wyższa

ad3.nie ma problemu

Edytowane przez LasekD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie.

które schody będą droższe takie jak pokazałes na metalowym policzku

czy na drewnianym malowanym na biało jak na wizualizacji bądz fotce?

http://images53.fotosik.pl/381/0d62bc7c0b3be0ae.jpg

 

pytanie 2 czy jest technologia która pozwala zrezygnowac z zaslepek na policzku bo na foto widać chyba zaslepki.

pytanie 3 czy jest opcja aby w policzek drewniany wstawić szkło jako balustradę czyli wykonać jakis frez ?

 

Jak masz możliwość rób schody bez zaślepek, ja niestety mam zaślepki i cały czas drażnią oko :( niby poręcz, policzki białe, ale i tak widać mocny ich akcent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbiję trochę topic,bo poleciał za bardzo na dół;)

Parę fotek roboczych z ubiegłego tygodnia

Jak inwestorka dokończy wszystko,to pewnie wrzuci lepsze:)

[ATTACH=CONFIG]263529[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]263530[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]263531[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]263532[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]263533[/ATTACH]

 

O! dziękuję Lasku za foty, bo ja się jeszcze nie ogarnęłam ;) a to elektryk, a to malarze...

schody wyszły świetnie, tylko cały czas bije sie z myślami czy pręty w barierce nie powinny być białe?

 

Jeszcze raz dziękuję za dokładną robotę i efekt! Cieszę się że trafiłam na fachowca, który umie zmaterializować wyobrażenia.

Edytowane przez margaryt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość rób schody bez zaślepek, ja niestety mam zaślepki i cały czas drażnią oko :( niby poręcz, policzki białe, ale i tak widać mocny ich akcent.

mozesz zapodac linka do zdjęc swoich schodów.

myslałem w moim wypadku o stalowym czarnym policzku takim jak u Margaryt lecz pod schodami u mnie będzie przejscie do kuchni i boję sie kolozję z głową.

w przyszłym tygodniu mam montaz kuchni ktora jest ecruu i własnie zastanawiam sie czy nie zrobic takich schodów na drewnianym policzku w kolorze frontów kuchennych a stopnice w kolorze drzwi.

http://images53.fotosik.pl/318/0264c06bb4905c58med.jpg

mogło by to ładnie wyglądać .......

 

http://images52.fotosik.pl/314/52577760e90791cbmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lasek, Margaryt wystawiła Ci zasłużoną laurkę :yes:

Jeśli chodzi o pręty, to na zdjęciach nie widać, ale myślę, że Margaryt myślała o efekcie jaki pozostawia na stali oksydowanie na czarno. Lakier wiadomo ma trochę inny wygląd. Myślę jednak, że po pewnym czasie troszkę się zestarzeje i nie będzie już taki „lakierowy”.

Co by Margaryt nie mówiła, schody i balustrada bardzo ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz zapodac linka do zdjęc swoich schodów.

myslałem w moim wypadku o stalowym czarnym policzku takim jak u Margaryt lecz pod schodami u mnie będzie przejscie do kuchni i boję sie kolozję z głową.

w przyszłym tygodniu mam montaz kuchni ktora jest ecruu i własnie zastanawiam sie czy nie zrobic takich schodów na drewnianym policzku w kolorze frontów kuchennych a stopnice w kolorze drzwi.

 

mogło by to ładnie wyglądać .......

 

Poczekaj na kuchnię, aż zmontują. Potem będzie łatwiej sobie wyobrazić zestawienie kolorów na schody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanie. Da się powiększyć głebokość stopni o jakieś 3 cm? Schody betonowe , mają być obłożone docelowo drewnem. Uciekło nam przy zmianie projektu, że zmienili nam wymiary schodów i zamiast 30 cm mamy 26cm. Wylali i kurcze wąskie są, wzór na schody architekt może sobie wsadzić nie powiem gdzie. Jak po nich przeszedł sam stwierdził, że je schrzanił . Edytowane przez cormac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanie. Da się powiększyć głebokość stopni o jakieś 3 cm? Schody betonowe , mają być obłożone docelowo drewnem. Uciekło nam przy zmianie projektu, że zmienili nam wymiary schodów i zamiast 30 cm mamy 26cm. Wylali i kurcze wąskie są, wzór na schody architekt może sobie wsadzić nie powiem gdzie. Jak po nich przeszedł sam stwierdził, że je schrzanił .

 

Ostatnio okładaliśmy betony 25 cm, wysokość stopnia 18 cm. Nie powiem, że wygodne, ale dramatu też nie było.

Stopień z noskiem 3 cm będzie szerszy własnie o te 3 cm, ale to pomaga tylko podczas wchodzenia, przy schodzeniu cały czas pod noga będzie 26.

Poszerzenie betonu stopnia o 3 cm to na dwóch stopniach jest 6 cm itd. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to pomaga tylko podczas wchodzenia, przy schodzeniu cały czas pod noga będzie 26.

itd. itd.

 

jak oceniasz te 26 cm czyli długosc stopnia.

bo moim zdanieem 18 lub nawet 19 cm nie stanowi problemu tylko własnie 25 - 26 cm długosci stopnia.

 

miałem mozliwosc chodzenia po schodach dywanowych czyli bez nosków o długości stopnia 25 cm i nie było to komfortowe (palce - stopa mi sie zeslizgiwała)

natomiast sąsiad ma wysokosc 19 cm i dla człowieka 170 cm w zwyż nie stanowi to problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio okładaliśmy betony 25 cm, wysokość stopnia 18 cm. Nie powiem, że wygodne, ale dramatu też nie było.

Stopień z noskiem 3 cm będzie szerszy własnie o te 3 cm, ale to pomaga tylko podczas wchodzenia, przy schodzeniu cały czas pod noga będzie 26.

Poszerzenie betonu stopnia o 3 cm to na dwóch stopniach jest 6 cm itd. itd.

 

Artuditu, jeśli ktoś ma miejsce, co trzeba by zrobić, żeby uratować taką sytuację? Pomijam skucie wylanych schodów do imentu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zabiegowych (jeżeli jest z czego zabrać i gdzie dorzucić) można wyciągać/poszerzyć samym drewnem ale tylko przy wersji z podstopniem. Przy stopniach prostych zależy od długości begu, przy kilku stopniach i miejscu można próbować tego samego rozwiązania, ale przy długim biegu korekta samym drewnem raczej nie zda egzaminu. Nie miałem okazji (na szczęście) trafić na takie schody aby trzeba było na całej długości je rozciągnąć, nie wiem czy,np. jest możliwość dorzucenia betonu tak aby było to solidne, trzeba byłoby zapytać jakiegoś budowlańca/murarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzę po nich uwazam że będą niewygodne zwłaszcza przy schodzeniu. Chłop chodzi i nie narzeka.

Jestem na siebie wściekła , że nie zwróciłam na to uwagi. O kuciu nie ma mowy, są zazbrojone na maksa , na górnym biegu dodatkowo stoi już na nich ścianka działowa od piętra. Najzabawniejsze jest to, że są dość szerokie 120 cm i mają duży podest , 12 stopni w dolnym biegu, a w górnym tylko 6 .

Miały być super komfortowe :bash:

W przyszłym tygodniu mam spotkanie ze stolarzem, zobaczymy co mi zaproponuje ( chciałam proste obłożenie, a chyba zrobimy noski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cormac, zagoniłabym architekta do przerabiania całości na jego koszt.

Teoretycznie można się do wszystkiego przyzwyczaić. Ja przez 4 lata chodziłam na poddasze po schodach w typie młynarki o kącie nachylenia 40-45 stopni. Tak się przyzwyczaiłam, że w razie potrzeby zbiegałam jak łania.

Ale jeśli mają to być schody docelowe i obiecano Ci komfort chodzenia, to nie zostawiłabym tego w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pisałam tutaj w sprawie poręczy do schodów które kiedyś były obudowane a teraz są już otwarte. Myślałam żeby zakończyć je na drugim stopniu ze względu na małe dzieci.Czy możecie poradzić do którego stopnia od dołu zrobić poręcz i ostatnią tralkę?

Schody teraz wyglądają tak:NASZE SCHODY.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...