Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nasza jesionowa prosta prostota ;)

 

I o to chodzi w schodach. Forma musi być dopasowana do wnętrza i warunków. Tutaj udało się to w 100%. Cały urok tych schodów to właśnie ich prostota. A jeśli ktoś chce mieć listki na balustradach, to tutaj jest doskonała ściągawka jak to zrobić ze smakiem! Gratuluję smaku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co do powodu tej dyskusji, a mianowicie schodów AGA NR 1. (... )

Niestety są trochę "przesłodzone". Są tu pomieszane i nie pasujące do siebie style. Widać, że pomysł na kształty balustrad jest zaczerpnięty z witraży lecz trochę nie pasuje do całej reszty. Prostota samych schodów, "klatki schodowej", kafli na podłodze oraz układ okien kłóci się ze wzorem balustrady.

 

 

Artur, rozumiem, że nie podobają Ci się moje schody.

Oczywiście, masz do tego prawo.

I szanuję to.

Ale z całym szacunkiem do Twoich wypowiedzi odnośnie moich schodów - dlaczego schody nie pasują Twoim zdaniem do "całej reszty" ???

I co tu, do diabła ma do rzeczy "układ okien" ???

Poza tym, nawet nie widziałeś owej "reszty" - tylko jakieś fragmentaryczne ujęcia, na których mało co widać.

 

 

I o to chodzi w schodach. Forma musi być dopasowana do wnętrza i warunków. Tutaj udało się to w 100%. A jeśli ktoś chce mieć listki na balustradach, to tutaj jest doskonała ściągawka jak to zrobić ze smakiem! Gratuluję smaku :)

 

 

Powtórzę : nie widziałeś moich wnętrz, widziałeś tylko fragmentaryczne zdjęcia.

 

I proszę, zejdź już ze mnie... bo mi duszno trochę.

Bo tak naprawdę, to po co te złośliwości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magartur,

gdybym nie widział 20 zdjęć Twojego domu to oceniając wnetrza po fotach Twoich schodów, móglbym to samo napisać - przerost formy nad treścią, bo Twoje schody nijak sie maja do wnetrza i warunków.

Ale są sliczne jako schody.

Co do listków to nie myl żywego kwiatka obtoczonego wokól drewnianych palików poreczy do swiadomego zamyslu Ag1 nr1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGA NR 1 - Moim zdaniem schody piękne, współgrają z resztą. Niebanalny kształt, bardzo podoba mi się kolor :) Listki mi się nie podobają, ale mają się podobać domownikom, a nie mi / nam.

 

Co do OT na temat krytyki na forum - ja niestety co raz częściej spotykam się na forum z postami typu "paskudne' , 'nigdy bym tak nie zrobiła' , 'sorry okropne'. Zwłaszcza, że proszę o pomoc w urządzeniu czegoś (jestem w tym raczej kiepska), daje jakieś swoje pomysły, a większość napisze 'fuj', przy tym nie radząc NIC. Bo to owszem nie koło wzajemnej adoracji, ale nawet krytyka powinna być konstruktywna i kulturalna. I od czasu do czasu przydałaby się jakaś rada, zamiast posta typu FUJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twoją frustrację, bo nie takich opinii się pewnie spodziewałaś. W moich wypowiedziach nie ma też ani grama złośliwości. Jak zauważyłaś nie ograniczyłem się do suchego stwierdzenia, że Twoje schody mi się nie podobają, tylko w przeciwieństwie do większości podałem powody. Pytasz czemu uważam, że Twoje schody (balustrady dokładniej) nie pasują do reszty oraz co mają do rzeczy okna. Przeczytaj uważniej moje poprzednie wypowiedzi (tym razem bez emocji) - tam wszystko wytłumaczyłem. Gdybyś jednak dalej nie wiedziała, to ujmę to inaczej - o jakości wnętrz decydują m.in. pojedyncze elementy i jak one współgrają z resztą. Nawet przepiękne wnętrza można zepsuć nieprzemyślanymi dodatkami. Czasami prostota jest dużo ładniejsza. Ty do swoich naprawdę ładnych prostych schodów dołożyłaś zbyt wzorzystą balustradę. W zamieszczonych zdjęciach widać wyraźnie, że jej wzór nie ma kontynuacji w żadnym z sąsiadujących elementów (kafle na parterze, kształt klatki schodowej, proste schody, prostokątny układ 6 okien tworzący bardzo silny element wystroju, brak elementów owalnych). Gdybyś zrezygnowała z tych owalnych poprzeczek na których umieściłaś listki (oczywiście z nich także), to całość by zyskała. Jest to jednak moje zdanie i nie musisz się z nim zgadzać. Jeśli schody podobają Ci się w obecnej formie, to bardzo dobrze - mają one sprawiać przyjemność właśnie Tobie, a nie innym. Weź jednak pod uwagę, że umieszczając je na forum musiałaś się liczyć z zarówno pozytywnymi jaki i negatywnymi opiniami. Wypowiedziami w stylu "I proszę, zejdź już ze mnie... bo mi duszno trochę." pokazujesz tylko niepotrzebne emocje (troszkę dziecinne). Z takim podejściem trzeba było od razu napisać, że prosisz tylko o opinię tych, którym schody się podobają. Tak jak to już ktoś wcześniej napisał, nie jest to jednak kącik wzajemnej adoracji, tylko forum.

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magartur,

gdybym nie widział 20 zdjęć Twojego domu to oceniając wnetrza po fotach Twoich schodów, móglbym to samo napisać - przerost formy nad treścią, bo Twoje schody nijak sie maja do wnetrza i warunków.

Ale są sliczne jako schody.

Co do listków to nie myl żywego kwiatka obtoczonego wokól drewnianych palików poreczy do swiadomego zamyslu Ag1 nr1.

 

Nie uważam się za znawce w kwestii wystroju wnętrz. Napisałem tylko swoją opinię dotyczącą schodów Agi dość mocno ją argumentując i nikomu nie ubliżając. Nie skrytykowałem ich przecież w całości, tylko pewne elementy (pozostałą część pochwaliłem). Co do mojego domku, to nikogo nie prosiłem o jego ocenę - link do zdjęć podałem z zupełnie innego powodu (wszystko jest wyżej). Ze względów finansowych nie mogłem mieć wszystkiego tak jak sobie wymarzyłem, więc poszedłem na kompromisy. Nie rozumiem więc aluzji do mojego domu :/ Nauczcie się proszę odróżniać złośliwą krytykę od wyrażania opinii.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur,

 

mylisz się, wcale nie jestem sfrustrowana.

Wcale nie liczyłam na same "ochy i achy".

Wklejając owe zdjęcia zaznaczyłam nawet : "Nieśmiało wklejam swoje schody"..... więc DOSKONALE zdawałam sobie sprawę z ewentualnej krytyki.

Wierz mi, że ze szczerym uśmiechem na buzi czytałam toczącą się dyskusję na temat moich listków.

 

Natomiast dobiłeś mnie stwierdzeniem, że moje schody kompletnie nie pasują do "reszty wnętrz".

Nawet tej "reszty wnętrz" nie widząc dokładnie !

To bardzo śmiałe i według mnie krzywdzące stwierdzenie.

Tym bardziej, że..... owe wnętrze było aranżowane przez architekta wnętrz.

 

Lepiej by było gdybyś dodał : " osobiście uważam, "moim zdaniem", "wydaje mi się" itp. itd.

Wtedy krytykowana osoba zniosłaby to.... dzielniej.

Tym bardziej, że skrytykowałeś CAŁOKSZTAŁT.

A to jednak boli.

 

Tymczasem ton Twoich wypowiedzi wskazuje raczej, że uważasz się za swojego rodzaju "guru aranżacji wnętrz", co daje Ci prawo do bezlitosnego obnażenia mojego bezguścia.

 

Tymczasem, jest to tylko...... Twoje osobiste odczucie i zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tymczasem ton Twoich wypowiedzi wskazuje raczej, że uważasz się za swojego rodzaju "guru aranżacji wnętrz", co daje Ci prawo do bezlitosnego obnażenia mojego bezguścia.

 

Tymczasem, jest to tylko...... Twoje osobiste odczucie i zdanie.

Zgadzam się z Agą. Schody i poręcz mi się podobają, listków początkowo nie zauważyłam. Jeśli coś mi się nie podoba, wole wcale nie komentować, niż sprawić komuś przykrość. Nie jestem z wykształcenia dekoratorem, czy architektem wnętrz, więc nie ośmieliłabym sie komentować "całokształtu" i tego co pasuje do reszty, a co nie.

Joshi też nie podobają się listki, ale wyraziła swoja opinię, bez komentarzy typu "A jeśli ktoś chce mieć listki na balustradach, to tutaj jest doskonała ściągawka jak to zrobić ze smakiem!

Mymyk_KSK

Twoje schody są śliczne- podoba mi sie układ tralek :)

Edytowane przez artmag
Pomyłka w niku- przepraszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja u siebie widzę coś w tym stylu... Jak się sprawdzają te schodki?:)

 

 

 

 

 

A oto nasze schody (jeszcze opakowane):

 

http://lh5.ggpht.com/_ekB18Rhn1P8/STbfSYWJJYI/AAAAAAAAANY/-OuVDUzhEew/s800/DSC02828.JPG

 

http://lh4.ggpht.com/_ekB18Rhn1P8/STbfaL6t9OI/AAAAAAAAANg/ug2P8AM-qjU/s800/DSC02833.JPG

 

http://lh4.ggpht.com/_ekB18Rhn1P8/STbfHnaLeuI/AAAAAAAAANA/tMy-fdA02gc/s800/DSC02840.JPG

 

Pozdrawiam

P.R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magartur, artmag, JoShi - dziekuję za ciepłe słowa. "Robiem co mogiem" ;) Z zabudową schodów mieliśmy cały kabaret, bo stopnie betonowe były tak krzywe, ze żaden stolarz nie chciał się podjąć roboty ;)

 

mnie się te schody jesionowe nie podobają.

 

Moje masz na myśli? Rozumiem. I mnie podobałyby się dużo bardziej schody w zupełnie innym stylu, lecz z paru powodów zdecydowaliśmy się na to co jest. Klatka schodowa jest ciasna, wąska, schody zabiegowe - frymuśne balustrady, więcej zdobień, choć może bardziej by mi leżały, sprawiłyby - w tym konkretnym układzie i przy istniejących warunkach - że patrząc na schody dostawałoby się automatycznie oczopląsu i bólu zębów. Kolorystykę dopasowaliśmy do podłóg. Również niezwykle istotna była cena - mam świadomość tego, że niektóre schodowe cacuszka kosztują 25-30 tys. zł. a my w tej kwocie musieliśmy zmieścić schody, kuchnię i bramę garażową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Agą. Schody i poręcz mi się podobają, listków początkowo nie zauważyłam. Jeśli coś mi się nie podoba, wole wcale nie komentować, niż sprawić komuś przykrość. Nie jestem z wykształcenia dekoratorem, czy architektem wnętrz, więc nie ośmieliłabym sie komentować "całokształtu" i tego co pasuje do reszty, a co nie.

Joshi też nie podobają się listki, ale wyraziła swoja opinię, bez komentarzy typu "A jeśli ktoś chce mieć listki na balustradach, to tutaj jest doskonała ściągawka jak to zrobić ze smakiem!

 

Amen.

Trafiłaś w sedno.

Resztę krytyki naprawdę czytałam z uśmiechem.

Ale wypowiedziana wprost aluzja o braku smaku ( potocznie tzw. "bezguściu"... ) zabolałaby chyba każdego.

;)

 

Dobra, koniec.

:yes:

 

Mymyk_KSK,

co do Twoich schodów :

mimo krytyki moich schodów w stosunku do Twoich ( a dokładniej owych nieszczęsnych listków ;) , hahaha ! ) , uważam, że masz śliczne schody.

Jesion jest przepięknym drewnem.

Gdzieś wyczytałam, że podobno jesion "starzeje się" najpiękniej ze wszystkich drzew.

No i te usłojenie - zawsze niepowtarzalne.

Powiedz mi, masz je olejowane czy lakierowane ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Powiedz mi, masz je olejowane czy lakierowane ???

 

Ze względów praktycznych są lakierowane - półmat.

A a propos drewna - też ostatnio się doczytałam, że obecnie jesion jest na topie - to wyprzedziliśmy modę, bo schody były robione w erze merbau i jatoby ;)

 

I pięknie dziękuję za komplement - to jeszcze się przyznam, że mnie akurat Twoje schody (barierka znaczy się) przypadły do gustu bo ja lubię wszelkie motywy roślinne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...