Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

słuchajcie, mam prośbę

 

czy wiecie, znacie może firmę która robi schody na wymiar i wychodzi to w jakichś normalnych pieniądzach ? o co mi chodzi.

 

Mam do zrobienia schody zabiegowe, normalne, samonośne, dębowe.

 

wszędzie krzyczą nam od 11 do 16 tyś zł. Na allegro widzę firmy, gdzie robią stopnie, wszystko na wymiar, stopień litego dębu 120 zł

 

moje schody będą miały 16-17 stopni, jak to wszystko liczę, to wychodzi za materiał 3000-3500

 

to ja się pytam czy oni poszaleli że krzyczą 15 ? nie wiem, będę zdesperowany to chyba sam zbije te schody, ale może macie jakieś sensowne propozycje, żeby nie dać się orżnąć na 15 k ?

 

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dlatego chciałem się was poradzić, nie chce tego typu komentarzy, jak nie mam racji to mnie uświadomcie i tyle

 

da się schody dębowe proste, zrobić za 6-8 tyś, czy faktycznie trzeba wydać te 12-15 tys

 

nie znam się totalnie,

 

Łukasz

 

edit:

 

tak to będzie wyglądało u mnie

http://allegro.pl/schody-drewniane-dywanowe-na-beton-polska-i-ue-i6005526489.html

 

wypisz wymaluj takie schody

Edytowane przez zyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to rozbraja mnie filozofia w której ktoś używa słowa "orżnąć". Człowieku, masz wolny rynek, możesz sobie kupić używane Daewoo, możesz kupić sobie nowego Mercedesa. Nikt ci niczego nie każe, nikt cie nie oszukuje.Rozumiem Twoje dylematy i ogólnie o co ci chodzi, tylko proponuję używać właściwiej terminologii. Szczególnie, że większość "ekspertów" którzy się tu wypowiadają to są właśnie wykonawcy, którzy cenię się powyżej przeciętnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już tu zajrzałem wrzucę jedną z ostatnich realizacji

o ile ktoś lubi styl angielski :)

[ATTACH=CONFIG]347134[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]347137[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]347138[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]347139[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]347140[/ATTACH]

Zdjęcia ziarno,ale jakoś nigdy nie mam szczęścia do warunków oświetleniowych

a na profesjonalne sesje nie mam głowy :)

 

te są śliczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to rozbraja mnie filozofia w której ktoś używa słowa "orżnąć". Człowieku, masz wolny rynek, możesz sobie kupić używane Daewoo, możesz kupić sobie nowego Mercedesa. Nikt ci niczego nie każe, nikt cie nie oszukuje.Rozumiem Twoje dylematy i ogólnie o co ci chodzi, tylko proponuję używać właściwiej terminologii. Szczególnie, że większość "ekspertów" którzy się tu wypowiadają to są właśnie wykonawcy, którzy cenię się powyżej przeciętnej.

 

czemu się tak denerwujesz,

budowałeś kiedyś dom ? ja tak, wiem, z jakimi oszustami trzeba walczyć. napisałem tu prośbę o poradę, nie dlatego, żeby Tobie dokopać, tylko dlatego, że ja kroje serca ludziom, a Ty robisz schody. Nie znam się na drewnie, a Ty nie znasz się na krojeniu serca. Proste.

Jeśli 5 ludzi mi powie, że nie da się tego RZETELNIE zrobić poniżej 10-11 tysięcy - OK.

 

tylko tyle, co się tak wkurzasz. jeden buduje dom za 3500 za m2, drugiemu się przy pracy własnej udaje za 2200 zł za m2. dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam też gwarancji, że schody po 3 latach nie zaczną pękać - schody z ręki fachowca

 

czyli to loteria a cena, spora

 

To prawda, u teściów schody bukowe są w opłakanym stanie, chociaż robił je fachowiec. Ja szukałam samych stopnic i podestu z jesionu na wymiar i też niektórzy chcieli 6 tys w dodatku stopnie jakieś podcinane, że tylko na wierzchu miały wyglądać jak 4 cm grubości drewniana decha. Mąż znalazł w necie stolarza, który to wykona za połowę ceny. Zamówiliśmy tam też parapety sosnowe i opaski na drzwi, całośc 3500 i facet przywiezie własnym transportem, bo to niedaleko. Ale wiem, że też wysyła kurierem. My chcemy sami montować, pewnie z takimi dywanowymi byłoby trudniej. W każdym razie trzeba poszukać po wioskach, bo na pewno można znaleźć taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z mojego doświadczenia.

1. Podany link z ceną samych schodów - bez balustrady.

2. Czy cena zawiera pomiar i montaż?

 

U nas wszystko zaczęło się od słabego pomiaru. Gdy widziałem jak wygląda montaż a jestem osobą techniczną to sam bym się tego nie podjął. Trzeba mieć narzędzia , wiedzieć jakich użyć materiałów itd.

 

Szukać fachowców z polecenia, ja widziałem robotę mojego stolarza, tam im wyszło chociaż schody były trudniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu się tak denerwujesz,

budowałeś kiedyś dom ? ja tak, wiem, z jakimi oszustami trzeba walczyć. napisałem tu prośbę o poradę, nie dlatego, żeby Tobie dokopać, tylko dlatego, że ja kroje serca ludziom, a Ty robisz schody. Nie znam się na drewnie, a Ty nie znasz się na krojeniu serca. Proste.

Jeśli 5 ludzi mi powie, że nie da się tego RZETELNIE zrobić poniżej 10-11 tysięcy - OK.

 

tylko tyle, co się tak wkurzasz. jeden buduje dom za 3500 za m2, drugiemu się przy pracy własnej udaje za 2200 zł za m2. dlatego pytam.

 

Hmm ja się w ogóle nie denerwuje, napisałem też, że rozumiem o co Ci chodzi. Jak widać można napisać coś w rozsądnej formie tzn " czy da się coś zrobić rzetelnie za kwotę X " ? Natomiast forma w której ktoś pisze o byciu orżniętym sugeruje nieuczciwość drugiej strony, oszukanie Cię. Co jest niejako niezgodne z logiką, bo sam podejmujesz decyzję u kogo i co kupić. Ot co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja się w ogóle nie denerwuje, napisałem też, że rozumiem o co Ci chodzi. Jak widać można napisać coś w rozsądnej formie tzn " czy da się coś zrobić rzetelnie za kwotę X " ? Natomiast forma w której ktoś pisze o byciu orżniętym sugeruje nieuczciwość drugiej strony, oszukanie Cię. Co jest niejako niezgodne z logiką, bo sam podejmujesz decyzję u kogo i co kupić. Ot co.

 

być może źle to napisałem, ale niestety, 90% budowlańców\"fachowców" to naciągacze i krętacze

mam nadzieje, że Wy, na tym forum jesteście w tych 10% i należycie do uczciwych

 

przepraszam, życie mnie tego nauczyło i wcale nie chodzi o szukanie ludzi przy budce z piwem za 5 zł \ godzine

 

dziękuje za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zaglądających,

 

chciałam zrewanżować się za wszystkie inspiracje i porady które przeczytałam w tym wątku, pokazując nasze skończone juz schody.

Made by LasekD :)

 

schody_03.jpg schody_02.jpg schody_01.jpg

 

A tu po zrobieniu zaprawek na ścianie, pomalowaniu ścian oraz przyklejeniu tapety na ścianie na zabiegu.

 

schody_04.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...