Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

każdy sie chwali schodami to i ja sie pochwale ostatnim montażem ;)

 

- projekt techniczny Yarkwood wg koncepcji inwestora

- obliczenia statyczne Yarkwood

- schody dywanowe, długość 5,2 m, brak ścian do zakotwienia biegu schodów

- materiał: jesion - lite drewno gr. 8 cm, barwiony pigmentem: orzech

- balustrada: szkło hartowane float ESG 12 mm, podświetlana LED - biały ciepły

- harfa: pręty - stal nierdzewna 8 mm

 

IMG_4701a.jpgIMG_4704a.jpgIMG_4738a.jpgIMG_4739a.jpgIMG_4740a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to dosyć obszerny temat, a wiec napisze w skrócie, tak aby producenci lakierów i przedstawiciele nie wieszali psów na mnie, za to że podaje za dużo szczegółów:

(...)

 

pozdrawiam Yarkwood :p

 

NAJSERDECZNIEJ dziękuję za pomoc i wszystkie informacjehttp://emoty.blox.pl/resource/flower.gif. Jestem pod ogromnym wrażeniem nie tylko rzetelnej wiedzy, ale również chęci podzielenia się nią :).

A schody piękne :yes:

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze cieplutkie, jeszcze kilka poprawek ale są!!!!

 

Kasiu pozwoliłam sobie obrócić fotki i powiększyć, bo ciężko się ogląda przechylając głowę :wiggle: Mam nadzieję, że pokażesz je jeszcze, gdy wnętrze bedzie wykończone

Katarzyna Czemerys-IMG_5478.jpgKatarzyna Czemerys-IMG_5479.jpgKatarzyna Czemerys-IMG_5480.jpgKatarzyna Czemerys-IMG_5486.jpgKatarzyna Czemerys-IMG_5477.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu pozwoliłam sobie obrócić fotki i powiększyć, bo ciężko się ogląda przechylając głowę :wiggle: Mam nadzieję, że pokażesz je jeszcze, gdy wnętrze bedzie wykończone

[ATTACH=CONFIG]272115[/ATTACH]

Kasiu,

a ja mam pytanie o poręcz po prawej stronie jak wchodzisz na schody. Jest ona bardzo blisko ściany. Czy dasz radę trzymać się jej wchodząc po schodach nie uderzając rękami/ palcami o ścianę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niecny plan zlecić wykonanie schodów dębowych zabejcowanych na szaro. Nie widziałam nigdzie takich inspiracji, ani też nie wiem czy jest to możliwe do wykonania. Po prostu tak mi przyszło do głowy i uznałam, że to genialna myśl. Bardzo pasowałyby do gresu i drewnianej podłogi. Spinałyby wszystko w jedną całość. Gres jest jasnobeżowy, ale z odcieniem chłodnej szarości, a podłoga to dąb bielony też w chłodnym odcieniu. Co sądzicie o takim zamiarze? W najbliższym czasie będę rozmawiać z wykonawcą i chciałabym wcześniej zasięgnąć opinii w celu uniknięcia tekstów w rodzaju: "to się nie uda", "nie będzie Pani zadowolona" itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niecny plan zlecić wykonanie schodów dębowych zabejcowanych na szaro. Nie widziałam nigdzie takich inspiracji, ani też nie wiem czy jest to możliwe do wykonania. Po prostu tak mi przyszło do głowy i uznałam, że to genialna myśl. Bardzo pasowałyby do gresu i drewnianej podłogi. Spinałyby wszystko w jedną całość. Gres jest jasnobeżowy, ale z odcieniem chłodnej szarości, a podłoga to dąb bielony też w chłodnym odcieniu. Co sądzicie o takim zamiarze? W najbliższym czasie będę rozmawiać z wykonawcą i chciałabym wcześniej zasięgnąć opinii w celu uniknięcia tekstów w rodzaju: "to się nie uda", "nie będzie Pani zadowolona" itp.

 

Też mam taki niecny plan :D. Wykonawcy, których pytałam, patrzyli na mnie dziwnie... :cool:, ale żaden nie miał obiekcji, choć byłam pionierem.

Ale posuwam się dalej, chcę szare raczej nieusłojone. Miałam przed oczami próbki. Na drewnie dębowym widać usłojenie i takie rowki (cecha dębu - zdaje się), ale szare było :) Na buku pełna szarość bez żadnych usłojeń. Może trochę odczucie plastikowości, ale mnie tam się podoba.

 

Tu coś o tym: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?139279-Szare-drewno-na-schody

 

I tu wieeeeele realizacji... :) https://www.google.pl/search?q=grey+stairs&rlz=1C1SAVI_enPL510PL511&biw=1024&bih=600&noj=1&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=HbDWU6u6CfGa1AXwwYHwBw&ved=0CCAQsAQ

Widocznie tylko u nas takie niepopularne.

Edytowane przez jaga123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wygląda dąb malowany na szaro ( lakier kryjący ) z widoczną strukturą drewna...

 

ale moim zdaniem jeszcze lepszy efekt ma barwiony na szaro ( bejca transparentna )...

 

na dębie wychodzi ładny popiel...

 

 

Na buku pełna szarość bez żadnych usłojeń. Może trochę odczucie plastikowości, ale mnie tam się podoba.

 

tylko należy wziąść pod uwagę że buczyna lubi pracować i jak zapracuje to przy lakierach kryjących, tragicznie to wygląda, wtedy kłania sie ponowny szlif i lakierowanie...

 

pozdrawiam.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To złe wieści :( O tym nikt mnie nie uprzedzał :(

A inne drewno, trwałe, które można pomalować bez usłojenia? Jesion?

 

Tak jak pisze Yarek, chcesz bez usłojenia to unikaj jak ognia buku ( jeśli już to parzony) ale też w zasadzie każdego innego drewna klejonego klasycznie, lamelowo. Na tych klejeniach przy lakierze na kolor ( nie bezbarwny) będą się pojawiać mikropęknięcia. I żadne drewno, nawet najbardziej stabilne nie daje ci gwarancji, że to nie wystąpi.

Chcesz efekt gładkości musisz pomyśleć o jakiejś wersji "oklejanej" - fornirem, sklejką, płytą hd. Sposobów stosowanych przez producentów jest wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Yarek, chcesz bez usłojenia to unikaj jak ognia buku ( jeśli już to parzony) ale też w zasadzie każdego innego drewna klejonego klasycznie, lamelowo. Na tych klejeniach przy lakierze na kolor ( nie bezbarwny) będą się pojawiać mikropęknięcia. I żadne drewno, nawet najbardziej stabilne nie daje ci gwarancji, że to nie wystąpi.

Chcesz efekt gładkości musisz pomyśleć o jakiejś wersji "oklejanej" - fornirem, sklejką, płytą hd. Sposobów stosowanych przez producentów jest wiele.

 

Dzięki, popełniłabym duuuży błąd. Naprawdę duży, ciężki do naprawienia (wymiana schodów :eek:) i drogi.

 

Jeśli pogodzę się z usłojeniem, to jest szansa obronić szary kolor na jakimś drewnie? Ten dąb, o którym była tu mowa?

 

ps. Majolie - przepraszam, nie chciałam siać niepełnych informacji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie tematem. Mnie chodzi o to, żeby dąb był dębem :D na oko. Czyli usłojenie widoczne jak najbardziej. O ile dobrze zrozumiałam trzeba załugować lub zabejcować (bo to jednak chyba nie to samo) na szaro. Co będzie lepsze? Następnie trzeba będzie pokryć przezroczystym lakierem, takim który da satynową powłokę.

jaga123 ja rozumem, że Twoje schody mają być prosto mówiąc jakby były pomalowane farbą olejną. Niby chodzi nam o to samo, ale jednak to kolosalna różnica. Gdybym miała robić tak, jak Ty planujesz, to wtedy machnęłabym na biało.

Myślicie, że takie szaraki fajnie będą wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schody na betonie, zabiegowe, do tego prosta balustrada, podstopnice z białego szkła być może, chociaż nie jestem pewna czy to nie będzie przesada. Żadnych innych udziwnień. Mam jeszcze jeden problem z połączeniem przy schodach deski warstwowej (Kahrs) z ostatnim stopniem. Podłoga będzie kładziona pływająco i jakoś boję się tego połączenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...