Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Do kasztanka30

 

Planuję wykonać podobne schody do twoich: drewno- jesion, stopnie w kolorze drewna, belka policzkowa i podstopnice malowane na biało, jeśli możesz odpowiedz proszę na poniższe pytania:

 

1. Z jakiego drewna wykonane są Twoje schody.

2. Stolarz mi powiedział, że jak wykonam schody z belką policzkową malowaną na biało to pod wpływem pracy schodów lakier ulegnie spękaniu, zarysowaniu, i że trzeba na wszelki wypadek z boku na belkę policzkową założyć okładzinę z białego mdf'u, jak to wygląda u ciebie?

3. Jeśli mieszkasz w pobliżu Wrocławia +-80km, czy można na "priv" dostać namiary do stolarza?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kasztanka30

 

Planuję wykonać podobne schody do twoich: drewno- jesion, stopnie w kolorze drewna, belka policzkowa i podstopnice malowane na biało, jeśli możesz odpowiedz proszę na poniższe pytania:

 

1. Z jakiego drewna wykonane są Twoje schody.

2. Stolarz mi powiedział, że jak wykonam schody z belką policzkową malowaną na biało to pod wpływem pracy schodów lakier ulegnie spękaniu, zarysowaniu, i że trzeba na wszelki wypadek z boku na belkę policzkową założyć okładzinę z białego mdf'u, jak to wygląda u ciebie?

3. Jeśli mieszkasz w pobliżu Wrocławia +-80km, czy można na "priv" dostać namiary do stolarza?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Witaj

 

1.Jesion

2.Ja nie mam żadnego mdf u i użytkują się świetnie od lutego 2010.Nic sie z nimi nie dzieje i nie pęka :)One na ecru farbę maja nałożony specjalny lakier matowy.

3.Namiar na stolarza jest nieaktualny bo wyjechał do Anglii :)

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasztanko,

piękne schody, śliczny kolor i fajne połączenie z bielą. i super cena:)

Czy to schody samonośne drewniane, czy okładane na beton?

 

Jakie macie podłogi, w tym samym kolorze?

 

:) To są schody samonośne ,ale spocznik jest na wymurowanej konstrukcji.Podłogi to Woodentic i wyszło w bardzo zbliżonej tonacji .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze!!! Taki elegancki i nowoczesny dom,a psy w budzie :) Jakie to pomyslowe !! Przynajmniej ze schodow nie spadaja! Rzeczywiwscie bezpieczne dla nich :) Mam nadzieje, ze rasa wybrana do budy :)

 

Owczarek niemiecki w nowoczesnej;), ocieplanej budzie:)

Kiedyś trzymałam psy w domu, odkąd mam dziecko zmieniłam zdanie na ten temat.

Może jak podrośnie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

też dopiero teraz zobaczyłam.

 

Śuper te schody! Bardzo pasują do całego wnętrza!

 

A dzieci bardzo szybko uczą się po schodach wchodzić a te są bezpieczne - uwierzcie mi.Szkoda że nie mam zdjęcia schodów teściowej do domu. wejście na piętro jest z zewnątrz każdy schodek ma inną szerokość i wysokość na dodatek są strasznie strome bo się murarze pomylili i musiały się zmieścić przed ogrodzeniem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze swoich schodów nie mam, ale już wiem że może być z nimi problem. Planowałam proste, drewniane schody jednobiegowe. Ostatnio zauważyliśmy, że chyba zrobiliśmy za dużą dziurę w stropie na schody. Myśleliśmy, żeby zniwelować to podestem ze schodów, ale nie wiem czy jest to możliwe. Czy spotkał się ktoś ze schodami zakończonymi podestem? Musiałby mieć ok. 1 m długości i oparty być na stropie. Pytaliśmy znajomego stolarza i powiedział, że tak może być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze swoich schodów nie mam, ale już wiem że może być z nimi problem. Planowałam proste, drewniane schody jednobiegowe. Ostatnio zauważyliśmy, że chyba zrobiliśmy za dużą dziurę w stropie na schody. Myśleliśmy, żeby zniwelować to podestem ze schodów, ale nie wiem czy jest to możliwe. Czy spotkał się ktoś ze schodami zakończonymi podestem? Musiałby mieć ok. 1 m długości i oparty być na stropie. Pytaliśmy znajomego stolarza i powiedział, że tak może być.

 

 

Agusia,

a jaki masz otwór???

My zrobiliśmy 110 x 380 cm - będą albo zupełnie proste (klasyczne jednobiegowe), albo z małym zabiegiem na początku (3-4 stopnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moje TANIE schody! Koszt wykonania 3000 zł. 2/3 ceny poręcz reszta wykładzina.

 

A czy ja mogę się uśmiechnąć od dodatkowe foto tych schodów, bo też przymierzamy się zrobienia schodów z wykładziny. A może masz foto z wykonania to bardzo chętnie poproszę na priv ;-)

 

ps. Mam taką wykładzinę w sypialni i jest super ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...