Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

My będziemy mieć schody jednobiegowe, pełne - stopnie i podstopnice (wolnostojące, nie na beton).

Po rozmowach z 5 wykonawcami znaleźliśmy takiego, który policzy około 7-8 tysięcy.

Byli i tacy po 12 tysięcy, a jeden powiedział, że cena prostych zaczyna się u niego od 20 tysięcy - lokalny wykonawca, nie piszę o Marchewce czy Włodarczyku.

Można znaleźć dobrego wykonawcę w normalnej cenie, tylko trzeba szukać, szukać, szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My będziemy mieć schody jednobiegowe, pełne - stopnie i podstopnice (wolnostojące, nie na beton).

Po rozmowach z 5 wykonawcami znaleźliśmy takiego, który policzy około 7-8 tysięcy.

Byli i tacy po 12 tysięcy, a jeden powiedział, że cena prostych zaczyna się u niego od 20 tysięcy - lokalny wykonawca, nie piszę o Marchewce czy Włodarczyku.

Można znaleźć dobrego wykonawcę w normalnej cenie, tylko trzeba szukać, szukać, szukać.

a jaka masz pewność, że wybrany wykonawca jest dobry? z czego wynikała taka spora rozpietość cenowa?

wg mnie pewne elementy wykanczania domu nie powinno sie rozstrzygać jak przetarg w zamówieniach publicznych - wybieramy ofertę o najniższej cenie.

czy wszyscy wykonawcy ujeli w swoich ofertach te same czynności? bo moze diabeł tkwi w szczegółach, np. jednokrotne malowanie a ie 3-krotne. Czy wszyscy zaproponowali te same lakiery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewność, bo widziałam schody wykonane przez niego w 2 domach, o naszych szczegółowych wymaganiach też rozmawialiśmy.

Pan od 20 tysięcy otwarcie przyznał, że 90% schodów montuje w Skandynawii, więc się ceni- skoro tamtejszy rynek mu tyle płaci, tyle liczy też w Polsce, tyle, że tu nie ma zleceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conrad&Beata - schody ażurowe zazwyczaj kosztują 12 tys. wzwyż, pełne, murowane - poniżej 10 tys., a to dlatego, że do ażurowych zużywa się więcej drewna :)

 

Będziemy mieli własnie ażurowe, i jak czytam parę ostatnich wpisów nie koniecznie trzeba wydać te 12 tys lub więcej, żeby mieć ładne i dobrze wykonane schody.

Mam jeszcze trochę czasu żeby wybrać wykonawce i zakładam max 8000, powinno się udać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziemy mieli własnie ażurowe, i jak czytam parę ostatnich wpisów nie koniecznie trzeba wydać te 12 tys lub więcej, żeby mieć ładne i dobrze wykonane schody.

Mam jeszcze trochę czasu żeby wybrać wykonawce i zakładam max 8000, powinno się udać...

zależy jaki projekt schodów, jaka barierka, ile stopni i z jakiego drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i świetne schody za niewielkie pieniądze!

Ja też chciałem takie balustrady z pionowymi tralkami, ale niestety żona uparła się na poziome pręty z kwasówki. Jako, że mamy antresolę i pustkę nad salonem to aż się boję co będzie wyprawiało moje dziecko jak zacznie się wspinać na tych balustradach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, sam mam ażurowe i innych przy moim projekcie bym nie chciał, ale zastanawiam się nad ciekawym rozwiązaniem. Większość z nas robi schody dębowe i tym podobne ze względu na swoją twardość, jednak moje były zbyt ślizgie i po kilku "szusach" rodziny położyłem nakładki. Jest w końcu bezpiecznie. Moim zdaniem gdy ktoś chce je zrobić taniej, to niech zrobi sosnowe i owinie stopnie ładną wykładziną, tak by po bokach część stopnia był widoczny. Moim zdaniem ładny efekt murowany.;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...