Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

 

Bardzo proszę o pomoc. Mimo iż mam jeszcze trochę czasu zaczęłam już szukać wykonawcy schodów. Jestem zdecydowana na schody paliczkowe na konstrukcji stalowej. Jak na razie udało mi się nawiązać kontakt z jedną firmą oferującą takie rozwiązanie, większość producentów jakich znalazłam w moich okolicach specjalizuje się w konstrukcjach drewnianych. Zastanowił mnie przede wszystkim fakt iż podczas rozmowy fachowiec powiedział, że nie ma możliwości pomalowania takiej konstrukcji proszkowo. Nie znam się, ale wydaje mi się, że jest to najefektywniejszy sposób malowania? I chciałabym wiedzieć czy szukać dalej czy faktycznie proszkowo się nie da i można ładnie zrobić to inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowił mnie przede wszystkim fakt iż podczas rozmowy fachowiec powiedział, że nie ma możliwości pomalowania takiej konstrukcji proszkowo.

 

 

duże gabaryty, to całkiem inna logistyka i małe firmy nie chętnie podejmują sie tego ze względu na brak zaplecza technicznego i wysokie koszta usługi innych firm... wykonawca zna swoje możliwości i najprawdopodobniej uczciwie o tym poinformował ;)

 

ja w rozmowie z klientem zawsze mówię, że nie ma rzeczy niemożliwych do wykonania, tylko ogranicza mnie jedno... budżet klienta przeznaczony na schody, bo przy dzisiejszych technologiach nie ma rzeczy nie wykonalnych...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Bardzo proszę o pomoc. Mimo iż mam jeszcze trochę czasu zaczęłam już szukać wykonawcy schodów.

 

Uwazam , ze to dobry moment na poszukiwania wykonawcy , z doswiadczenia wiem ze sama za pozno zajelam sie tematem i musialam szukac alternatywnego rozwiazania .... i tak okazalo sie , ze nawet alternatywa moze prezentowac sie bardzo fajnie :)......

 

 

ja w rozmowie z klientem zawsze mówię, że nie ma rzeczy niemożliwych do wykonania, tylko ogranicza mnie jedno... budżet klienta przeznaczony na schody, bo przy dzisiejszych technologiach nie ma rzeczy nie wykonalnych...

 

Yarkwood mnie nawet nie ogranicza wyobraznia ;)..... wymyslajac jakie maja byc moje schody podparlam sie pomyslem wykonania konstrukcji na belce Kolegi LasekD ( jeszcze raz dzieki ) , pozniej juz tylko rzucilam pomysl Koledze KAISER-owi i wyszly nam calkiem piekne schody i balustrady .

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To beton architektoniczny, albo tynk strukturalny betonowy.

 

Wojgoc zajrzyj do DecoManii. Mają kilka firm w ofercie, duży wybór. Byłam w showroomie, widziałam i mogę polecać kilka.

http://www.decomania.pl/pl/c/Dekoracje-scian_Plyty-i-dekory-betonowe/1025

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyta M,

z czego jest wykonana ściana przy schodach?

 

wojgoc u mnie w domu to nie sa gotowce jakie mozesz kupic w sklepie ;) , kazdy kawalek betonu jest inny i niepowtarzalny , sciane przy schodach wymyslilam sama ( kolor i wzor - moje wariacje betonowe :rolleyes: ) . Betony wykonywal dla mnie Pan Rafal Ludian http://www.ludiangallery.eu/ , przyjechal ze wspolnikiem przywiozl kilka wiaderek " czegos " , wymieszal wszystko w odpowiednich proporcjach i nalozyl mase na wczesniej przygotowane podloze ( na scianach mialam przyklejone plyty g- k ) , pozniej formowal wzor plyt betonowych ( wczesniej ustalilismy jakich maja byc rozmiarow , gdzie chce umiescic " kropki " itp . ) Bardzo sprawnie Panowie poradzili sobie z tematem kilkadziesiat metrow kwadratowych zrobili w ciagu 4-5 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojgoc u mnie w domu to nie sa gotowce jakie mozesz kupic w sklepie ;) , kazdy kawalek betonu jest inny i niepowtarzalny , sciane przy schodach wymyslilam sama ( kolor i wzor - moje wariacje betonowe :rolleyes: ) . Betony wykonywal dla mnie Pan Rafal Ludian http://www.ludiangallery.eu/ , przyjechal ze wspolnikiem przywiozl kilka wiaderek " czegos " , wymieszal wszystko w odpowiednich proporcjach i nalozyl mase na wczesniej przygotowane podloze ( na scianach mialam przyklejone plyty g- k ) , pozniej formowal wzor plyt betonowych ( wczesniej ustalilismy jakich maja byc rozmiarow , gdzie chce umiescic " kropki " itp . ) Bardzo sprawnie Panowie poradzili sobie z tematem kilkadziesiat metrow kwadratowych zrobili w ciagu 4-5 dni

 

Edyta, nie obraź się proszę, ale to co Lydian wykonuje, to nie są autentyczne betony, ale tynki strukturalne i imitacje betonu. To jest tak właśnie opisane u niego na stronie. :)

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pesteczko,

Możesz mi kogoś polecić, właśnie szukam kogoś od płyt betonowych :) Z okolic Wlkp...może kogoś znasz?

 

Anawii, zapytaj Magdę 34 ( http://forum.muratordom.pl/showthread.php?203100-Wn%C4%99trzarska-rewolucja-Magdy-J&p=6762885#post6762885 ). Ona jest z Poznania i na dodatek wnętrzarka, i to dobra. Poza tym życzliwa osoba, więc na pewno kogoś ci poleci :)

 

Pod linkiem, który podawałam Wojgocowi jest sklep internetowy gdzie mają betonowe płyty z Concret Concept, Artis Visio, Klinika Betonu. Na pewno są wykonane z betonu, ręcznie olewane, więc każda płyta jest inna. Mają kilka różnych grubości i wielkości, a także kilka odcieni betonu i co najmniej 2 sposoby wykończenia powierzchni. Oglądałam, obmacałam i są dobre. Potwierdzi ci to też forumowa lukasz69karolina.

Do takich płyt betonowych możesz zatrudnić fachowca w rodzaju kafelkarza. Układa się to na ścianie jak duże płyty gresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...