Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

nie to żebym sie czepiał, ale to tak samo jakby je przykleić na gumę do żucia... :)

 

do wszelkiego klejenia tworzyw i metali z drewnem używa się bezbarwnych polymerów :

 

http://www.soudal.pl/kleje/item/710-fix-all-crystal

 

http://www.denbraven.pl/produkt.php?idp=346&idg=4&idm=1&zastosowania=

 

itp

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam forum i proszę o podpowiedź w temacie schodów, a właściwie koloru stopni. W domu będą montowane schody na konstrukcji nierdzewnej, stopnie będą drewniane dębowe , malowane bejcą marki SOPUR. Na parterze mam położone płytki, a na górze położone są panele w kolorze dąb bielony brązowy rustic marki Quick Step.

RIC1429.JPG

Mam problem jaki kolor z bejc marki SOPUR będzie pasował do koloru tych paneli? Może ktoś mógłby mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia te pierwszej zdjęcie super

A tak apropos wiecie może jaki to kolor na ścianie tej szarości??

To schody Karoliny - nie ma jej już na forum.

 

Schody z białą balustradą ze szkłem są Gumisiowej :)

Warto też zajrzeć do Malkul i Spirei :yes:

Dokładnie tak :)

 

Annnja dziekuje

Basiu czy masz więcej zdjęć tych schodów??

Musiałbym poszukać, ale na pewno miałam :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się troszkę bo nie dostałam odpowiedzi ;((

 

Witam,

pisałam już tu kiedyś nt. za płytkich schodów betonowych, na szczęście znalazłam fachowca,

który obiecał, że je "wyprowadzi" ;-)

W ostateczności zamówiliśmy schody drewniane iroko, z podstopniem białym ..

zdecydowaliśmy się na schody woskowane, a nie lakierowane- czy to dobra decyzja?

szukałam w wyszukiwarce czegoś na ten temat, ale ciężko coś znaleźć..pomożecie?

 

no i pytanie dot. balustrady- Pan namawia nas na szkło, ja się zastanawiam jak to się sprawdzi przy dwójce dzieci,

Fachman zapewniał, że jest tam jakas powłoka? i szkło nie będzie się palcować, ani wybitnie brudzić.

także mam dylemat. MOże ktoś coś podpowie?

z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a na górze położone są panele w kolorze dąb bielony brązowy rustic marki Quick Step.

[ATTACH=CONFIG]276848[/ATTACH]

Mam problem jaki kolor z bejc marki SOPUR będzie pasował do koloru tych paneli? Może ktoś mógłby mi pomóc?

 

 

 

Sopur Brąz 22-51 - nakładany metodą wcierania

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się troszkę bo nie dostałam odpowiedzi ;((

 

 

- Iroko olejowane i woskowane, jak najbardziej sie sprawdza, jest to drewno z dużą zawartością olejków, a wiec już samo w sobie jest dobrze zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi, tylko jedno ale, nie używać olejów i wosków z niskich przedziałów cenowych, bo są one niewiele warte, szczególnie chodzi o woski

 

- nie ma większego problemu z utrzymaniem szkła w czystości, a dzieciaki z reguły balustrady nie dotykają, bo schody pokonują dwa razy szybciej niż dorośli i nie, mają czasu żeby czegoś się ręką jeszcze ręką przytrzymywać... :)

 

Fachman zapewniał, że jest tam jakas powłoka? i szkło nie będzie się palcować, ani wybitnie brudzić

 

 

- szkło hartowane ma to do siebie, że podczas obróbki termicznej zmienia nieco swoją strukturę, przez co jest bardziej porowate, a więc powinno sie jego powierzchnie zabezpieczyć, służy do tego środek ClearShield - coś na zasadzie przezroczystego teflonu którym pokrywa się patelnie itp. Jeżeli zamówimy to jest on przeważnie nakładany w zakładach szklarskich, można też samu - trochę bardziej pracochłonne... i teraz zależy wszystko od wykonawcy i ceny za balustradę, bo wielu wykonawców omija zabezpieczanie powłoki szkła, gdyż to oszczędność 100 zł na m2, a klient w przypadku bezbarwnego szkła i tak nie będzie miał pojęcia czy jest nałożone czy nie, na powierzchniach satynowych i piaskowanych od razu jest to zauważalne wizualnie :)

 

do czyszczenia szkła używamy tych samych płynów co do okien, ale z własnego doświadczenia polecam produkty Karcher

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za podpowiedź, kazałam zrobić próbkę tego koloru;-) Chciałabym się jeszcze poradzić, czy stopnie o wysokości 6 cm na konstrukcji metalowej będą się dobrze prezentował czy może lepiej zrobić 7 czy 8 cm-owe?Tylko czy nie będą wyglądać zbyt masywnie? zaznaczam ze są to schody z jednym zabiegiem. Będę wdzięczna za jakiekolwiek sugestie;-))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...