Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Musisz policzyć ile szerokości miałaby taka deskowa balustrada. Myślę, że ona wcale nie musi być gruba, choć ta, która Ci się spodobała jest, bo deski są nakładane są na coś co ma wyglądać jak wymurowane.

Można dać wzmocnienia, albo użyć deski o grubości podłogowej. Można też taką balustradę wykonać z blachy i tylko pochwyt drewniany nałożyć.

Kilka podobnych znalazłam. wkleję w następnych postach

Apartment-interiors-with-boxy-wooden-furniture-by-Big-Game_dezeen_8.jpg Coach-House-12.jpg Coach-House-16.jpg Coach-House-19.jpg Coach-House-20.jpg

 

Więcej z tych schodów http://www.idesignarch.com/an-18th-century-stable-converted-into-a-modern-coach-house/

 

Trepy i podstopnie z pozostawionym pasem betonu po bokach, wymagałyby ładnego wykończenia tego betonu, ale to nie problem. Można te fragmenty wyłożyć płytami z betonu architektonicznego. Julianna16 ma piękne schody, gdzie pomiędzy stopniami a ścianą pozostawiono przestrzeń i tam umieszczona jest taśma led.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Balustrada z pochwytem metalowym i wypełnieniem z drewna

STAIRS-neo design-custom staircase timber auckland-2.jpg

 

Bakustrada wygląda na drewno, a jest bardzo cienka

STAIRS-Villa-05.jpg

 

Ta jest metalowa z pochwytem drewnianym

STAIRS-Wood-Metal+Lighting-Farmhouse-Restoration-Girona-Spain.jpg

 

A tu jest lakierowana, być może to MDF

STAIRS-mini-library-space-under-stairs.jpg

 

Bardzo ładne wykończenie stopni :)

STAIRS-refurbishment-of-an-old-barn-arcoquattro-architettura_11_ground_floor_staircase-664x1000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę inaczej, bo z wykończeniem na ciemno tej części, gdzie nie położono drewna.

boone-murray-04.jpg Baracuda -  Stairs.jpg

 

To projekt schodów Julianny16. Nie mam niestety zdjęcia gotowych schodów, ale jest u niej w wątku.

01-schody-Julianny-bez-podestu.jpg

 

Albo są to grube stopnie, albo też takie udają. W każdym razie ładnie to wygląda, niebanalnie

Grube trepy-01.jpg grube trepy-02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo są to grube stopnie, albo też takie udają. W każdym razie ładnie to wygląda, niebanalnie

[ATTACH=CONFIG]335701[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]335702[/ATTACH]

 

pestka56 wszystkie inspiracje wspaniałe! przespałam się z pomysłem odsunięcia schodów od ściany i chyba muszę spasować... moje schody mają wiele problemów - przed chwilą je pomierzyłam: szerokość stopnia 86cm, głębokość stopnia 26,5-27 cm, ale WYSOKOŚĆ - 21cm!!!! jakbym je jeszcze odsunęła od ściany to chyba wizualnie efekt byłby taki, że są jeszcze wyższe... jeśli chodzi o wygodę użytkowania dramatu nie ma a nie mamy szansy, żeby je skuwać i robić nowe (czas nas goni, nie mówiąc o funduszach)... w takiej sytuacji rozważam udawane grube stopnie - tylko czy one też nie spotęgują wysokości moich stromych schodów?

 

Przy okazji - myślałam też o wykończeniu ściany po lewej stronie przy dolnej części schodów panelami Fluffo - ale to chyba się tu nie sprawdzi, bo: 1. panele mają min. 2cm grubości więc znowu tracę przestrzeń, 2. stopnie mają 27cm głębokości a panele 25cm x 25cm, więc nijak się to nie zgra, 3. wydaje mi się, że panele przy pochwycie szybko by się niszczyły... może dać takie panele tylko na ścianie z oknem przy spoczniku? hm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się zrobić montaż na zdjęciu Twoich schodów :) Sprawdzimy jak to wyjdzie wizualnie.

Jeśli chodzi o ścianę, może raczej jakiś tynk, albo farba strukturalna. Zabierze minimum miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pestka56 jeśli to nie problem to byłoby cudownie! panele na tej ścianie odpadają - wygładzimy ją tylko, ale poważnie myślę nad panelami Fluffo na tej przy spoczniku a wtedy na obu ścianach ze schodami kolorowe ramki nawiązujące kształtem do paneli... poniżej inspiracja paneli - tutaj może trochę za ciemno, ale kolory i energia jaką stwarzają jest super!

fluffo.jpg

Drewpol2 - z tą wygodą nie jest tragicznie. Dodam, że dom ma ze 30lat i innych schodów nie miał więc poprzednicy jakoś to przeżyli... no i wychowali 2 dzieciaków bez żadnej barierki - mnie sama myśl przyprawia o ból głowy!

podstopnie koniecznie białe - jeśli ta opcja z "drewnianym chodniczkiem" nie wypali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś w swoim domu posiada schody na stalowej konstrukcji i chciałby się pochwalić? Pierwotnie planowałem schody szklane natomiast koszt 12-15 tys. spowodował, że zacząłem zastanawiać się nad drewnianymi. Być może ktoś z Warszawy lub okolic wykonuje takie stopnie lub zamawiał stopnie na taką konstrukcje i mógłby tu lub w wiadomości dać znać o kosztach ew. możliwych rozwiązaniach?

3.jpg

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikoz rozwiązań masz teraz możliwych kilka:

 

stopnie drewniane między konstrukcją - trzeba będzie ją nawiercać żeby je przykręcić.

 

stopnie w stylu dywanowym ale do tego ta konstrukcja w zasadzie nie jest potrzebna bo one byłyby zakotwione w ścianie.

 

obudować całą te konstrukcję drewnem, wyglądać będą jak dywanowe, ale nie będą tak solidne bo tego typu konstrukcja zawsze drży i "pływa".

 

o ceny musisz pytać stolarzy którzy działają na tym terenie przy czym zapamiętaj że trzeba jechać na firmę i zobaczyć co jest w środku, żebyś nie trafił na płytę meblową czy inne wynalazki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi prywatny Stolarz zrobił schody dywanowe ze szklaną balustrady o ponad połowę taniej niż firma

 

tylko jest małe ale...

 

jak schody zapracują, lub szkło pęknie to z reklamacją do Pana Boga... bo wątpię aby prywatny stolarz udzielił gwarancji lub podjął sie kosztów reklamacji...

 

coś za coś, czasami warto ryzykować a czasami można podwójnie zapłacić za to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jest małe ale...

 

jak schody zapracują, lub szkło pęknie to z reklamacją do Pana Boga... bo wątpię aby prywatny stolarz udzielił gwarancji lub podjął sie kosztów reklamacji...

 

coś za coś, czasami warto ryzykować a czasami można podwójnie zapłacić za to samo...

 

Stolarz mówił ze koszt wymiany jednego elementu szyby to ok 300zl, jak by się coś stało oczywiście. Ale schody zakotwiczyl do ściany każdy stopień po dwa pręty 16. Zapłaciłem za wszystko 8500zl a nie jak mi firmy wycenialy ok 20 tysięcy albo nawet ponad. Jeszcze zrobił podświetlenie Led całej szyby gratis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolarz mówił ze koszt wymiany jednego elementu szyby to ok 300zl, jak by się coś stało oczywiście. Ale schody zakotwiczyl do ściany każdy stopień po dwa pręty 16. Zapłaciłem za wszystko 8500zl a nie jak mi firmy wycenialy ok 20 tysięcy albo nawet ponad. Jeszcze zrobił podświetlenie Led całej szyby gratis

 

 

no to sie tylko cieszyć że stolarz wykonał schody po kosztach materiału... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...