Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Robiłem teraz schody jesionowe

Położony był 3x olejo-wosk

Nawet mnie się trudno połapać,czy to olej,czy może lakier:)

Na jesionie wyszło cud malina:yes:

Olejo-wosk nie przebarwia tak drewna,jak sam olej i jego kolorystyka jest bardzo zbliżona do lakieru,

więc jak komuś nie podoba się olej,który jak napisałem,dość dosadnie zmienia jego kolor,

może śmiało zastosować olejo-wosk:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem teraz schody jesionowe

Położony był 3x olejo-wosk

Nawet mnie się trudno połapać,czy to olej,czy może lakier:)

Na jesionie wyszło cud malina:yes:

Olejo-wosk nie przebarwia tak drewna,jak sam olej i jego kolorystyka jest bardzo zbliżona do lakieru,

więc jak komuś nie podoba się olej,który jak napisałem,dość dosadnie zmienia jego kolor,

może śmiało zastosować olejo-wosk:yes:

 

A co to fachowiec stosuje 3 warstwy olejowosku.

 

Góra to dwie warstwy, trzecia warstwa to rysa na rysie, całe schody do poprawki.

 

Człowieku, najpierw się czegoś naucz i doradzaj mądrze, inaczej wprowadzasz ludzi w błąd i narażasz na koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to fachowiec stosuje 3 warstwy olejowosku.

 

Góra to dwie warstwy, trzecia warstwa to rysa na rysie, całe schody do poprawki.

 

Człowieku, najpierw się czegoś naucz i doradzaj mądrze, inaczej wprowadzasz ludzi w błąd i narażasz na koszty.

 

Nie wal ściemy

Klient chciał mieć efekt lakieru,ale olejem,albo olejowoskiem,więc tak zrobiłem

Piszesz że góra dwie warstwy,to pewnie kładziesz też niejednokrotnie jedną

Widuję takie podłogi z jedną warstwą olejowosku

Szkoda na to pieniędzy,bo wygląda tragicznie i to jest dopiero naciąganie ludzi na koszty

Ty kasę za podłogę weźmiesz,a klient będzie się bujał na nowo z olejowaniem nowej podłogi za pół roku

Mówisz że naciągam ludzi na koszty

Chemię na schody kładę swoją,to tak dla twojej wiadomości,

więc nie pitol,że naciągam kogoś na koszty

Jeśli już,to sam siebie naciągnąłem kładąc jedną warstwę więcej za te same pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi

 

 

nawet ceny nie znam, więc raczej to nie ten argument :-P

 

jakby to powiedzieć, to stolarz z małej miejscowości - nauczył się fachu ze 20lat temu i robi do tej pory pewnie tak jak wtedy... bo jak o olej kiedyś pytałam to on nawet nie wiedział co to jest

 

 

nie podejmuję sama decyzji...

 

parapety są olejowane i raczej będą lakierowane za rok/dwa, bo mojemu mężowi się to niepodoba... więcej oleju w domu już nie będzie, bo to nie przejdzie

 

 

karolina, ty niestety miałaś kiepsko przygotowany materiał, więc ciężko było coś z tym zrobić żeby osiągnąć właściwy efekt :( A szkoda, bo widzę, że zraziło was to do olejowosku.

Ja za nic na świecie już nic innego nie położę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolina, męcz Twojego, bo jak mu przyjdzie cyklinować za jakiś czas całe schody, to się z pocieszaniem „biedaka” nie pozbierasz, bo będzie sam na siebie zły :yes::cool:

cyklinować na pewno nie będziemy za jakiś czas - w razie co nowe się zrobi - to tylko 5 schodków :D

 

karolina, ty niestety miałaś kiepsko przygotowany materiał, więc ciężko było coś z tym zrobić żeby osiągnąć właściwy efekt :( A szkoda, bo widzę, że zraziło was to do olejowosku.

Ja za nic na świecie już nic innego nie położę :)

też prawda... niesmak jest i już nic tego nie zmieni

 

oleju nie będzie i już... chcemy lakierowane schody i nic tej decyzji nie zmieni

 

będziemy coś improwizować i uczyć się będzie on i my na naszym przypadku... zobaczymy co wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co może się popsuć w lakierze, bo nie kumam?

w mieszkaniu mamy parkiet lakierowany chyba ze 20lat temu i nic się z nim nie dzieje, nic nie trzeba poprawiać

 

każdy pisze że olej taki super bo można sobie samemu naprawić - czyli że niszczy się i trzeba naprawiać

 

 

 

 

na parapet się zdecydowałam, ale na powierzchnie po których się chodzi to tylko lakier u nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wal ściemy

Klient chciał mieć efekt lakieru,ale olejem,albo olejowoskiem,więc tak zrobiłem

Piszesz że góra dwie warstwy,to pewnie kładziesz też niejednokrotnie jedną

Widuję takie podłogi z jedną warstwą olejowosku

Szkoda na to pieniędzy,bo wygląda tragicznie i to jest dopiero naciąganie ludzi na koszty

Ty kasę za podłogę weźmiesz,a klient będzie się bujał na nowo z olejowaniem nowej podłogi za pół roku

Mówisz że naciągam ludzi na koszty

Chemię na schody kładę swoją,to tak dla twojej wiadomości,

więc nie pitol,że naciągam kogoś na koszty

Jeśli już,to sam siebie naciągnąłem kładąc jedną warstwę więcej za te same pieniądze

 

Rozumiem, że jesteś nowicjuszem w temacie schodów i nie rozróżniasz właściwości olejów lub olejowosków od lakierów.

 

Nie przejmuj się, "nie od razu Kraków zbudowali", poprawisz kilka razy, dołożysz to interesu i się nauczysz.

 

Podzwoń, popytaj się u żródeł, a przekonasz się, że tak nie można i trzeba inaczej.

 

Nie idż na skróty,

 

Powodzenia.

 

P.S. Zapoznaj się określeniem "optymalna gramatura", dla olejów, dla olejowosków i dla lakierów. W każdym przypadku jest inaczej, a producent pomimo, że zarabia na ilości sprzedanego produktu, to zaleca optymalną ilość służącą jakości i trwałości powłoki.

Edytowane przez Parkiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz... olej można poprawić, naprawić.

Jak powierzchnia pod lakier będzie kiepska, to naprawiać będzie trudniej ;)

 

ale ze niby co trudniej bedzie naprawic?

 

moje schody sa lakierowane.. i to ile one do tej pory wytrzymaly, to jestem pelna podziwu dla nich :yes:

zima bez ogrzewania i nie ocieplonego poddasza,pozniej wszystkie prace jakie trzeba wykonac na gorze...na dokladke, schody nie byly niczym przykryte, bo jak wykladzina byla to zjezdzala Panom od wylewki i mogliby sie pozabijac ;)

Normalne,ze budowlancy nie sciagali butow by po nich wchodzic ;)

I schody wygladaja tak jak wygladaly po zamontowaniu :D

Edytowane przez Mmelisa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jesteś nowicjuszem w temacie schodów i nie rozróżniasz właściwości olejów lub olejowosków od lakierów.

 

Nie przejmuj się, "nie od razu Kraków zbudowali", poprawisz kilka razy, dołożysz to interesu i się nauczysz.

 

Podzwoń, popytaj się u żródeł, a przekonasz się, że tak nie można i trzeba inaczej.

 

Nie idż na skróty,

 

Powodzenia.

 

P.S. Zapoznaj się określeniem "optymalna gramatura", dla olejów, dla olejowosków i dla lakierów. W każdym przypadku jest inaczej, a producent pomimo, że zarabia na ilości sprzedanego produktu, to zaleca optymalną ilość służącą jakości i trwałości powłoki.

 

Trzeba było tak od razu,grzecznie i po koleżeńsku:)

A żebyś wiedział że jestem nowicjuszem w dziedzinie olejów i wosków,

bo jeszcze parę lat temu,mało kto je stosował

Na naukę nie jest nigdy za późno,więc pójdę za Twoją radą

i będę się dokształcał:yes:

Jednak niektórzy producenci dopuszczają trzy warstwy

Olej Berger – Seidle Classic 100-Pro jest produktem bardzo przyjaznym dla środowiska. Jest to olejowosk, który głęboko impregnuje podłogi drewniane. Produkt ten zawiera aż 98% ciał stałych, jego bazą są uszlachetnione oleje roślinne. Olej Classic 100 Pro nakłada się 2 do 3 razy szpachlą w zależności od zdolności wchłaniania drewna. Jest to wiodący produkt na rynku.

Wiem że ta trzecia warstwa,to ewentualnie na bardzo chłonnym drewnie

Zawsze stosujemy dwie warstwy,czy to oleju,czy olejowosku

Dlaczego teraz zastosowałem trzy,już Ci napisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było tak od razu,grzecznie i po koleżeńsku:)

A żebyś wiedział że jestem nowicjuszem w dziedzinie olejów i wosków,

bo jeszcze parę lat temu,mało kto je stosował

Na naukę nie jest nigdy za późno,więc pójdę za Twoją radą

i będę się dokształcał:yes:

Jednak niektórzy producenci dopuszczają trzy warstwy

 

Wiem że ta trzecia warstwa,to ewentualnie na bardzo chłonnym drewnie

Zawsze stosujemy dwie warstwy,czy to oleju,czy olejowosku

Dlaczego teraz zastosowałem trzy,już Ci napisałem

 

Zwróciłem Ci uwagę, ponieważ drewno jesionu, szczególnie dobrej klasy, twarde, gęste, jest trudno chłonne.

 

W przypadku takiego drewna, zalecałbym najpierw olej i na niego olejowosk, ewentualnie dwie cienkie warstwy olejowosku.

 

Trzy warstwy olejowosku na "zdrowym" drewnie jesionowym to zdecydowanie za dużo, a w efekcie znaczna podatność na zarysowania, psująca optykę stopni schodowych.

 

Z podłogami, chociaż użytkowo są mniej obciążone od schodów, jest podobnie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to za środek ten olejowosk?

 

nic inne go jak olej z dodatkiem wosku

 

zamiast najpierw olejować podłogę a następnie ją woskować mamy dwa w jednym, tak bardziej fachowo mówi sie o tym wosk twardy olejny

 

najlepiej nakładać za pomocą wałka, aplikiacja identyczna jakbyśmy nakładali lakier...

 

nakładamy cienka warstwę i czekamy do następnego dnia aż wyschnie ( olej wsiąknie w drewno konserwując je, a wosk pozostanie na powierzchni drewna utwardzając sie wraz z wilgocią powietrza i zabezpieczając powierzchnię przed brudem i kurzem )

 

następnie za pomocą włókniny, matowimy powierzchnię ( usuwamy drobne pyłki i włoski drewna ) i aplikujemy kolejną warstwę olejowosku...

 

nazajutrz możemy już zacząć użytkować podłogę i cieszyć sie jej pięknym wyglądem

 

olejowoski tak jak lakiery występują zarówno w macie półmacie jak i połysku

 

jeżeli chodzi o pielęgnacje, to nie myć podłogi samą wodą - woda i zawarty w niej chlor ściera wosk i zaczyna wypłukiwać olej z drewna, do tego celu służą preparaty do pięlęgnacji podłogi ( nie sa drogie, bo to przeważnie mieszanina mydła , olejów sojowych itp - czyli to co natura daje )

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej raz bym zaolejował i raz zawoskował powierzchnie, a po pół roku powtórzył woskowanie...

 

ale z tego co kojarze to chyba altax ma w ofercie głównie produkty do impregnacji drewna na zewnątrz, choć opinie o nim nie sa dobre, dużo ludzi narzeka na trwałość...

 

jeżeli mogę podpowiedzieć to: Osmo lub Le Tonkinois

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...